Povezane vesti

Muzej automobila ostao bez adrese, gradske vlasti obećavaju da će pronaći adekvatan prostor

Muzej automobila ostao bez adrese, gradske vlasti obećavaju da će pronaći adekvatan prostor

RTS 08.02.2024
Muzej automobila, osnovan pre 30 godina u Ulici majke Jevrosime, koji je posetilo blizu milion ljudi, od danas ne postoji. Zakon o restituciji vratio je naslednicima zgradu, a njihova ideja nije da tu i dalje bude muzej. Šta će biti sa vrednim… »
Direktor prinudno iseljene Moderne garaže: Sekretarka je odbijala naše predloge i ponaša se kao da sam vlasnik svih…

Direktor prinudno iseljene Moderne garaže: Sekretarka je odbijala naše predloge i ponaša se kao da sam vlasnik svih…

Nova 08.02.2024
Gradska sekretarka za kulturu je lično odbila predloge za nove prostore u kojima bi automobili mogli da budu smešteni bezbedno. Tražio sam i asistenciju, kustose i sredstva da se arhiva i predmeti adekvatno klasifikuju, ništa nismo dobili, kaže… »
Sekretarka za kulturu: Grad nema veze sa prinudnim iseljenjem Muzeja automobila

Sekretarka za kulturu: Grad nema veze sa prinudnim iseljenjem Muzeja automobila

Nova 08.02.2024
Prinudno iseljenje Muzeja automobila dolazi nakon rešenja javnog izvršitelja i nije po odluci grada Beograda, kaže za Nova.rs gradska sekretarka za kulturu Nataša Mihailović Vacić. Zgrada koju je dosad koristio Muzej automobila izgrađena je 1929… »

Vesti dana »