Povezane vesti

Vučić obavestio Bocan-Harčenka o najnovijem jednostranom potezu Prištine

Vučić obavestio Bocan-Harčenka o najnovijem jednostranom potezu Prištine

Politika 01.02.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas ambasadora Ruske Federacije Aleksandra Bocan-Harčenka i tom prilikom ga je obavestio o najnovijem jednostranom potezu Prištine. "Obavestio sam ambasadora Bocan-Harčenka o najnovijem jednostranom… »
Predsednik Vučić se obraća javnosti u 13 časova

Predsednik Vučić se obraća javnosti u 13 časova

RTS 01.02.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratiće se javnosti u petak, u 13 časova, najavila je Služba za saradnju s medijima predsednika Republike. Očekuje se da će predsednik Vučić upoznati građane o najvažnijim detaljima razgovora sa… »
Kancelarija za KiM napravila prezentaciju o štetnosti i posledicama ukidanja dinara: "Najopasniji eskalatorni korak koji je…

Kancelarija za KiM napravila prezentaciju o štetnosti i posledicama ukidanja dinara: "Najopasniji eskalatorni korak koji je…

Insajder 01.02.2024
Kancelarija za Kosovo i Metohiju napravila je i distriburiala diplomatskim predstavnicima dokument "Zabrana korišćenja srpske valute (rsd) i zloupotreba evra: Instrument Prištine za etničko čišćenje Srba sa Kosova i Metohije" u kojoj se objašnjava… »
Šta je epilog razgovora Vučića sa ambasadorima Kvinte: „Da je bilo saglasnosti, bilo bi i saopštenja“

Šta je epilog razgovora Vučića sa ambasadorima Kvinte: „Da je bilo saglasnosti, bilo bi i saopštenja“

N1 Info 01.02.2024
Stupanje na snagu Uredbe kosovske Centralne banke kojom se ukida dinar na teritoriji Kosova bio je povod za razgovor predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa ambasadorima zemalja Kvinte i šefom delegacije EU. Javnost, međutim, nije saznala pojedinosti… »
Vučić sa ambasadorom Ruske Federacije: Predsednik Srbije mu se zahvalio na svemu - ovo su detalji sastanka!

Vučić sa ambasadorom Ruske Federacije: Predsednik Srbije mu se zahvalio na svemu - ovo su detalji sastanka!

Pravda 01.02.2024
Ponovio sam zahvalnost Rusiji na podršci koju pruža poštovanju teritorijalnog integriteta Srbije, naveo je Vučić nakon sastanka održanog u Predsedništvu Srbije. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se u Beogradu sa ambasadorom Ruske… »
Ljepojević: Država može da kaže da je ukidanje dinara na KiM crvena linija

Ljepojević: Država može da kaže da je ukidanje dinara na KiM crvena linija

RTV 01.02.2024
BEOGRAD - Spoljnopolitički analitičar Siniša Ljepojević ocenio je danas da Zapad ne reaguje na odluku privremenih prištinskih institucija da ukinu dinar na KiM jer to nije moglo ni da se desi bez Zapada, da je u pitanju "širi, dugoročni projekat"… »
Ljepojević: Kurti nije mogao da ukine dinar bez znanja Zapada

Ljepojević: Kurti nije mogao da ukine dinar bez znanja Zapada

Blic 01.02.2024
Spoljnopolitički analitičar Siniša Ljepojević ocenio je danas da Zapad ne reaguje na odluku privremenih prištinskih institucija da ukinu dinar na KiM jer to nije moglo ni da se desi bez Zapada, da je u pitanju "širi, dugoročni projekat" a… »
Predsednik Srbije se sutra u 13 časova obraća javnosti

Predsednik Srbije se sutra u 13 časova obraća javnosti

RTV 01.02.2024
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratiće se javnosti sutra u 13 časova, najavila je Služba za saradnju s medijima predsednika Republike. Očekuje se da će Vučić upoznati građane o najvažnijim detaljima razgovora sa predstavnicima… »
Vučić razgovarao sa Bocan-Harčenkom o posledicama ukidanja dinara na Kosovu

Vučić razgovarao sa Bocan-Harčenkom o posledicama ukidanja dinara na Kosovu

Beta 01.02.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da je danas razgovarao sa ambasadorom Rusije Aleksandrom Bocan-Harčenkom o mogućim posledicama odluke vlasti u Prištini da ukinu dinar na Kosovu. "Obavestio sam ambasadora Bocan-Harčenka o najnovijem… »
Poznato kada će se Vučić obratiti javnosti

