Povezane vesti

Džejms O'Brajen: Ukoliko nas ne bude tretirala kao partnera, nećemo se partnerski odnositi prema Vladi Kosova

Džejms O'Brajen: Ukoliko nas ne bude tretirala kao partnera, nećemo se partnerski odnositi prema Vladi Kosova

Glas Amerike 13.02.2024
Vašington — Pomoćnik američkog državnog sekretara Džejms O'Brajen izjavio je da su Sjedinjene Države veoma zabrinute zbog odluke kosovske vlade da ne dozvoli korišćenje dinara. U intervjuu albanskom servisu Glasa Amerike O'Brajen je istakao da… »
Amerika preti Kurtiju: Ili ukini odluku o dinaru - ili nismo više partneri!

Amerika preti Kurtiju: Ili ukini odluku o dinaru - ili nismo više partneri!

Pravda 13.02.2024
Pomoćnik američkog državnog sekretara Džejms O'Brajen izjavio je da su SAD zabrinute zbog uredbe Centralne banke u Prištini (CBK) o zabrani upotrebe dinara na Kosovu i Metohiji i istakao da prištinske vlasti treba da povuku tu odluku. On je u… »
O’Brajen: Kosovo odlukom o dinaru dovodi u pitanje partnerstvo sa SAD

O’Brajen: Kosovo odlukom o dinaru dovodi u pitanje partnerstvo sa SAD

Radio sto plus 13.02.2024
“Ja ne javno izričem nejasne pretnje. Rekao bih, ako ne budemo tretirani kao partneri, nećemo ni Vladu Kosova tretirati kao partnera”, rekao je O’Brajen u intervjuu za Glas Amerike (Voice of America – VoA). Uredba Centralne banke Kosova (CBK)… »
Crveni karton za kurtija Ovom odlukom Priština je dovela u pitanje partnerstvo sad SAD

Crveni karton za kurtija Ovom odlukom Priština je dovela u pitanje partnerstvo sad SAD

Alo 13.02.2024
Pomoćnik državnog sekretara SAD za evropska i evroazijska pitanja Džejms O'Brajen izjavio je za Glas Amerike da su SAD veoma zabrinute zbog odluke kosovske vlade da ne dozvoli korišćenje dinara, te da je takvim stavom tzv. Vlada Kosova dovela u… »
„Ako nas ne tretiraju kao partnera..“ O'Brajen pozvao Prištinu da povuče odluku o zabrani dinara

„Ako nas ne tretiraju kao partnera..“ O'Brajen pozvao Prištinu da povuče odluku o zabrani dinara

Sputnik 13.02.2024
Pomoćnik američkog državnog sekretara Džejms O'Brajen izjavio je danas da su SAD zabrinute zbog uredbe Centralne banke u Prištini (CBK) o zabrani upotrebe dinara na Kosovu i Metohiji i istakao da prištinske vlasti treba da povuku tu odluku. On je u… »
O'Brien kaže da je Kosovo odlukom o dinaru dovelo u pitanje partnerstvo sa SAD

O'Brien kaže da je Kosovo odlukom o dinaru dovelo u pitanje partnerstvo sa SAD

Slobodna Evropa 13.02.2024
Pomoćnik američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju Džejms O'Brajen (James O'Brien) rekao je da SAD možda neće tretirati Kosovo kao partnera ako donosi odluke bez konsultacija sa Vašingtonom, nakon odluke o zabrani dinara. "Ja ne izričem… »
Zvaničnik SAD poručio Prištini: Ako nas ne tretirate kao partnera, nećemo ni mi vas

Zvaničnik SAD poručio Prištini: Ako nas ne tretirate kao partnera, nećemo ni mi vas

N1 Info 13.02.2024
Pomoćnik američkog državnog sekretara Džejms O’Brajan kaže da su SAD veoma zabrinute zbog odluke kosovske vlade da ne dozvoli korišćenje dinara. U intervjuu za Glas Amerike na albanskom kazao je da je ovakvim stavom Vlada Kosova dovela u… »

Vesti dana »