Povezane vesti

'Bila sam iskasapljena': Raste broj optužbi za akušersko nasilje u Srbiji

'Bila sam iskasapljena': Raste broj optužbi za akušersko nasilje u Srbiji

Slobodna Evropa 22.01.2024
"Beba se rodila purpurna, potpuno modra. Ja iskasapljena, zašivena užasno." Ovako je za Radio Slobodna Evropa (RSE) svoje iskustvo sa porođaja opisala Klara, sa kojom smo razgovarali tokom protesta održanog pre tri dana u Beogradu, predstavljajući se… »
Zdravstveni centar u Vranju: Unutrašnja kontrola na ginekologiji nakon prijave porodilje protiv dvoje lekara

Zdravstveni centar u Vranju: Unutrašnja kontrola na ginekologiji nakon prijave porodilje protiv dvoje lekara

Insajder 22.01.2024
Rukovodstvo Zdravstvenog centra u Vranju saopštilo je da je pokrenulo postupak unutrašnje kontrole na odeljenju ginekologije, nakon što je Snežana Jović, koja se porodila 16. januara, podnela prijavu protiv dvoje lekara na tom odeljenju, navodeći da… »
Akušersko nasilje kao realnost u Srbiji: Prijava stiže i iz Vranja, majka krivi lekare za povrede bebe

Akušersko nasilje kao realnost u Srbiji: Prijava stiže i iz Vranja, majka krivi lekare za povrede bebe

N1 Info 22.01.2024
Prijava za akušersko nasilje stigla je i na adresu Zdravstvenog centra u Vranju. Prijavu je podnela S.J. iz tog grada protiv dvoje lekara, za koje tvrdi da su je tokom porođaja tretirali neprofesionalno. I ne samo to, ova majka sumnja i da je zbog… »
“Prvo su me babice ponižavale, a onda lekar nije hteo da me porodi carskim rezom. Završilo se sa smrću moje bebe”: I…

“Prvo su me babice ponižavale, a onda lekar nije hteo da me porodi carskim rezom. Završilo se sa smrću moje bebe”: I…

Nova 22.01.2024
Zastrašujuć slučaj Marice Mihajlović, čija je beba umrla posle rođenja u porodilištu u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici, a za čiju smrt krivi ginekologa-akušera M. M., nažalost nije usamljen. Sin Jelene Ivković, iz Rume, takođe, kako ona… »
"Skakali su po meni, bebi je oštećen mozak": Snežana iz Vranja za "Blic TV" opisala pakao kroz koji je prošla u…

"Skakali su po meni, bebi je oštećen mozak": Snežana iz Vranja za "Blic TV" opisala pakao kroz koji je prošla u…

Blic 22.01.2024
Posle akušerskog nasilja koje u bolnici u Sremskoj Mitrovici doživela Marica Mihajlović, hrabrost i snagu da izađu u javnost skupile su i druge porodilje koje su širom Srbije doživele nehumane porođaje. Među njima je i porodilja iz Vranja, koja je… »
"Dok sam urlala od bola babica je čačkala telefon i pitala me kako sam mogla da imam: S*KS" Jelenina beba je preminula nakon…

"Dok sam urlala od bola babica je čačkala telefon i pitala me kako sam mogla da imam: S*KS" Jelenina beba je preminula nakon…

Blic 22.01.2024
"Nisam podnela nikakvu prijavu protiv ginekologa M. M. (45) koji je vodio moju trudnoću i porodio me u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici jer sam se prvo borila da pomognem svojoj tek rođenoj bebi, a nakon toga sam obilazila groblja i birala spomenik… »
Nove optužbe na račun akušera iz Sremske Mitrovice: "Nisam prijavila ginekologa M.M. jer sam se borila da pomognem svojoj…

Nove optužbe na račun akušera iz Sremske Mitrovice: "Nisam prijavila ginekologa M.M. jer sam se borila da pomognem svojoj…

Insajder 22.01.2024
Jelena Ivković, vapitačica iz Rume čija je beba preminula nakon što ju je 2022. porodio uhapšeni ginekolog iz Sremske Mitrovice M. M. rekla je u ponedeljak, 22. januara, da protiv njega nije podnela prijavu jer se prvo borila da pomogne svom detetu… »
"Ako nemate novac, problemi oko porođaja su veći" Usijana atmosfera u emisiji zbog smrti bebe: Koliko žena deli ovo…

"Ako nemate novac, problemi oko porođaja su veći" Usijana atmosfera u emisiji zbog smrti bebe: Koliko žena deli ovo…

Kurir 22.01.2024
Svi smo već upoznati sa slučajem Marice Mihajlović, porodilje koja je ponovila da je ginekolog iz Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici kriv za smrt njenog novorođenčeta, a ispred Skupštine grada u Sremskoj Mitrovici u subotu je održan protest… »
„Sećam se svakog sekunda, kad su izvukli bebu nastao je muk“: Snežana iz Vranja za Nova.rs o agoniji kroz koju je prošla…

„Sećam se svakog sekunda, kad su izvukli bebu nastao je muk“: Snežana iz Vranja za Nova.rs o agoniji kroz koju je prošla…

Nova 22.01.2024
Nakon što je porodilja Marica Mihajlović optužila doktora iz Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici za smrt svog novorođenčeta zbog nesavesnog i brutalnog postupanja prilikom porođaja, u javnost su istupile mnoge žene koje su doživele akušersko… »
Koliko je zapravo opasan carski rez?! Kontić: Izgubićete više od litar krvi, rizici su preveliki, a za lekare je…

Koliko je zapravo opasan carski rez?! Kontić: Izgubićete više od litar krvi, rizici su preveliki, a za lekare je…

Kurir 22.01.2024
Prema poslednjim podacima, u Srbiji se skoro trećina žena porađa carskim rezom, što je više od preporučenih 10-15% medicinski opravdanih carskih rezova po preporuci Svetske zdravstvene organizacije. Prof. dr. Olivera Kontić, profesor Medcinskog… »
"Ukoliko je ginekolog pratio protokol, nije kriv?!" Advokat o slučaju Marice Mihajlović: U suprotnom mu preti do 3 godine…

"Ukoliko je ginekolog pratio protokol, nije kriv?!" Advokat o slučaju Marice Mihajlović: U suprotnom mu preti do 3 godine…

Kurir 22.01.2024
Tragična sudbina porodilje Marice Mihajlović, koja je doktora Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici optužila za akušersko nasilje i to da je odbijao i da joj uradi carski rez zbog čega se, nakon nekoliko sati mučenja i nje i bebe, beba zaglavila u… »

Vesti dana »