Povezane vesti

Kristofer Hil iz Brisela za EURACTIV: "Srbija ima evropsku perspektivu i ako žele, mi ćemo im pomoći na tom putu"

Kristofer Hil iz Brisela za EURACTIV: "Srbija ima evropsku perspektivu i ako žele, mi ćemo im pomoći na tom putu"

EurActiv 07.12.2023
U izjavi za portal EURACTIV.rs, ambasador SAD Kristofer Hil govorio je o tome šta Srbija treba da uradi kako bi ušla u EU i šta rade Sjedinjene Američke Države kako bi pomogle na ovom putu. U kontekstu aktuelnog rata Rusije protiv Ukrajine, potreba… »
Lajčak: EU spremna za proširenje

Lajčak: EU spremna za proširenje

RTV 07.12.2023
BRISEL - Specijalni predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak poručio je danas da je prvi put posle dužeg vremena EU spremna za proširenje. Na današnjem samitu o Balkanu naglasio sam da je prvi put posle nekog vremena… »
Hil: Videćemo novi proces proširenja EU u bliskoj budućnosti

Hil: Videćemo novi proces proširenja EU u bliskoj budućnosti

Blic 07.12.2023
Ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil ocenio je danas u Briselu da će se u bliskoj budućnosti videti novi proces proširenja EU, što je, kako je naglasio, veoma važno za Srbiju. Hil je za Tanjug rekao da je Vašington na raspolaganju Briselu, ukoliko… »
"Da postoji olimpijada za tešku istoriju, Srbija bi bila na vrhu": Lajčak i Hil o evropskoj perspektivi regiona: Članstvo u…

"Da postoji olimpijada za tešku istoriju, Srbija bi bila na vrhu": Lajčak i Hil o evropskoj perspektivi regiona: Članstvo u…

Blic 07.12.2023
Specijalni izaslanik EU za dijalog Miroslav Lajčak izjavio je danas da bi region trebalo da shvati da je članstvo u Evropskoj uniji jedinstvena prilika, da su zemlje u regionu Zapadnog Balkana postigle izvestan napredak, ali da korupcija i dalje… »
Lajčak: Region da shvati da je proširenje jedinstvena prilika, Hil: Podržavamo

Lajčak: Region da shvati da je proširenje jedinstvena prilika, Hil: Podržavamo

Euronews 07.12.2023
Specijalni izaslanik EU za dijalog Miroslav Lajčak izjavio je danas da bi region trebalo da shvati da je članstvo u Evrospkoj uniji jedinstvena prilika, da su zemlje u regionu Zapadnog Balkana postigle izvestan napredak, ali da korupcija i dalje… »

Vesti dana »