Povezane vesti

Sve izvesniji novi izbori u Beogradu: Toma Fila najavio moguć scenario

Sve izvesniji novi izbori u Beogradu: Toma Fila najavio moguć scenario

Nova 19.02.2024
Novi izbori u Beogradu su sve izvesniji. Skupština grada Beograda nije konstituisana, jer se odbornici vlasti nisu pojavili u sali, a s obzirom na to da nije bilo kvoruma, odbornik SPS Toma Fila rekao je da će novo zasedanje biti održano 1. marta… »
Nestorović otkrio imena "odbeglih"! "Zajedno su došli kod nas i zajedno prestali da se javljaju!"

Nestorović otkrio imena "odbeglih"! "Zajedno su došli kod nas i zajedno prestali da se javljaju!"

Mondo 19.02.2024
Nestorović je otkrio imena "odbeglih" odbornika. Nestorović je otkrio imena "odbeglih" odbornika. Prvi na listi "Mi - Glas iz naroda" za Beogradske izbore Branimir Nestorović rekao je danas da su Vesna Ilić i Aleksandar Jerković (čije je ime nosila… »
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odlaže se za 1. mart

Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odlaže se za 1. mart

Politika 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odlaže se za 1. mart, zbog nedostatka kvoruma, saopštio predsedavajući Toma Fila. Poslanici liste "Srbija protiv nasilja" ušli su danas u salu Skupštine grada sa istaknutim transparentima protiv… »
Skupština Beograda: Nema kvoruma! Konstitutivna sednica odložena za 1. mart

Skupština Beograda: Nema kvoruma! Konstitutivna sednica odložena za 1. mart

Kurir 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda odložena je za 1. mart. Predsednik Privremenog organa Grada Beograd Aleksandar Šapić zakazao je sednicu za danas u 10 sati, ali s obzirom na to da je odmah konstatovano da nema kvoruma, sednica je odložena… »
FOTO: Opozicija u Skupštini Beograda razvila transparente, sednica odložena za 1. mart

FOTO: Opozicija u Skupštini Beograda razvila transparente, sednica odložena za 1. mart

Radio 021 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda danas je odložena je za 1. mart, zbog nedostatka kvoruma. To je prvo potvrdio odbornik Socijalističke partije Srbije Toma Fila i najstariji odbornik, a kasnije i odbornik Zeleno-levog fronta Dobrica… »
Šapić: Ako za desetak dana ne obezbedimo većinu, idemo na nove izbore

Šapić: Ako za desetak dana ne obezbedimo većinu, idemo na nove izbore

Nedeljnik 19.02.2024
Predesdnik Privremenog organa grada Beograda i kandidat SNS-a za gradonačelnika Aleksandar Šapić rekao je da će se, ukoliko se u narednih desetak dana ne obezbedi legalna, legitimna i stabilna većina u Skupštini grada, ići na nove izbor, piše N1… »
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda bez kvoruma, odložena za mart

Konstitutivna sednica Skupštine Beograda bez kvoruma, odložena za mart

Slobodna Evropa 19.02.2024
Najstariji odbornik u Skupštini grada Toma Fila konstatovao je na konstitutivnoj sednici Skupštine Beograda 19. februara da nema kvoruma za njeno održavanje, te da će biti odložena za 1. mart. U Skupštini grada se nisu pojavili odbornici Srpske… »
Toma Fila: "Nema kvoruma, evo kada je nastavak sednice"

Toma Fila: "Nema kvoruma, evo kada je nastavak sednice"

Telegraf 19.02.2024
Fila je konstatovao da nema kvoruma, te da će nastavak sednice biti održan za desetak dana. Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda, kojom predsedava Toma Fila, odložena je za 1. mart. Kako javlja naš reporter sa lica mesta, Fila je… »
Jovanović Ćuta: Preletanje zabraniti zakonom, to je varanje naroda

Jovanović Ćuta: Preletanje zabraniti zakonom, to je varanje naroda

Nova 19.02.2024
Lider pokreta Ekološki ustanak i poslanik Aleksandar Jovanović Ćuta ocenio je večeras da bi zakonom trebalo zabraniti "preletanje" na političkoj sceni, navodeći da je to "varanje naroda". On je na televiziji N1 naveo da se već mesecima „vrti“… »
Jovanović Ćuta: Preletanje zabraniti zakonom, to je varanje naroda

Jovanović Ćuta: Preletanje zabraniti zakonom, to je varanje naroda

Novi magazin 19.02.2024
Lider pokreta Ekološki ustanak i poslanik Aleksandar Jovanović Ćuta ocenio je večeras da bi zakonom trebalo zabraniti "preletanje" na političkoj sceni, navodeći da je to "varanje naroda". On je na televiziji N1 naveo da se već mesecima "vrti"… »
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odlaže se za 1. mart zbog nedostatka kvoruma

Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odlaže se za 1. mart zbog nedostatka kvoruma

RTS 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odložena je za 1. mart, zbog nedostatka kvoruma. U sali nije bilo poslanika liste "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane", Socijalističke partije Srbije i liste "Mi - Glas iz naroda". Lista "Srbija… »
Kada najranije mogu biti održani novi beogradski izbori?

