Povezane vesti
Učenici država Zapadnog Balkana slabiji u PISA testiranju od đaka OECD država
Slobodna Evropa 05.12.2023
Većina učenika iz država Zapadnog Balkana je ispod prosjeka zemalja Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD) u matematičkoj, čitalačkoj i naučnoj pismenosti, pokazali su najnoviji podaci PISA testa za 2022. godinu, predstavljeni 5. decembra… »
PISA test 2022: Balkan ispod svetskog proseka znanja, đaci iz Azije dominiraju
Južne vesti 05.12.2023
BBC (arhiva) Učenici iz Srbije i dalje su ispod proseka u matematičkoj, čitalačkoj i naučnoj pismenosti, rezultati su najnovijeg ciklusa PISA testa za 2022. Iste rezultate beleže i učenici zemalja iz regiona: Crne Gore, Severne Makedonije, Kosova i… »
Najnoviji rezultati PISA testiranja crnogorskih đaka gori nego 2018.
Politika 05.12.2023
PODGORICA – Na novom PISA testiranju crnogorski đaci ostvarili su gore rezultate iz svih testiranih oblasti u odnosu na istraživanje iz 2018, saopšteno je danas iz Ministarstva prosvete, nauke i inovacija i Ispitnog centra. Rezultati najnovijeg PISA… »
Vesti dana »

Nestabilno vreme u Srbiji sa pljuskovima, grmljavinom i mogućim nepogodama
Naslovi.ai pre 14 minutajoš 31 povezana

Izrael odobrio ofanzivu na grad Gazu uz pregovore o oslobađanju talaca i upozorenja o civilnim žrtvama
Naslovi.ai pre 44 minutajoš 24 povezane

Peđa Mitrović pisao Nenadu Stefanoviću: "Politički motivisano neravnopravno postupanje"
N1 Info pre 38 minutajoš 5 povezanih