Povezane vesti

"Američka ambasada kao da želi da prolongira krizu u BiH!" Analitičari o rođendanu Republike Srpske: Moramo razmišljati o…

"Američka ambasada kao da želi da prolongira krizu u BiH!" Analitičari o rođendanu Republike Srpske: Moramo razmišljati o…

Kurir 09.01.2024
Na današnji dan 1992. godine skupština bosanskih Srba usvojila je deklaraciju i donela odluku o osnivanju Republike Srpske. Skupština srpskog naroda u BiH 9. januara 1992. godine donosi Deklaraciju o proglašenju Republike srpskog naroda BiH, a 28… »
Nestorović: Došlo je vreme da kažemo ponosno - mi smo Srbi

Nestorović: Došlo je vreme da kažemo ponosno - mi smo Srbi

Politika 09.01.2024
Nestorović je naveo da je BiH odavno izašla iz okvira legalnosti. Predsednik Pokreta "Mi, glas iz naroda" Branimir Nestorović izjavio je danas da ličnim prisustvom proslavi Dana Republike Srpske u Banjaluci želi da pošalje poruku jedinstva srpskog… »
Jelica Minić (Evropski pokret) u Marker razgovoru: Pojedini političari iz Srbije i Crne Gore pokazali opreznost nedolaskom na…

Jelica Minić (Evropski pokret) u Marker razgovoru: Pojedini političari iz Srbije i Crne Gore pokazali opreznost nedolaskom na…

Insajder 09.01.2024
Gošća Marker razgovora Jelica Minić, predsednica Evropskog pokreta, u Marker razgovoru kaže da su, neprisustvovanjem današnjoj proslavi Dana Republike Srpske, pojedini političari iz Crne Gore i Srbije pokazali određenu dozu opreznosti, ali da je… »
Banjaluka i Beograd obeležavaju Dan Srpske, iako je neustavan (VIDEO)

Banjaluka i Beograd obeležavaju Dan Srpske, iako je neustavan (VIDEO)

Insajder 09.01.2024
U 20 sati, u Republici Srpskoj, ali i Beogradu, biće vatromet u čast Srpske. To su dogovorila dvojica predsednika, Milorad Dodik i Aleksandar Vučić. Toj proslavi godinama se protive međunarodni predstavnici, uz napomenu da se time ne poštuje odluka… »
Nestorović: Došlo je vreme da kažemo ponosno - mi smo Srbi

Nestorović: Došlo je vreme da kažemo ponosno - mi smo Srbi

RTV 09.01.2024
BANJALUKA - Predsednik Pokreta "Mi, glas iz naroda" Branimir Nestorović izjavio je danas da ličnim prisustvom proslavi Dana Republike Srpske u Banjaluci želi da pošalje poruku jedinstva srpskog naroda, ocenivši ohrabrujućim poruke predsednika Srpske… »
Veoma eksplozivno: neustavni Dan Republike Srpske

Veoma eksplozivno: neustavni Dan Republike Srpske

Dojče vele 09.01.2024
Republika Srpska slavi svoje osnivanje. Ali, 9. januar važi za jedan od okidača rata 1992. godine. Ustavni sud Bosne i Hercegovine ne priznaje taj praznik. Milorad Dodik zna kako da probudi emocije. „Ja tu odluku neću sprovoditi, a oni nek’ to… »
Nestorović u Banjaluci: Ja mislim da ću ja doživeti da za mog života živimo u istoj državi (video)

Nestorović u Banjaluci: Ja mislim da ću ja doživeti da za mog života živimo u istoj državi (video)

Pravda 09.01.2024
Na proslavi Dana Republike Srpske pored ostalih visokih zvaničnika prisustvovali su takođe predstavnici “Mi – Glas iz naroda” dr Nestorović, dr Borislav Antonijević i Aleksandar Pavić. “Mi smo jedan narod, podele su veštačke. Ja mislim da… »

Vesti dana »