Poznato kada će se Vučić obratiti javnosti

Danas 01.02.2024
Služba za saradnju sa medijima predsednika Srbije objavila je saopštenje kada će se Aleksandar Vučić obratiti javnosti. Obraćanje je najavljeno za petak 2. februar u 13 sati, u Palati Srbije u Novom Beogradu. Obraćanje se očekuje povodom situacije… »
Vučić se sastao sa Bocan-Harčenkom

Vučić se sastao sa Bocan-Harčenkom

Danas 01.02.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vucic i ambasador Rusije u Srbiji Aleksandar Bocan-Harcenko sastali su se danas u Predsednistvu Srbije. Predsednik se sinoć sastao sa predstavnicima zemalja Kvinte i EU, Velike Britanije, Francuske, Italije i Nemačke, kao i… »
Najavljeno novo obraćanje Vučića, tema - Kosovo

Najavljeno novo obraćanje Vučića, tema - Kosovo

Radio 021 01.02.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratiće se sutra javnosti, najavila je Služba za saradnju s medijima predsednika Republike. Obraćanje je najavljeno za 13 časova. Očekuje se da će Vučić upoznati građane o najvažnijim detaljima razgovora sa… »
Vučić: Obavestio sam Bocan Harčenka najnovijem jednostranom potezu Prištine

Vučić: Obavestio sam Bocan Harčenka najnovijem jednostranom potezu Prištine

Euronews 01.02.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas ambasadora Ruske Federacije Aleksandra Bocan-Harčenka i tom prilikom ga je obavestio o najnovijem jednostranom potezu Prištine.ž "Obavestio sam ambasadora Bocan-Harčenka o najnovijem jednostranom… »
Vučić: Obavestio sam Bocan Harčenka o najnovijem jednostranom potezu Prištine

Vučić: Obavestio sam Bocan Harčenka o najnovijem jednostranom potezu Prištine

RTS 01.02.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je ambasadora Ruske Federacije Aleksandra Bocan-Harčenka i tom prilikom ga je obavestio o najnovijem jednostranom potezu Prištine. "Obavestio sam ambasadora Bocan Harčenka o najnovijem jednostranom potezu… »
Vučić razgovarao sa Bocan-Harčenkom o posledicama ukidanja dinara na Kosovu

Vučić razgovarao sa Bocan-Harčenkom o posledicama ukidanja dinara na Kosovu

Novi magazin 01.02.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da je danas razgovarao sa ambasadorom Rusije Aleksandrom Bocan-Harčenkom o mogućim posledicama odluke vlasti u Prištini da ukinu dinar na Kosovu. "Obavestio sam ambasadora Bocan-Harčenka o najnovijem… »
Vučić se sastao sa Bocan Harčenkom: Obavetsio sam ga o najnovijem jednostranom potezu Prištine

Vučić se sastao sa Bocan Harčenkom: Obavetsio sam ga o najnovijem jednostranom potezu Prištine

Telegraf 01.02.2024
Ponovio sam zahvalnost Rusiji na podršci koju pruža poštovanju teritorijalnog integriteta Srbije, rekao je predsednik. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je ambasadora Ruske Federacije Aleksandra Bocan-Harčenka i tom prilikom ga je obavestio… »
Vučić: Obavestio sam Bocan-Harčenka o najnovijem jednostranom potezu Prištine

Vučić: Obavestio sam Bocan-Harčenka o najnovijem jednostranom potezu Prištine

RTV 01.02.2024
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas ambasadora Ruske Federacije Aleksandra Bocan-Harčenka i tom prilikom ga je obavestio o najnovijem jednostranom potezu Prištine. "Obavestio sam ambasadora Bocan-Harčenka o najnovijem… »
Kurti se obrušio na dinar

Kurti se obrušio na dinar

Vesti online 01.02.2024
Nakon što je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti odbio predlog SAD, EU i zemalja Kvinte i odlučio se da zabrana upotrebe dinara na KiM počne, predsednik Srbije Aleksandar Vučić je održao hitan sastanak sa pojedinim ministrima… »
"Obavestio sam ambasadora Bocan-Harčenka" Predsednik Vučić o najnovijem potezu Prištine, jasno usmerenom protiv srpskog…

"Obavestio sam ambasadora Bocan-Harčenka" Predsednik Vučić o najnovijem potezu Prištine, jasno usmerenom protiv srpskog…

Kurir 01.02.2024
BEOGRAD - Obavestio sam ambasadora Bocan-Harčenka o najnovijem jednostranom potezu Prištine, jasno usmerenom protiv srpskog naroda na Kosovu i Metohiji, kao i o mogućim posledicama ovog neodgovornog akta Kurtijevog režima, objavio je predsednik Srbije… »
Drecun: Kurti se neće zaustaviti, ukidanje dinara najteži udarac do sada

