Povezane vesti

VIDEO: Uloge po kojima ćemo pamtiti Žarka Lauševića

VIDEO: Uloge po kojima ćemo pamtiti Žarka Lauševića

Radio 021 15.11.2023
Žarko Laušević, jedan od najpoznatijih glumaca bivše Jugoslavije, preminuo je u Beogradu u 63. godini posle kraće i teške bolesti. Bio je član Jugoslovenskog dramskog pozorišta, gde je glumio u velikom broju predstava. Glumio je u više desetina… »
Potresne reči Tome File o Lauševiću: Poslao mi je najemotivnije pismo, tražio je samo jedno

Potresne reči Tome File o Lauševiću: Poslao mi je najemotivnije pismo, tražio je samo jedno

iKragujevac 15.11.2023
"Čuo sam da je umro moj Žarko Laušević. Jedan divan čovek koji je imao tužnu i tešku sudbinu. Branio sam ga za dvostruko ubistvo i ranjavanje jednog u Crnoj Gori. Od njega imam najveću uspomenu koju godinama čuvam. Nikada u životu nisam dobio… »
Oproštaj od velikog glumca: "Bolje od bekstva" film sa Žarkom Lauševićem večeras na "Blic televiziji"

Oproštaj od velikog glumca: "Bolje od bekstva" film sa Žarkom Lauševićem večeras na "Blic televiziji"

Blic 15.11.2023
Glumac Žarko Laušević (63) preminuo je danas posle teške bolesti. Rođen je 19. januara 1960. na Cetinju, a glumu je diplomirao na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Popularnost u Jugoslaviji je stekao brojnim ulogama po kojima ćemo da ga… »
"Sve će proći, ali ti nećeš..." Estrada se oprašta od legendarnog glumca: Nije ovo loše vreme, ovo smo loši mi...

"Sve će proći, ali ti nećeš..." Estrada se oprašta od legendarnog glumca: Nije ovo loše vreme, ovo smo loši mi...

Kurir 15.11.2023
Žarko Laušević je preminuo posle duge bolesti u 63. godini. Rođen je 19. januara 1960. godine na Cetinju. Gimnaziju je pohađao u Podgorici i na jednom času književnosti je poželeo da se bavi glumom. Mnogobrojnim ulogama kako na filmu i televiziji… »
"Hvala što si bio poseban..." Maja Nikolić se oprostila od legendarnog glumca, evo šta ih godinama povezuje

"Hvala što si bio poseban..." Maja Nikolić se oprostila od legendarnog glumca, evo šta ih godinama povezuje

Kurir 15.11.2023
Posle duge i teške bolesti preminuio je Žarko Laušević u 63. godini. Rođen je 19. januara 1960. godine na Cetinju. Gimnaziju je pohađao u Podgorici i na jednom času književnosti je poželeo da se bavi glumom. Mnogobrojnim ulogama kako na filmu i… »
Nikada to sebi neću oprostiti: Žarko Laušević preminuo sa ogromnom ranom na duši

Nikada to sebi neću oprostiti: Žarko Laušević preminuo sa ogromnom ranom na duši

Story 15.11.2023
Žarko Laušević je preminuo u 63. godini, saopštila je njegova porodica. Glumac je rođen na Cetinju u Crnoj Gori 1960. godine, a životna priča Žarka Lauševića bila je teška. - Obaveštavamo javnost da je danas, 15. 11. 2023. godine, u 63… »
Snimak koji dokazuje da je Laušević bio genijalan glumac: Ovako Voju Brajovića niko nikad nije "skinuo"

Snimak koji dokazuje da je Laušević bio genijalan glumac: Ovako Voju Brajovića niko nikad nije "skinuo"

Telegraf 15.11.2023
Prepričavajući anegdotu sa jednog snimanja, Žarko se prisetio kako ga je ujela pčela i njegovog kolege Voje Brajovića koji mu je odmah ponudio pomoć... Način na koji je opisao celu tu situaciju svakog je nasmejala do suza. Srbija i region… »
Ksenija Pajić je sa Lauševićem igrala u filmu "Oficir sa ružom": "Tragičan događaj obeležio je njegov život"

Ksenija Pajić je sa Lauševićem igrala u filmu "Oficir sa ružom": "Tragičan događaj obeležio je njegov život"

Telegraf 15.11.2023
"Kasnije smo se nakratko čuli telefonom i našalio se, rekao je: "Jesi čula, Šorak priprema novi film - "Oficir s ružom 2"", rekla je zagrebačka glumica. "Žarko je bio izuzetno talentovan glumac, a kao kolega je bio predivan čovek. Kasnije nismo… »
Preminuo glumac Žarko Laušević

Preminuo glumac Žarko Laušević

Slobodna Evropa 15.11.2023
Glumac Žarko Laušević preminuo je u šezdesetčetvrtoj godini posle kratke i teške bolesti, javila je Radio-televizija Srbije (RTS). Žarko Laušević rođen je 19. januara 1960. godine na Cetinju. Diplomirao je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u… »
„U ovoj zemlji se u svemu kasni, samo se umire pre vremena“: Jedan od legendarnih citata Žarka Lauševića

„U ovoj zemlji se u svemu kasni, samo se umire pre vremena“: Jedan od legendarnih citata Žarka Lauševića

Novi magazin 15.11.2023
"Ovo je zemlja gde se u svemu kasni. Samo se umire pre vremena", jedan je od čuvenih citata iz knjige Godina prođe, dan nikada", Žarka Lauševića. Legendarni glumac, koji je važio za jednog od najboljih domaćih glumaca, preminuo je u 63. godini… »
Reditelj "Oficira s ružom" potresen smrću Lauševića: "On je bio čudo i jako šarmantan"

Reditelj "Oficira s ružom" potresen smrću Lauševića: "On je bio čudo i jako šarmantan"

Telegraf 15.11.2023
"Nije postojala žena koja ga nije volela. Bio je jako šarmantan i neodoljiv. Nikada se od njega nije mogla čuti jedna jedina ružna reč ili bilo šta. Svi su ga voleli", rekao je hrvatski reditelj Dejan Šorak. Celu Srbiju ali i region potresla je… »

Vesti dana »