Kada najranije mogu biti održani novi beogradski izbori?

N1 Info 19.02.2024
Ukoliko Skupština grada Beograda ne bude konstituisana ni 1. marta, novi beogradski izbori mogu da budu održani već u nedelju, 20. aprila. Konačni rezultati izbora za odbornike Skupštine grada objavljeni su 3. januara, što znači da je rok za… »
Nestorović: Ne želimo da budemo tas na vagi

Nestorović: Ne želimo da budemo tas na vagi

Politika 19.02.2024
Najbolji način za snižavanje tenzija predstavljaju novi izbori. Nosilac liste "Mi-Glas iz naroda" Branimir Nestorović rekao je danas da ne žele da budu "tas na vagi" i da je najbolje rešenje raspisivanje novih beogradskih izbora. On je rekao da su ih… »
Nestorović otkrio: Evo ko bi mogao Vučiću da "završi" priču!

Nestorović otkrio: Evo ko bi mogao Vučiću da "završi" priču!

Pravda 19.02.2024
Nosilac liste "Mi-Glas iz naroda" Branimir Nestorović rekao je danas da su Aleksandar Jerković i Vesna Ilić dvoje odbornika koji su odmah nakon izbora prekinuli svaki kontakt sa pokretom i ponovio da ne žele da budu "tas na vagi" i da je najbolje… »
Vuk Stanković: Novi izbori u Beogradu verovatnija opcija od formiranja većine

Vuk Stanković: Novi izbori u Beogradu verovatnija opcija od formiranja većine

Euronews 19.02.2024
Analitičar Dejan Vuk Stanković ocenio je danas da su novi izbori u Beogradu verovatnija opcija od formiranja skupštinske većine, a smatra da bi na njima umereni favoriti bili naprednjaci. "Čini mi se da su naprednjaci umereni favoriti. Iz potaje… »
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart

Konstitutivna sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart

Danas 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine Grada Beograda odložana je za 1. mart. Toma Fila koji kao najstariji odbornik predsedava Skupštinom grada je rekao da nema kvoruma i da se Skupština odlaže za 1. mart. U sali za održavanje sednica se nisu pojavili… »
Kakav nas rasplet čeka u Beogradu Pejić: U slučaju novih beogradskih izbora, glasanje bi bilo spojeno sa lokalnim izborima

Kakav nas rasplet čeka u Beogradu Pejić: U slučaju novih beogradskih izbora, glasanje bi bilo spojeno sa lokalnim izborima

Kurir 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda odložena je za 1. mart, jer jutros već na početku rada nije bilo kvoruma. Direktor agencije Faktor plus Vladimir Pejić ocenjuje za Kurir da odlaganje konstituisanja, barem kratkoročno, svima odgovara, kao i… »
"Novi izbori su uvek najbolji": Nestorović: Ne želimo da budemo tas na vagi, Jerković i Ilić prekinuli kontakt

"Novi izbori su uvek najbolji": Nestorović: Ne želimo da budemo tas na vagi, Jerković i Ilić prekinuli kontakt

Blic 19.02.2024
Prvi na listi "Mi - Glas iz naroda" za Beogradske izbore Branimir Nestorović rekao je danas da su Vesna Ilić i Aleksandar Jerković (čije je ime nosila izborna lista "Mi" za Beograd) dvoje odbornika koji su odmah nakon izbora prekinuli svaki kontakt sa… »
Vučević: Ako ne bude političke volje da se formira vlast u Beogradu ići ćemo na nove izbore

Vučević: Ako ne bude političke volje da se formira vlast u Beogradu ići ćemo na nove izbore

Politika 19.02.2024
Kada je reč o Narodnoj Skupštini, Vučević je ocenio da su tu stvari izvesnije i da je pitanje samo vremenskog okvira kada će biti nastavljena konstitutivna sednica. Potpredsednik Vlade Srbije, ministar odbrane i predsednik SNS-a Miloš Vučević… »
Toma Fila: U sali nije bilo kvoruma, odložio sam sednicu za 1. mart

