Povezane vesti

Preminula Nada Knežević

Preminula Nada Knežević

Politika 27.10.2023
Nada Knežević, istaknuta džez umetnica i dobitnica nagrade za životno delo, preminula je u Beogradu, potvrdio je večeras za Tanjug predsednik Udruženja muzičara džeza, zabavne i rok muzike Srbije Ivan Ilić. ''Vest o smrti Nade Knežević, našeg… »
„Za one koji su odrasli na lošoj folk muzici i našminkanim lutkama bez sluha, ja sam Nada Knežević“

„Za one koji su odrasli na lošoj folk muzici i našminkanim lutkama bez sluha, ja sam Nada Knežević“

Nova 27.10.2023
Dobar glas imam, ali i uverenje da sam "na dobrom glasu", govorila je velika džez pevačica Nada Kneževič, koja je preminula u 83. godini. Najčešće nazivana prvom damom džeza na ovim prostorima Nada Knežević, koja je rođena 1940. godine u… »
Preminula pevačica Nada Knežević

Preminula pevačica Nada Knežević

RTV 27.10.2023
BEOGRAD - Nada Knežević, istaknuta džez umetnica i dobitnica nagrade za životno delo, preminula je u Beogradu, potvrdio je večeras za Tanjug predsednik Udruženja muzičara džeza, zabavne i rok muzike Srbije Ivan Ilić. "Vest o smrti Nade… »
Odlazak prve dame DžEZA Preminula Nada Knežević, prva Evropljanka čije je ime uneto u svetsku enciklopediju DžEZA (video)

Odlazak prve dame DžEZA Preminula Nada Knežević, prva Evropljanka čije je ime uneto u svetsku enciklopediju DžEZA (video)

Dnevnik 27.10.2023
BEOGRAD: Nada Knežević, istaknuta džez umetnica i dobitnica nagrade za životno delo, preminula je u Beogradu, potvrdio je večeras za Tanjug predsednik Udruženja muzičara džeza, zabavne i rok muzike Srbije Ivan Ilić. Vest o smrti Nade Knežević… »
Preminula džez pevačica Nada Knežević

Preminula džez pevačica Nada Knežević

RTS 27.10.2023
Doajen džez popularne muzike na našim prostorima, istaknuta umetnica i dobitnica nagrade za životno delo Nada Knežević, preminula je u Beogradu u 84. godini. Nada Knežević debitovala je 1956. godine na koncertu „Mlade snage na polju džeza“, a… »

Vesti dana »