Povezane vesti

Dodik: Velika je čast što sam izabran za kuma Hrama Svetog Save u Foči

Dodik: Velika je čast što sam izabran za kuma Hrama Svetog Save u Foči

Politika 26.11.2023
FOČA – Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da mu predstavlja veliku čast i sreću što je izabran za kuma Hrama Svetog Save u Foči. „Posebna mi je čast, lično meni i mojoj porodici, ljudima koji me podržavaju i koji smatraju da je… »
Patrijarh u Foči: Posle Nemanjića da li postoji period u kojem je toliko svetinja nicalo

Patrijarh u Foči: Posle Nemanjića da li postoji period u kojem je toliko svetinja nicalo

RTV 26.11.2023
FOČA - Patrijarh srpski Porfirije rekao je danas u Foči da oni koji vode Republiku Srpsku kao retko kada u istoriji srpskog naroda brinu o njegovoj duhovnosti, nema mesta gde nisu učestvovali u izgradnji hramova, i dodao da posle Nemanjića ne zna da… »
Patrijarh Porfirije u Foči : Ne znam da li od Nemanjića postoji period kada se više srpskih svetinja gradilo

Patrijarh Porfirije u Foči : Ne znam da li od Nemanjića postoji period kada se više srpskih svetinja gradilo

Euronews 26.11.2023
Patrijarh srpski Porfirije rekao je danas u Foči da oni koji vode Republiku Srpsku kao retko kada u istoriji srpskog naroda brinu o njegovoj duhovnosti, nema mesta gde nisu učestvovali u izgradnji hramova, i dodao da posle Nemanjića ne zna da li… »
Dug 50, visok više od 30 metara: Ovo je najveći pravoslavni hram u BiH, osveštao ga patrijarh Porfirije

Dug 50, visok više od 30 metara: Ovo je najveći pravoslavni hram u BiH, osveštao ga patrijarh Porfirije

Telegraf 26.11.2023
Na površini od 1.500 metara kvadratnih i sa crkvenim lusterom sa 135 sijalica najveći je hram u BiH. Hram Svetog Save u Foči, najveću pravoslavnu bogomolju u BiH, osveštao je patrijarh Srpske pravoslavne crkve Porfirije, a kum hrama je predsednik… »
Patrijarh Porfirije osveštao Hram Svetog Save u Foči

Patrijarh Porfirije osveštao Hram Svetog Save u Foči

Euronews 26.11.2023
Patrijarh srpski Porfirije osveštao je jutros Hram Svetog Save u Foči, a kum je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik. Nakon čina velikog osveštanja, patrijarh je služiti svetu arhijerejsku liturgiju. "Ovo mesto sada je dobilo dušu, smisao, a to… »
Patrijarh Porfirije osveštao Hram Svetog Save u Foči

Patrijarh Porfirije osveštao Hram Svetog Save u Foči

RTS 26.11.2023
Njegova svetost patrijarh srpski Porfirije osveštao je jutros Hram Svetog Save u Foči, a kum je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik. Nakon čina osveštanja, patrijarh služio Svetu arhijerejsku liturgiju. Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik… »
Patrijarh Porfirije osveštao Hram Svetog Save u Foči

Patrijarh Porfirije osveštao Hram Svetog Save u Foči

Politika 26.11.2023
FOČA – Patrijarh srpski Porfirije osveštao je jutros Hram Svetog Save u Foči, a kum je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik. Nakon čina velikog osveštanja, patrijarh će služiti svetu arhijerejsku liturgiju, prenosi Srna. Temelji Hrama Svetog… »
Patrijarh Porfirije osveštao Hram Svetog Save u Foči: Kum predsednik Republike Srpske Milorad Dodik

Patrijarh Porfirije osveštao Hram Svetog Save u Foči: Kum predsednik Republike Srpske Milorad Dodik

Večernje novosti 26.11.2023
PATRIJARH srpski Porfirije osveštao je jutros Hram Svetog Save u Foči, a kum je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik. FOTO TANJUG/ FOTO SRNA/ ALEKSANDRA JAKOVIĆ/ bg Nakon čina velikog osveštanja, patrijarh će služiti svetu arhijerejsku… »

Vesti dana »