Povezane vesti
Politička previranja u Španiji – dok se dvoje svađaju, treći koristi (AUDIO)
RTV 17.11.2023
NOVI SAD - Četiri meseca nakon španskih parlamentarnih izbora, lider Socijalista Pedro Sančez ostaje premijer. Novi mandat izborio je zahvaljujući podršci koju je njegova manjjinska vlada dobila od katalonskih i baskijskih separatista. Cena te političke… »
Španija dobija novu vladu: Sančezov kontroverzan zakon možda ide pred sud, ali na scenu vraća Puđdemona
Euronews 17.11.2023
Španija je formirala novu vladu, a Pedro Sančez iz Socijalističke stranke ponovo se našao na funkciji premijera. On je prethodno predložio zakon o amnestiji za katalonske separatiste, od kojih je zauzvrat dobio podršku za reizbor. Ovaj potez prouzorkovao… »
„Zagovornik proširenja EU na Zapadni Balkan“: Ko je Pedro Sančez, koji je ponovo izabran za premijera Španije?
Danas 17.11.2023
Pedro Sančes je dobio podršku većine opozicije u španskom parlamentu za formiranje nove vlade, čime je okončana četvoromesečna politička paraliza u Madridu. Pedesetjednogodišnji premijer pobedio je na glasanju u španskom parlamentu koji ima 350 mesta i… »
Vesti dana »

Biće i do 42 stepena: Važno saopštenje RHMZ-a, građanima u ovim delovima Srbije poslata SMS upozorenja
Mondo pre 26 minutajoš 54 povezane

Treća runda pregovora Rusije i Ukrajine u Istanbulu o okončanju rata i nove optužbe u kontekstu sukoba
Naslovi.ai pre 1 minutjoš 20 povezanih

SAD i Japan objavili dogovor o carinama i investicijama:“Možda najveći sporazum ikada postignut“
Nedeljnik pre 2 satajoš 19 povezanih

Blagojević: Ne verujem da će se ponoviti prva utakmica protiv AEK-a
Sportski žurnal pre 46 minutajoš 21 povezana