Povezane vesti

Iran finalizirao nabavku ruskih borbenih aviona i helikoptera

Iran finalizirao nabavku ruskih borbenih aviona i helikoptera

Al Jazeera 28.11.2023
Završeni su planovi da se borbeni avioni Suhoj Su-35, jurišni helikopteri Mi-28 i trenažeri Jak-130 priključe borbenim jedinicama iranske vojske. Iran je finalizirao aranžmane za nabavku ruskih borbenih aviona i helikoptera Suhoj Su-35, saopćio je u… »
Iran kupio borbene avione i helikoptere od Rusije

Iran kupio borbene avione i helikoptere od Rusije

Politika 28.11.2023
MOSKVA – Zamenik iranskog ministra odbrane, general Mahdi Farah,i potvrdio je danas da je Iran kupio ruske helikoptere Mi-28, lovce Su-35 i avione za obuku Yak-130. TASS navodi da nije poznat konkretan broj letelica koje je Iran kupio od Rusije. Iransko… »
Suhoji našli kupca

Suhoji našli kupca

Vesti online 28.11.2023
Zamenik iranskog ministra odbrane, general Mahdi Farah,i potvrdio je danas da je Iran kupio ruske helikoptere Mi-28, lovce Su-35 i avione za obuku Yak-130. TASS navodi da nije poznat konkretan broj letelica koje je Iran kupio od Rusije. Iransko… »
Ruski borbeni avioni stižu na bliski istok: Moskva jača vazduhoplovstvo saveznika - Pored "suhoja", sleću i moćni…

Ruski borbeni avioni stižu na bliski istok: Moskva jača vazduhoplovstvo saveznika - Pored "suhoja", sleću i moćni…

Kurir 28.11.2023
Zamenik iranskog ministra odbrane general Mahdi Farahi potvrdio je da je Islamska Republika kupila ruske jurišne helikoptere Mi-28, borbene avione Su-35 i borbeno-trenažne avione Jak-130. - Mogu da potvrdim informacije o isporukama školskih aviona… »
Postignut dogovor Irana i Rusije o isporuci savremenih borbenih aviona i helikoptera

Postignut dogovor Irana i Rusije o isporuci savremenih borbenih aviona i helikoptera

RTV 28.11.2023
DUBAI - U okviru daljeg približavanja Rusije i Irana postignut je dogovor o isporukama savremenih borbenih aviona Suhoj Su-35 i vojnih helikoptera ruske proizvodnje, izjavio je danas zamenik ministra odbrane Irana Mehdi Farahi. On je u intervjuu za… »

Vesti dana »