Povezane vesti

Zdravko Čolić je davno imao umetničko ime, koje retko ko zna: „To je bilo neophodno radi lakšeg proboja“

Zdravko Čolić je davno imao umetničko ime, koje retko ko zna: „To je bilo neophodno radi lakšeg proboja“

N1 Info 05.01.2024
Postoje brojne priče o najvećoj muzičkoj zvezdi na našim prostorima, a jedna od njih je da je davne 1974. godine Zdravko Čolić želeo da bude svetska zvezda. Čola je sklopio ugovor sa kompanijom Warner Bros Records i snimio par singlova za Nemačko… »
Malo ko se seća da je čola imao umetničko ime! Inostrana karijera mu izmakla za dlaku, a pevao i na stranom jeziku

Malo ko se seća da je čola imao umetničko ime! Inostrana karijera mu izmakla za dlaku, a pevao i na stranom jeziku

Kurir 05.01.2024
Postoje brojne priče o najvećoj muzičkoj zvezdi na našim prostorima, a jedna od njih je da je davne 1974. godine Zdravko Čolić želeo da izgradi inostranu, odnosno svetsku karijeru. Čola je sklopio ugovor sa kompanijom "Warner Bros Records" i… »
Spremite se za šok! Zdravka Čolića nisu oduvek zvali Čola: Ovo je ime koje dugo sakrivao od nas

Spremite se za šok! Zdravka Čolića nisu oduvek zvali Čola: Ovo je ime koje dugo sakrivao od nas

Blic 05.01.2024
Umetničko ime u muzičkom svetu je pečat, a gotovo da ne postoji pevač ili pevačica koji nemaju umetničko ime ili nadimak. Tako je Zdravko Čolić u našem narodu od milošte prozvan Čola. Jednom je kroz osmeh u jednoj reklami rekao: "Ja tu ništa… »
Zdravko Čolić je davno imao umetničko ime i jako nam je smešno: „Mnogi mi zameraju što sam izmenio ime“

Zdravko Čolić je davno imao umetničko ime i jako nam je smešno: „Mnogi mi zameraju što sam izmenio ime“

City magazine 05.01.2024
Postoje brojne priče o najvećoj muzičkoj zvezdi na našim prostorima, a jedna od njih je da je davne 1974. godine Zdravko Čolić želeo da bude svetska zvezda. Čola je sklopio ugovor sa kompanijom Warner Bros Records i snimio par singlova za Nemačko… »
Na početku karijere imao je umetničko ime! Ovoga se malo ko seća - Zdravko Čolić snimio album i na stranom jeziku!

Na početku karijere imao je umetničko ime! Ovoga se malo ko seća - Zdravko Čolić snimio album i na stranom jeziku!

Mondo 05.01.2024
Malo ko zna da se Zdravko Čolić svojevremeno predstavljao pod umetničkim imenom. Malo ko zna da se Zdravko Čolić svojevremeno predstavljao pod umetničkim imenom. Postoje brojne priče o najvećoj muzičkoj zvezdi na našim prostorima, a jedna od… »

Vesti dana »