Drecun: Kurti se neće zaustaviti, ukidanje dinara najteži udarac do sada

Politika 01.02.2024
Predsednik skupštinskog odbora za Kosovo i Metohiju Milovan Drecun ocenio je danas da je odluka administracije u Prištini o ukidanju dinara jedan od najtežih udaraca za Srbe, i dodao da se premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti… »
Svaka reč bila bi suvišna

Svaka reč bila bi suvišna

Politika 01.02.2024
Kabinet predsednika Republike Srbije obavestio je sinoć javnost da „neće biti nikakvog saopštenja sa sastanka koji je održao s predstavnicima Kvinte i EU”. „Svaka formalna reč bila bi suvišna”, navedeno je iz kabineta nakon što se… »
"Nikada nećemo odustati od svog naroda" Petković o protivpravnim potezima Prištine: Svima je jasno da je Kurti glavni krivac

"Nikada nećemo odustati od svog naroda" Petković o protivpravnim potezima Prištine: Svima je jasno da je Kurti glavni krivac

Kurir 01.02.2024
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković obratio se javnosti danas povodom situacije na KiM i protivpravnih poteza premijera tzv. Kosova Aljbina Kurtija. - Država Srbija i srpski narod na Kosovu i Metohiji nalaze se u izuzetno teškoj… »
Drecun: Kurti se neće zaustaviti, najvažnije da mu se ukine bilo kakva vojna pomoć

Drecun: Kurti se neće zaustaviti, najvažnije da mu se ukine bilo kakva vojna pomoć

RTS 01.02.2024
Predsednik skupštinskog odbora za Kosovo i Metohiju Milovan Drecun ocenjuje da je odluka Prištine o ukidanju dinara jedan od najtežih udaraca za Srbe, ali i da se Aljbin Kurti neće na tome zaustaviti. Smatra da bi on drugačije pregovarao i znao bi… »
Iz kabineta predsednika Srbije posle sastanka sa Kvintom: Svaka formalna reč bila bi suvišna

Iz kabineta predsednika Srbije posle sastanka sa Kvintom: Svaka formalna reč bila bi suvišna

Danas 01.02.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se večeras sa ambasadorima zemalja Kvinte – Velike Britanije, Francuske, Italije i Nemačke, kao i sa šefom delegacije Evropske unije i predstavnikom Ambasade SAD u Beogradu u zgradi Predesedništva. Povodom… »
„Pa, Srbi bi bili bogati kao Japanci“: Regionalni mediji o susretu Vučića sa zemljama Kvinte i odluci Kosova o evru i…

„Pa, Srbi bi bili bogati kao Japanci“: Regionalni mediji o susretu Vučića sa zemljama Kvinte i odluci Kosova o evru i…

Danas 31.01.2024
O susuretu predsednika Srbije Aleksandra Vučić sa ambasadorima zemalja Kvinte – Velike Britanije, Francuske, Italije i Nemačke, i predstavnikom američke ambasade u Beogradu izvestili su i mediji u regionu. Slobodna Bosna piše kako su iz Vučićevog… »
"Nikada težem sastanku nisam prisustvovao": Petar Petković nakon sastanka Vučića sa ambasadorima zemalja Kvinte: Svima je…

"Nikada težem sastanku nisam prisustvovao": Petar Petković nakon sastanka Vučića sa ambasadorima zemalja Kvinte: Svima je…

Blic 31.01.2024
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju, Petar Petković izjavio je večeras da nikad težem sastanku nije prisustvovao nego što je bio današnji predsednika Srbije Aleksandra Vučića i ambasadora zemalja Kvinte, kao i da je svima u prostoriji bilo… »
Vučić večeras razgovara sa zvaničnicima Bele kuće, sutra ima sastanak s ambasadorom Rusije (foto)

Vučić večeras razgovara sa zvaničnicima Bele kuće, sutra ima sastanak s ambasadorom Rusije (foto)

Blic 31.01.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, posle večerašnjeg sastanka sa predstavnicima Kvinte i EU, razgovaraće i sa visokim zvaničnicima iz administracije američkog predsednika Džozefa Bajdena, a povodom odluke vlasti u Prištini da od sutra aktivira… »
Petković o sastanku sa Kvintom: Svima jasno da je Kurti glavni krivac, Srbi apsolutno ugroženi

Petković o sastanku sa Kvintom: Svima jasno da je Kurti glavni krivac, Srbi apsolutno ugroženi

Danas 31.01.2024
Direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je večeras, nakon sastanka predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa ambasadorima zemalja Kvinte u zgradi Predsedništva zbog ukidanja upotrebe dinara na Kosovu, da je… »

Vesti dana »