Toma Fila: U sali nije bilo kvoruma, odložio sam sednicu za 1. mart

Politika 19.02.2024
Pre početka sednice, 60 odbornika pisanim putem prijavilo svoje prisustvo. Predsedavajući Skupštinom grada Beograda Toma Fila rekao je danas da budući da na konstitutivnoj sednici nije bio prisutan dovoljan broj odbornika i da nije bilo kvoruma… »
Nestorović: Kontaktirali su nas iz SNS, odbili smo ponudu

Nestorović: Kontaktirali su nas iz SNS, odbili smo ponudu

Sputnik 19.02.2024
Nosilac liste „Mi-Glas iz naroda“ Branimir Nestorović izjavio je, povodom konstituisanja Skupštine grada Beograda, da su ih kontaktirali iz Srpske napredne stranke, ali da su principijelno odbili ponudu. Nestorović nije izneo detalje o tome šta… »
Vučić: SNS ima većinu za formiranje vlasti u Beogradu

Vučić: SNS ima većinu za formiranje vlasti u Beogradu

Politika 19.02.2024
U ovom trenutku mi imamo većinu za Beograd, koja je više nego legalna čak i legitimna, ali to nije apsolutni legitimitet, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić uoči današnje konstitutivne sednice Skupštine Beograda. Gostujući juče na TV… »
Toma Fila predsedavao prvom sednicom u Beogradu: Evo kako je opisao početak zasedanja

Toma Fila predsedavao prvom sednicom u Beogradu: Evo kako je opisao početak zasedanja

Kurir 19.02.2024
- Kao najstarijem odborniku novog saziva Skupštine grada Beograda, pripala mi je čast da danas predsedavam i otvorim konstitutivnu sednicu Skupštine grada Beograda - rekao je Toma Fila, advokat i odbornik SPS. Pre početka današnje sednice "60… »
Branimir Nestorović: "Ne razumem taj pritisak na nas da mi treba da budemo tas na vagi"

Branimir Nestorović: "Ne razumem taj pritisak na nas da mi treba da budemo tas na vagi"

Telegraf 19.02.2024
"Ne mislim da se ponašamo neodgovorno" Nosilac liste "Mi-Glas iz naroda" Branimir Nestorović rekao je danas da ne razume zašto je konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odložena za 1. mart i poručio da neće da promene stav i da ne žele da… »
BLOG: Sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart, opozicija bila u sali s transparentima (VIDEO)

BLOG: Sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart, opozicija bila u sali s transparentima (VIDEO)

N1 Info 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda, posle decembarskih izbora, trebalo je da bude održana danas, ali do toga nije došlo, jer nije bilo kvoruma, pošto se u skupštinskoj sali nisu pojavili odbornici iz SNS. Opozicija je u sali razvila… »
Odgođena konstitutivna sjednica Skupštine Grada Beograda

Odgođena konstitutivna sjednica Skupštine Grada Beograda

Al Jazeera 19.02.2024
Konstitutivna sjednica Skupštine Grada Beograda zbog nedostatka kvoruma, od minimalno 60 odbornika, odgođena je za prvi mart. Odbornici liste “Srbija protiv nasilja” u skupštinsku salu ušli su noseći transparente sa porukama da neće dozvoliti… »
Lazović za Betu: Skupština Srbije na iznuđenoj pauzi

Lazović za Betu: Skupština Srbije na iznuđenoj pauzi

Beta 19.02.2024
Kopredsednik stranke Zeleno-levi front Radomir Lazović je danas ocenio da je Skupština Srbije na "nekoj vrsti iznuđene pauze" posle potvrđivanja 6. februara mandata poslanika na osnovu decembarskih izbora. "Ono što i koliko mi vidimo, jeste da… »
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda: Zasedanje otvoreno, pa odloženo za 1. mart, ovo je razlog (foto, video)

Konstitutivna sednica Skupštine Beograda: Zasedanje otvoreno, pa odloženo za 1. mart, ovo je razlog (foto, video)

Blic 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda otvorena je danas u 10 sati, nakon čega je prekinuta i odložena za 1. mart. Kako je rekao najstariji odbornik koji predsedava sednicom Toma Fila rekao, sve to se dešava zbog nedostatka kvoruma. Sednica je… »
Odložena konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda /foto/

Odložena konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda /foto/

Sputnik 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odložena je za 1. mart, zbog nedostatka kvoruma, saopštio je predsedavajući Toma Fila. U sali nije bilo poslanika liste "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane", Socijalističke partije Srbije i… »
Svako u svom maniru: Ko je od naprednjaka doviknuo Ćuti da je „pijandura“ tokom konferencije Šapića? (VIDEO)

