Povezane vesti

Ugašena Instagram stranica koja je širila rasizam u Srbiji

Ugašena Instagram stranica koja je širila rasizam u Srbiji

N1 Info 31.01.2024
Kompanija Meta uklonila je nalog CrnacSpotted na Instragramu, kao i naloge koji su povezani sa njim. Reč je profilu koji širi rasizam u Srbiji, o čemu je N1 pisao. „Isteraj *amuge napolje“, „auh, dobar za njivu“ samo su neki od uvredljivih… »
Šire rasizam u Srbiji! Krišom slikaju tamnopute ljude, pa javno objavljuju slike, a onda kreće haos! Evo o čemu je reč…

Šire rasizam u Srbiji! Krišom slikaju tamnopute ljude, pa javno objavljuju slike, a onda kreće haos! Evo o čemu je reč…

Kurir 31.01.2024
Na društvenoj mreži Instagram osvanuo je sraman profil pod nazivom "Crnac Spotted Srbija", koji širi rasizam, govor mržnje, krši ljudska prava i neovlašćeno deli fotografije ljudi afričkog porekla koji stanuju u Srbiji ili su u poseti našoj… »
Profil na Instagramu širi rasizam u Srbiji: Fotografišu ljude afričkog porekla, pa objave vreme i lokaciju

Profil na Instagramu širi rasizam u Srbiji: Fotografišu ljude afričkog porekla, pa objave vreme i lokaciju

Rešetka 31.01.2024
„Isteraj *amuge napolje“, „auh, dobar za njivu“ samo su neki od uvredljivih, rasističkih komentara ostavljenih na Instagram stranici Crnac Spotted Srbija. Uz fotografije i poruke gde se nalaze, npr. „u Nišu“… I sam naziv naloga je vrlo… »
Profil na Instagramu širi rasizam u Srbiji

Profil na Instagramu širi rasizam u Srbiji

Novi magazin 31.01.2024
"Isteraj *amuge napolje", "auh, dobar za njivu" samo su neki od uvredljivih, rasističkih komentara ostavljenih na Instagram stranici Crnac Spotted Srbija. Uz fotografije i poruke gde se nalaze, npr. "u Nišu"... I sam naziv naloga je vrlo opasan i mogao… »
Profil na Instagramu širi rasizam u Srbiji: Fotografišu ljude afričkog porekla, pa objave vreme i lokaciju

Profil na Instagramu širi rasizam u Srbiji: Fotografišu ljude afričkog porekla, pa objave vreme i lokaciju

N1 Info 31.01.2024
"Isteraj *amuge napolje", "auh, dobar za njivu" samo su neki od uvredljivih, rasističkih komentara ostavljenih na Instagram stranici Crnac Spotted Srbija. Uz fotografije i poruke gde se nalaze, npr. "u Nišu"... I sam naziv naloga je vrlo opasan i mogao… »

Vesti dana »