Povezane vesti

Rat u hrvatskom saboru oko izbora Turudića na čelo državnog pravobranilaštva: Gong upozorava na eroziju demokratije

Rat u hrvatskom saboru oko izbora Turudića na čelo državnog pravobranilaštva: Gong upozorava na eroziju demokratije

EurActiv 08.02.2024
Dok su HDZ i njegovi koalicioni partneri zadovoljni izborom Ivana Turudića za glavnog državnog pravobranioca, u opoziciji kažu da je HDZ time "prešao Rubikon" Hrvatski Sabor je izabrao Ivana Turudića za novoga glavnog državnog pravobranioca, što je… »
Dobrovoljac Domovinskog rata koji je osudio Sanadera: Ko je Ivan Turudić, novi glavni državni tužilac u Hrvatskoj?

Dobrovoljac Domovinskog rata koji je osudio Sanadera: Ko je Ivan Turudić, novi glavni državni tužilac u Hrvatskoj?

Danas 08.02.2024
Velika prašina podigla se u Hrvatskoj u vezi sa izborom naslednika Zlate Hrvoj Šipek na mestu glavnog državnog tužioca. Iako se poslednjih dana našao u centru afere – sudija Ivan Turudić za koga hrvatski predsednik Zoran Milanović tvrdi da je… »
“Ponela me emocija, bio sam naivan”: Šta je sve novi glavni državni tužilac Ivan Turudić rekao na N1 o porukama sa…

“Ponela me emocija, bio sam naivan”: Šta je sve novi glavni državni tužilac Ivan Turudić rekao na N1 o porukama sa…

Danas 08.02.2024
Hrvatska je dobila novog državnog tužioca. Ivan Turudić, sudija Višeg krivičnog suda, zameniće dosadašnju šeficu DORH-a Zlatu Hrvoj Šipek, kojoj mandat ističe u maju. Njegovom imenovanju oštro se protivila opozicija, posebno nakon brojnih… »
Turudić o susretu s Mamićem: Ponijele su me emocije

Turudić o susretu s Mamićem: Ponijele su me emocije

SEEbiz 08.02.2024
ZAGREB - Ivan Turudić zamijenit će aktualnu šeficu DORH-a Zlatu Hrvoj Šipek kojoj mandat istječe u svibnju. Njegovom imenovanju oporba se oštro protivila, osobito nakon što su u javnosti isplivale brojne poruke koje je Turudić razmjenjivao s… »

Vesti dana »