Svako u svom maniru: Ko je od naprednjaka doviknuo Ćuti da je „pijandura“ tokom konferencije Šapića? (VIDEO)

Danas 19.02.2024
Današnje obraćanje kandidata za gradonačelnika Beograda Aleksandra Šapića (SNS) pred konstitutivnu sednicu Skupštine grada obeležio je i „upad“ narodnog poslanika Ekološkog ustanka Aleksandra Jovanovića Ćute. Jovanović Ćuta, u svom maniru… »
POKS i Novo lice: Ponovljeni beogradski izbori jedino rešenje

POKS i Novo lice: Ponovljeni beogradski izbori jedino rešenje

Danas 19.02.2024
Za nove izbore u Beogradu izjasnile su dve partije koje u okviru koalicije imaju izabrane odbornike u Skupštini Beograda. Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS) smatra da neuspela konstitutivna sednica Skupštine Beograda dokazuje da u njoj ne postoji… »
Aleksandar Šapić uoči konstitutivne sednice Skupštine Beograda: Lista „Mi – glas iz naroda Aleksandar Jerković“ ima…

Aleksandar Šapić uoči konstitutivne sednice Skupštine Beograda: Lista „Mi – glas iz naroda Aleksandar Jerković“ ima…

Danas 19.02.2024
Odlučili smo se da bez obzira što imamo legalnu većinu podignemo moralnu lestivicu legitimiteta, iako ništa tajno nećemo raditi, rekao je predsednik Privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić uoči današnje konstitutivne sednica Skupštine Grada… »
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda: Zasedanje otvoreno, pa odloženo za 1. mart, ovo je razlog (foto, video)

Konstitutivna sednica Skupštine Beograda: Zasedanje otvoreno, pa odloženo za 1. mart, ovo je razlog (foto, video)

Blic 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda otvorena je danas u 10 sati, nakon čega je prekinuta i odložena za 1. mart. Kako je rekao najstariji odbornik koji predsedava sednicom Toma Fila rekao, sve to se dešava zbog nedostatka kvoruma. Sednica je… »
Nestorović se oglasio posle sednice Skupštine Beograda: Evo šta je rekao o budućoj većini i o Jerkoviću

Nestorović se oglasio posle sednice Skupštine Beograda: Evo šta je rekao o budućoj većini i o Jerkoviću

Kurir 19.02.2024
Branimir Nestorović, prvi na listi "Mi - Glas iz naroda" za Beogradske izbore, rekao je da su Vesna Ilić i Aleksandar Jerković (čije je ime nosila izborna lista "Mi" za Beograd) odbornici koji su odmah nakon izbora prekinuli svaki kontakt sa pokretom… »
Kada najranije mogu biti održani novi beogradski izbori?

Kada najranije mogu biti održani novi beogradski izbori?

Novi magazin 19.02.2024
Ukoliko Skupština grada Beograda ne bude konstitutisana ni 1. marta, novi beogradski izbori mogu da budu održani već u nedelju, 20. aprila. Konačni rezultati izbora za odbornike Skupštine grada objavljeni su 3. januara, što znači da je rok za… »
POKS: Ponovljeni beogradski izbori jedino rešenje

POKS: Ponovljeni beogradski izbori jedino rešenje

Novi magazin 19.02.2024
Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS) smatra da neuspela konstitutivna sednica Skupštine Beograda dokazuje da u njoj ne postoji legalna i legitimna većina i da su ponovljeni beogradski izbori jedino razumno rešenje. "Nedolazak odbornika Srpske… »
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odložena za 1. mart zbog nedostatka kvoruma

Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odložena za 1. mart zbog nedostatka kvoruma

RTV 19.02.2024
BEOGRAD - Najstariji odbornik Skupštine grada Toma Fila, koji je trebalo da predsedava konstitutivnom sednicom, rekao je na početku da se današnja sednica zbog nedostatka kvoruma odlaže za 1. mart u 10 sati. U sali nije bilo poslanika liste… »
Ako skupština Beograda ne bude konstituisana u roku, novi izbori mogući do kraja maja

Ako skupština Beograda ne bude konstituisana u roku, novi izbori mogući do kraja maja

Beta 19.02.2024
Ukoliko Skupština grada Beograda ne bude konstituisana do 3. marta,  počinje da teče rok od mesec dana za predsednika Skupštine Srbije da raspiše nove izbore u Beogradu. Predsednik Skupštine to može da uradi bilo kojeg dana u tom roku, pa u… »
Dragomir Anđelković za BETU: Vučić spreman na cenkanje da bi izbegao međunarodnu istragu

