Povezane vesti
Moja knjiga je svetkovina, a ne prigovaranje
Politika 24.10.2023
Prvi pisac u istoriji bila je žena. Zvala se Enheduana i živela je u 23. veku pre nove ere u gradu Uru u Sumeriji, današnji južni Irak, otkriva Kejt Mos. Knjigu poznate britanske autorke Kejt Mos Kraljice ratnice i tihe revolucionarke : Kako su (i) žene… »
Kejt Mos napisala novi roman: Nadahnuće je bila moja prabaka, knjiga je o bitnim ženama koje je istorija zaboravila
Dnevnik 24.10.2023
BEOGRAD: Britanska spisateljica Kejt Mos izjavila je večeras da je napisala knjigu "Kraljice ratnice i tihe revolucionarke", kako bi vratila žene na mesto koje im pripada u istoriji. Na svom predstavljanju na Međunarodnom sajmu knjiga, Mos je rekla da je… »
Vesti dana »

"Putin ne može da preživi da izgubi rat, a Zelenski kraj rata": Bliži se sastanak Trampa i ruskog lidera, naši analitičari: Jedno je sigurno - Ukrajina će biti žrtvovana!
Blic pre 7 satijoš 2 povezane

Poginula 21 osoba, među njima i devojčica (10): Školski autobus prešao u suprotnu traku, pa sleteo u jarak: Užas u Keniji (foto)
Blic pre 7 satijoš 1 povezana

Vozači sa probnom dozvolom ne mogu da voze svaki automobil: Ovo je spisak dozvoljenih, a ko krši pravilo, kazne idu do 80.000 dinara
Blic pre 8 satijoš 1 povezana

Putin hoće ovo da bi prekinuo rat: Od Trampa traži samo jedno, predstavio ceo plan: "On mu zapravo poručuje..."
Blic pre 5 satijoš 1 povezana

Jedan mladić oslobođen, drugi zadržan u pritvoru nakon incidenta na festivalu u Severnoj Mitrovici
Danas pre 6 satijoš 1 povezana