Povezane vesti

Preminuo pisac i akademik Goran Petrović

Preminuo pisac i akademik Goran Petrović

Politika 26.01.2024
Posle kraće i teške bolesti u Beogradu je u 63. godini preminuo pisac i akademik Goran Petrović, potvrđeno je Tanjugu u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti. Petrović je rođen u Kraljevu, a svoju prvu knjigu kratke proze „Saveti za lakši život”… »
„Kao da je otišao neko iz moje familije“: Dušan Kovačević povodom smrti Gorana Petrovića

„Kao da je otišao neko iz moje familije“: Dušan Kovačević povodom smrti Gorana Petrovića

Nova 26.01.2024
Bio sam u šoku kada sam čuo vest o smrti Gorana Petrovića, iako sam znao da je imao nekih zdravstvenih problema, kaže Dušan Kovačević, akademik i dramski pisac, za Nova.rs. – Svi mi imamo zdravstvene probleme, ali on je bio znatno mlađi od nas… »
„Ono što imam da kažem unesem u knjigu“: Kako je govorio Goran Petrović

„Ono što imam da kažem unesem u knjigu“: Kako je govorio Goran Petrović

Nova 26.01.2024
Smrt akademika i pisca Gorana Petrovića šokirala je kulturnu javnost u Srbiji. Najviše zbog toga što je u pitanju bio čovek u punom stvaralačkom naponu koji je prošle godine dobio neke od najvažnijih književnih nagrada. Prošla 2023. je… »
Preminuo pisac i akademik Goran Petrović

Preminuo pisac i akademik Goran Petrović

Nova 26.01.2024
Posle kraće i teške bolesti u Beogradu je u 63. godini preminuo pisac i akademik Goran Petrović, potvrdila je RTS-u njegova porodica. Goran Petrović je rođen u Kraljevu 1. jula 1961. godine. Njegovi romani i zbirke priča objavljeni su u više od 130… »
20 Godina radio na knjigama, a pisanje smatrao samotnjačkim poslom: Dobitnik ninove nagrade Goran Petrović je ovako govorio

20 Godina radio na knjigama, a pisanje smatrao samotnjačkim poslom: Dobitnik ninove nagrade Goran Petrović je ovako govorio

Kurir 26.01.2024
Kulturnu javnost je iznenadila vest o smrti poznatog pisca Gorana Petrovića. Rođen u Kraljevu 1961. godine, na književnoj sceni se pojavio 1989. godine knjigom kratkih priča "Saveti za lakši život". Objavio je i romane Atlas opisan nebom, Opsada… »
Preminuo Goran Petrović: Odlazak pisca, akademika, dobitnika nagrade "Meša Selimović"

Preminuo Goran Petrović: Odlazak pisca, akademika, dobitnika nagrade "Meša Selimović"

Večernje novosti 26.01.2024
KNjIŽEVNIK i akademik Goran Petrović, dobitnik nagrade "Meša Selimović" Večernjih novosti, preminuo je u Beogradu posle kraće i teške bolesti u 63. godini. Foto N. Babić Vest o smrti potvrdila je za RTS njegova porodica. Goran Petrović je rođen… »
Preminuo Goran Petrović: Srpski pisac i akademik napustio nas u 63. godini

Preminuo Goran Petrović: Srpski pisac i akademik napustio nas u 63. godini

Kurir 26.01.2024
Posle kraće i teške bolesti u Beogradu je u 63. godini preminuo pisac i akademik Goran Petrović, potvrdila je RTS-u njegova porodica. Goran Petrović je rođen u Kraljevu 1. jula 1961. godine. Njegovi romani i zbirke priča objavljeni su u više od 130… »
Preminuo pisac i akademik Goran Petrović

Preminuo pisac i akademik Goran Petrović

N1 Info 26.01.2024
Posle kraće i teške bolesti u Beogradu je u 63. godini preminuo pisac i akademik Goran Petrović, potvrdila je RTS-u njegova porodica. Goran Petrović je rođen u Кraljevu 1. jula 1961. godine. Njegovi romani i zbirke priča objavljeni su u više od… »
Pisac i akademik Goran Petrović preminuo u 63. godini u Beogradu

Pisac i akademik Goran Petrović preminuo u 63. godini u Beogradu

Blic 26.01.2024
Pisac i akademik Goran Petrović preminuo je u Beogradu u 63. godini nakon kraće i teške bolesti, potvrdila je porodica. Petrovićevi romani i zbirke priča objavljeni su u više od 130 izdanja, od čega je njih 60 prevedeno na 15 jezika. Bio je… »

Vesti dana »