Povezane vesti

„Odmor bašibozuka” biće izložen kad stigne u Srbiju

„Odmor bašibozuka” biće izložen kad stigne u Srbiju

Politika 11.11.2023
Ovo iznimno vredno delo Paje Jovanovića kupljeno je za kolekciju našeg muzeja uz podršku predsednika Aleksandra Vučića, ministra finansija Siniše Malog i ministarke kulture Maje Gojković. Jelena Medaković, direktorka Muzeja grada Beograda… »
Istoričari umetnosti za Danas o tome kako vide otkup slike Paje Jovanovića „Odmor bašibozuka“ na aukciji za 304.800…

Istoričari umetnosti za Danas o tome kako vide otkup slike Paje Jovanovića „Odmor bašibozuka“ na aukciji za 304.800…

Danas 11.11.2023
Kako je Muzej grada Beograda otkupio sliku Paje Jovanovića „Odmor bašibozuka“ u londonskom „Sotbiju“, koji mehanizam stoji iza toga kada je prema Zakonu o javnim nabavkama, to jest pregovaračkom postupku o otkupu umetničkih dela naše… »
Direktorka Muzeja grada Beograda: „Odmor bašibozuka“ Paje Jovanovića biće izložen čim stigne u Srbiju

Direktorka Muzeja grada Beograda: „Odmor bašibozuka“ Paje Jovanovića biće izložen čim stigne u Srbiju

Nova 11.11.2023
Direktorka Muzeja grada Beograda Jelena Medaković izjavila je da će delo "Odmor bašibozuka" slikara Paje Jovanovića, koju je taj Muzej otkupio na aukciji u Londonu, biti izloženo čim stigne u Srbiju. Medaković je za današnju „Politiku“ rekla… »
Vučić: Rekao sam im da nađu način i da plate koliko treba za sliku Paje Jovanovića

Vučić: Rekao sam im da nađu način i da plate koliko treba za sliku Paje Jovanovića

Radio 021 11.11.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je slika Paje Jovanovića "Odmor bašibozuka" otkupljena na aukciji u londonskom Sodbiju za 304.800 funti, po njegovom nalogu. Vučić je rekao da je naložio onima koji su učestvovali u otkupu da plate… »
Vučić o slici Paje Jovanovića: Naložio sam da nađu novac da kupe delo, a naredne godine za te namene od deset do 30…

Vučić o slici Paje Jovanovića: Naložio sam da nađu novac da kupe delo, a naredne godine za te namene od deset do 30…

Kurir 11.11.2023
Remek-delo Paje Jovanovića (1859-1957) vraća se u Srbiju. Sliku "Odmor bašibozuka" kupio je na aukciji kuće "Sotbi" iz Londona za 304.800 funti (350.000 evra) Muzej grada Beograda, koji čuva dela i legat našeg velikog umetnika. Naša ustanova… »
„Rekao sam nađite način“: Vučić najavio desetine miliona evra za vraćanje umetnina u Srbiju

„Rekao sam nađite način“: Vučić najavio desetine miliona evra za vraćanje umetnina u Srbiju

N1 Info 11.11.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će od sledeće godine Srbija ulagati od 10 do 30 miliona evra u vraćanje artefakata u Srbiju. „Mi smo sad kupili na aukciji ne znam koliko i izdvojili stotine hiljada evra. Pitali su me, ja sam rekao… »
Vučić o slici Paje Jovanovića: Rekao sam da nađu način i da plate koliko treba za „Odmor bašibozuka“

Vučić o slici Paje Jovanovića: Rekao sam da nađu način i da plate koliko treba za „Odmor bašibozuka“

Danas 10.11.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je slika Paje Jovanovića „Odmor bašibozuka“ otkupljena na aukciji u londonskom Sodbiju za 304.800 funti, po njegovom nalogu. Vučić je za televiziju Hepi u Parizu rekao da je naložio onima… »

Vesti dana »