Povezane vesti

Ostrige i sladoled – šta su jeli na „Titaniku“ tri večeri pre kobnog sudara sa ledenim bregom

Ostrige i sladoled – šta su jeli na „Titaniku“ tri večeri pre kobnog sudara sa ledenim bregom

RTS 12.11.2023
Redak meni sa „Titanika“, prodat za 83.000 funti, otkriva da su putnici u prvoj klasi jeli morske plodove, ribe i razne deserte tri dana pre sudara sa ledenim bregom. Jedinstveni meni od 11. aprila 1912. godine prodat je ovog vikenda na aukciji, a… »
Jelovnik večere sa Titanika prodat na aukciji za 95.000 evra

Jelovnik večere sa Titanika prodat na aukciji za 95.000 evra

N1 Info 12.11.2023
Primerak jelovnika za večeru serviranu putnicima prve klase čuvenog broda Titanik prodat je na aukciji za 84.000 funti (više od 95.000 evra), saopštili su danas menadžeri prodaje. Više od 1.500 putnika i članova posade stradalo je u potonuću… »
Šta se jelo kobnog dana na Titaniku? Na aukciji meni, očekuje se zarada od 70.000 funti

Šta se jelo kobnog dana na Titaniku? Na aukciji meni, očekuje se zarada od 70.000 funti

Euronews 12.11.2023
Jedini sačuvani brodski meni sa Titanika od 11. aprila 1912. godine, dospeo je ovog vikenda na aukciju i očekuje se da će biti prodat za 70.000 funti. Na meniju je bio Viktorijin puding kuvani desert, koji je te večeri nuđen uz kajsije i francuski… »
Meni za večeru na Titaniku prodaje se na aukciji

Meni za večeru na Titaniku prodaje se na aukciji

RTV 12.11.2023
LONDON - Jedini sačuvani brodski meni sa Titanika od 11. aprila 1912. godine, dospeo je ovog vikenda na aukciju i očekuje se da će biti prodat za 70.000 funti. Na meniju je bio Viktorijin puding kuvani desert, koji je te večeri nuđen uz kajsije i… »
Redak komad pronađen na Titaniku prodaje se na aukciji

Redak komad pronađen na Titaniku prodaje se na aukciji

Telegraf 12.11.2023
Neki od predmeta ponuđeni na aukciji su izvučeni iz olupine, neki su u vlasništvu preživelih, a neki, poput bogatog menija za večeru za 11. april, verovatno su uzeti sa broda za uspomenu, prenosi Gardijan. Jedini sačuvani brodski meni sa Titanika od… »

Vesti dana »