Povezane vesti

U Srbiji pada broj sklopljenih brakova, a raste broj razvoda

U Srbiji pada broj sklopljenih brakova, a raste broj razvoda

RTK 11.02.2024
Tokom 2022. godine, u Srbiji sklopljen 32.821 brak, što je za 2.987 brakova manje nego 2011. godine, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku. Sa druge strane, beleži se porast broja razvoda, pa je tako 2022. godine bilo 9.813 razvoda, odnosno… »
U Srbiji sve manje brakova i sve više razvoda

U Srbiji sve manje brakova i sve više razvoda

Radio 021 11.02.2024
Načelnica Odeljenja za demografiju Republičkog zavoda za statistiku (RZS) Gordana Bjelobrk rekla je da je tokom 2022. godine u Srbiji sklopljen 32.821 brak, što je 2.987 brakova manje nego 2011. S druge strane, beleži se porast broja razvoda, pa je… »
"Kad se ona naljuti ja ćutim, a kad sam ja ljut ona..." u srpskom mestu brakovi gvozdeni: Otkrili tajnu dugovečnosti!

"Kad se ona naljuti ja ćutim, a kad sam ja ljut ona..." u srpskom mestu brakovi gvozdeni: Otkrili tajnu dugovečnosti!

Mondo 11.02.2024
Posle skoro pedeset godina zajedničkog života recept za dobar brak imaju Zora i Milan Bugarčić. Posle skoro pedeset godina zajedničkog života recept za dobar brak imaju Zora i Milan Bugarčić. Prema dostupnim podacima Republičkog zavoda za… »
Stanovništvo u Srbiji sve starije

Stanovništvo u Srbiji sve starije

Radio 021 11.02.2024
Podaci o procenjenom broju stanovnika za 2022. godinu pokazuju da je u Srbiji prosečna starost žena 45,2 godine, a muškaraca 42,4, što je u obe kategorije za 1,1 godinu više u poređenju sa 2015. To se navodi na sajtu Republičkog zavoda za… »
Naš brak je jači od mečke: Zora i Milan iz Dragačeva su zajedno skoro pola veka, a sad su otkrili i kako: "Ako se ona…

Naš brak je jači od mečke: Zora i Milan iz Dragačeva su zajedno skoro pola veka, a sad su otkrili i kako: "Ako se ona…

Blic 11.02.2024
Prema dostupnim podacima Republičkog zavoda za statistiku tokom 2022. godine u Srbiji je sklopljen 32.821 brak, što je za 2.987 brakova manje nego 2011. godine. Sa druge strane, beleži se porast broja razvoda, pa je tako 2022. godine bilo 9.813… »
„Ako se ona naljuti - ja ćutim”: U Dragačevu ljubav je još uvek jača od mečke, a Zora i Milan nesebično otkrivaju…

„Ako se ona naljuti - ja ćutim”: U Dragačevu ljubav je još uvek jača od mečke, a Zora i Milan nesebično otkrivaju…

Dnevnik 11.02.2024
LUČANI: Prema dostupnim podacima Republičkog zavoda za statistiku tokom 2022. godine u Srbiji je sklopljen 32.821 brak, što je za 2.987 brakova manje nego 2011. godine. Sa druge strane, beleži se porast broja razvoda, pa je tako 2022. godine bilo… »
Zašto je u Srbiji manje brakova, a više razvoda?

Zašto je u Srbiji manje brakova, a više razvoda?

Vreme 11.02.2024
Stručnjaci kažu da ovakvi podaci ne iznenađuju, budući da su alternativne forme partnerstva u odnosu na brak opšte prihvaćene. Porodica i partnerski odnos više nije stvar države ni nstitucija, već lični izbor, pa je to i jedan od jedan od uzroka… »
Sve manje beba u Srbiji, ali i žena koje se odluče da rode u "najboljim godinama"

Sve manje beba u Srbiji, ali i žena koje se odluče da rode u "najboljim godinama"

RTS 11.02.2024
Prosečna starost žene u Srbije je 45,2 godine, a muškaraca 42,4, što je u obe kategorije za 1,1 godinu više u poređenju sa 2015. godinom, najnoviji su podaci Republičkog zavoda za statistiku. Demografkinja Danica Šantić sa beogradskog Geografskog… »
U Srbiji je sve manje beba, ali i žena koje se odluče da rode u "najboljim godinama"! Ovo bi moglo da bude objašnjenje…

U Srbiji je sve manje beba, ali i žena koje se odluče da rode u "najboljim godinama"! Ovo bi moglo da bude objašnjenje…

Blic 11.02.2024
Prosečna starost žene u Srbije je 45,2 godine, a muškaraca 42,4, što je u obe kategorije za 1,1 godinu više u poređenju sa 2015. godinom, najnoviji su podaci Republičkog zavoda za statistiku. Demografkinja Danica Šantić sa beogradskog Geografskog… »
U Srbiji manje sklopljenih brakova, a raste broj razvoda

U Srbiji manje sklopljenih brakova, a raste broj razvoda

Moj Novi Sad 11.02.2024
Tokom 2022. godine u Srbiji je sklopljen 32.821 brak, što je za 2.987 brakova manje nego 2011. godine. Sa druge strane, beleži se porast broja razvoda, pa je tako 2022. godine bilo 9.813 razvoda, odnosno za 1.562 više nego 2011. godine kada je razveden… »
Najviše se razvode već posle 4 godine braka: Broj onih koji će se venčavati biće sve manji u budućnosti

Najviše se razvode već posle 4 godine braka: Broj onih koji će se venčavati biće sve manji u budućnosti

Blic 11.02.2024
Načelnica Odeljenja za demografiju Republičkog zavoda za statistiku (RZS) Gordana Bjelobrk rekla je da je tokom 2022. godine u Srbiji sklopljen 32.821 brak, što je za 2.987 brakova manje nego 2011. godine. Sa druge strane, beleži se porast broja… »
Najviše se razvode već posle 4 godine braka: Broj onih koji će se venčavati biće sve manji u budućnosti

Najviše se razvode već posle 4 godine braka: Broj onih koji će se venčavati biće sve manji u budućnosti

Blic 11.02.2024
Načelnica Odeljenja za demografiju Republičkog zavoda za statistiku (RZS) Gordana Bjelobrk rekla je da je tokom 2022. godine u Srbiji sklopljen 32.821 brak, što je za 2.987 brakova manje nego 2011. godine. Sa druge strane, beleži se porast broja… »
U Srbiji manje sklopljenih brakova, a raste broj razvoda: Zašto stručnjake ove brojke ne iznenađuju

U Srbiji manje sklopljenih brakova, a raste broj razvoda: Zašto stručnjake ove brojke ne iznenađuju

Euronews 11.02.2024
Načelnica Odeljenja za demografiju Republičkog zavoda za statistiku (RZS) Gordana Bjelobrk rekla je da je tokom 2022. godine u Srbiji sklopljen 32.821 brak, što je za 2.987 brakova manje nego 2011. godine. Sa druge strane, beleži se porast broja… »
U Srbiji opada broj sklopljenih brakova, a raste broj razvoda

U Srbiji opada broj sklopljenih brakova, a raste broj razvoda

RTV 11.02.2024
BEOGRAD - Načelnica Odeljenja za demografiju Republičkog zavoda za statistiku (RZS) Gordana Bjelobrk rekla je da je tokom 2022. godine u Srbiji sklopljen 32.821 brak, što je za 2.987 brakova manje nego 2011. godine. Sa druge strane, beleži se porast… »

Vesti dana »