Povezane vesti

Dodik stigao u Sud BiH, dočekan aplauzom

Dodik stigao u Sud BiH, dočekan aplauzom

Politika 20.12.2023
SARAJEVO – Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik stigao je u Sud Bosne i Hercegovine gde će biti održan glavni pretres protiv njega i v.d. direktora Službenog glasnika Srpske Miloša Lukića. Postupak protiv Dodika i Lukića pokrenut je zbog… »
Ponovo odložen glavni pretres protiv Dodika i Lukića u Sudu BiH; Naredno ročište 17. januara

Ponovo odložen glavni pretres protiv Dodika i Lukića u Sudu BiH; Naredno ročište 17. januara

RTV 20.12.2023
SARAJEVO - Glavni pretres protiv predsednika Republike Srpske Milorada Dodika i v.d. direktora Službenog glasnika Srpske Miloša Lukića ponovo je odložen u Sudu BiH. Sudija Suda BiH Mirsad Strika odredio je za 17. januar naredno ročište. Pretres je… »
„Dovlače me u najzagađeniji grad da me zatruju“: Dodiku ponovo odloženo ročište

„Dovlače me u najzagađeniji grad da me zatruju“: Dodiku ponovo odloženo ročište

Novi magazin 20.12.2023
Ročište predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku koje je trebalo da počne u 13 sati, odloženo je. Odbrana optuženih zatražila je izuzeće tužioca Tužilaštva Bosne i Hercegovine. Takođe, upućen je nov zahtev za prebacivanje predemeta u… »
„Dovlače me u najzagađeniji grad da me zatruju“: Dodiku ponovo odloženo ročište

„Dovlače me u najzagađeniji grad da me zatruju“: Dodiku ponovo odloženo ročište

N1 Info 20.12.2023
Ročište predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku koje je trebalo da počne u 13 sati, odloženo je. Odbrana optuženih zatražila je izuzeće tužioca Tužilaštva Bosne i Hercegovine. Takođe, upućen je nov zahtev za prebacivanje predemeta u… »
"Dovlače me u najzagađeniji grad da me zatruju" Odgođeno suđenje Dodiku i Lukiću u Sudu BiH, tužioci nisu bili spremni

"Dovlače me u najzagađeniji grad da me zatruju" Odgođeno suđenje Dodiku i Lukiću u Sudu BiH, tužioci nisu bili spremni

Blic 20.12.2023
Glavni pretres u predmetu protiv predsednika Republike Srpske Milorada Dodika odgođen je u Sudu Bosne i Hercegovine. Pretres je odgođen jer tužioci Tužilaštva BiH nisu bili spremni za uvodne reči, a Dodikova odbrana je tražila izuzeće sva tri… »
Dodik stigao u Sud BiH: Dočekan velikim aplauzom (video)

Dodik stigao u Sud BiH: Dočekan velikim aplauzom (video)

Večernje novosti 20.12.2023
PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik stigao je u Sud Bosne i Hercegovine, gde će biti održan glavni pretres protiv njega i v. d. direktora Službenog glasnika Srpske Miloša Lukića. Foto: JutjubPrintskrin/Avaz Postupak protiv Dodika i Lukića… »
Schmidt pozvao Tužilaštvo BiH i policiju da reagiraju u slučaju proslave dana RS-a

Schmidt pozvao Tužilaštvo BiH i policiju da reagiraju u slučaju proslave dana RS-a

Al Jazeera 20.12.2023
Proslava 9. januara kao entitetskog praznika RS-a predstavlja nepoštivanje odluka Ustavnog suda BiH i odluka visokog predstavnika, što je krivično djelo, rekao je visoki predstavnik. Visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini… »
Šmit ponovo osporava pravo obeležavanja Dana Republike Srpske

Šmit ponovo osporava pravo obeležavanja Dana Republike Srpske

Politika 20.12.2023
SARAJEVO – Kristijan Šmit, koji u Republici Srpskoj nije priznat kao visoki predstavnik u BiH, ponovio je danas da je obeležavanje 9. januara kao Dana Republike Srpske, kako navodi, „jasan i direktan propust u sprovođenju konačnih i obavezujućih… »
U Sudu BiH danas glavni pretres na suđenju Dodiku

U Sudu BiH danas glavni pretres na suđenju Dodiku

Novi magazin 20.12.2023
U Sudu BiH danas za 13 časova zakazan je glavni pretres na suđenju predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i vršiocu dužnosti direktora Službenog glasnika RS Milošu Lukiću, koji su optuženi za neizvršavanje odluka visokog predstavnika… »
U Sudu BiH danas glavni pretres na suđenju Dodiku

U Sudu BiH danas glavni pretres na suđenju Dodiku

Danas 20.12.2023
U Sudu BiH danas za 13 časova zakazan je glavni pretres na suđenju predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i vršiocu dužnosti direktora Službenog glasnika RS Milošu Lukiću, koji su optuženi za neizvršavanje odluka visokog predstavnika… »

Vesti dana »