Povezane vesti

Žene rade neplaćene poslove dvostruko više od muškaraca, a plaćene upola manje – da li se svakodnevica uklapa u…

Žene rade neplaćene poslove dvostruko više od muškaraca, a plaćene upola manje – da li se svakodnevica uklapa u…

RTS 11.02.2024
Stanovništvo Srbije je među najstarijima u svetu. U proseku, žene imaju 45,2 godine, a muškarci 42,4. I jedni i drugi, 13 meseci više nego 2015. godine - podaci su Republičkog zavoda za statistiku. Brojevi pokazuju i da žene u kući rade dvostruko… »
Ako se ona naljuti - ja ćutim: Opada broj sklopljenih brakova a raste broj razvoda u Srbiji, ipak u Dragačevu ljubav je još…

Ako se ona naljuti - ja ćutim: Opada broj sklopljenih brakova a raste broj razvoda u Srbiji, ipak u Dragačevu ljubav je još…

RINA 11.02.2024
Ako se ona naljuti - ja ćutim: Opada broj sklopljenih brakova a raste broj razvoda u Srbiji, ipak u Dragačevu ljubav je još uvek jača od mečke Lučani - Prema dostupnim podacima Republičkog zavoda za statistiku tokom 2022. godine u Srbiji je… »
U Srbiji pada broj sklopljenih brakova, a raste broj razvoda

U Srbiji pada broj sklopljenih brakova, a raste broj razvoda

U centar 11.02.2024
Načelnica Odeljenja za demografiju Republičkog zavoda za statistiku Gordana Bjelobrk rekla je da je tokom 2022. godine u Srbiji sklopljen 32.821 brak, što je za 2.987 brakova manje nego 2011. godine. Sa druge strane, beleži se porast broja razvoda, pa… »
U Srbiji sve manje beba, ali i žena koje se odluče da rode u „najboljim godinama“

U Srbiji sve manje beba, ali i žena koje se odluče da rode u „najboljim godinama“

Zoom UE 11.02.2024
Prosečna starost žene u Srbije je 45,2 godine, a muškaraca 42,4, što je u obe kategorije za 1,1 godinu više u poređenju sa 2015. godinom, najnoviji su podaci Republičkog zavoda za statistiku. Demografkinja Danica Šantić sa beogradskog Geografskog… »

Vesti dana »