Dragomir Anđelković za BETU: Vučić spreman na cenkanje da bi izbegao međunarodnu istragu

Beta 19.02.2024
Politički analitičar Dragomir Anđelković izjavio je danas da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić spreman da se oko formiranja vlasti u Beogradu cenka s opozicijom i Evropskom unijom (EU), samo da bi izbegao međunarodnu istragu o nepravilnostima… »
Predsedavajući Skupštine grada Beograda: U sali nije bilo kvoruma za rad

Predsedavajući Skupštine grada Beograda: U sali nije bilo kvoruma za rad

Blic 19.02.2024
Kao najstarijem odborniku novog saziva Skupštine grada Beograda, pripala mi je čast da danas predsedavam i otvorim konstitutivnu sednicu Skupštine grada Beograda, kaže Toma Fila, advokat i odbornik SPS. Kako je pojasnio, pre početka današnje sednice… »
"Srbija protiv nasilja" tvrdi: Do konstituisanja Skupštine Beograda nije došlo jer SNS i SPS nemaju većinu

"Srbija protiv nasilja" tvrdi: Do konstituisanja Skupštine Beograda nije došlo jer SNS i SPS nemaju većinu

Blic 19.02.2024
Predstavnici koalicije "Srbija protiv nasilja" Vladimir Obradović i Dobrica Veselinović rekli su danas na konferenciji za medije u holu Skupštine grada Beograda da SNS i SPS nemaju većinu u gradskom parlamentu i da zato nije došlo do konstituisanja… »
"Izborne krađe nije bilo": Brnabić o sednici Skupštine grada: Vidim da je opozicija proglasila veliku pobedu u Beogradu

"Izborne krađe nije bilo": Brnabić o sednici Skupštine grada: Vidim da je opozicija proglasila veliku pobedu u Beogradu

Blic 19.02.2024
Vidim da je opozicija proglasila veliku pobedu u Beogradu, ona se izgleda vezuje uvek za gubitak za građane i narod, kaže Ana Brnabić, premijerka Srbije i funkcionerka SNS. Ona je na ovaj način prokomentarisala dešavanja od jutros iz Skupštine grada… »
Stojmenović: Jako smo blizu ponavljanja izbora, velika pobeda opozicije u Skupštini Beograda

Stojmenović: Jako smo blizu ponavljanja izbora, velika pobeda opozicije u Skupštini Beograda

N1 Info 19.02.2024
Natalija Stojmenović iz Zeleno-levog fronta ocenila je u emisiji N1 Studio Live da su današnja dešavanja u Skupštini Beograda pokazala da smo "jako blizu ponavljanju izbora" u glavnom gradu. "Što se tiče ponavljanja izbora, to sve zavisi od same… »
Toma Fila za Nova.rs: Ako se pojavim samo ja na sednici 1. marta – to znači samo jedno

Toma Fila za Nova.rs: Ako se pojavim samo ja na sednici 1. marta – to znači samo jedno

Nova 19.02.2024
Najstariji odbronik u Skupštini Beograda ujedno i predsedavajući na konstitutivnoj sednici Toma Fila, rekao je za portal Nova.rs da će se prvog 1. marta znati da li će vlast u Beogradu biti formirana i ako do toga dođe svi odbornici Srpske napredne… »
Koji su rokovi za nove izbore u Beogradu?

Koji su rokovi za nove izbore u Beogradu?

Danas 19.02.2024
Ako skupština Beograda ne bude konstituisana u roku, novi izbori mogući do kraja maja. Ukoliko Skupština grada Beograda ne bude konstituisana do 3. marta, počinje da teče rok od mesec dana za predsednika Skupštine Srbije da raspiše nove izbore u… »
Veselinović: Uputili smo javni poziv listi oko Nestorovića da ne da većinu SNS

Veselinović: Uputili smo javni poziv listi oko Nestorovića da ne da većinu SNS

Danas 19.02.2024
Dobrica Veselinović iz koalicije Srbija protiv nasilja kazao je, pošto je odložena konstitutivna sednica Skupštine Beograda za 1. mart, da je koalicija Srbija protiv nasilja uputila javni poziv listi okupljenoj oko Branimira Nestorovića da ispoštuju… »
„Ne znam koliko hiljada puta treba da ponovim“: Branimir Nestorović za Danas odbacio ulazak u gradsku vlast, založio se…

„Ne znam koliko hiljada puta treba da ponovim“: Branimir Nestorović za Danas odbacio ulazak u gradsku vlast, založio se…

Danas 19.02.2024
Branimir Nestorović, odbornik GG „MI – Glas iz naroda“ u Skupštini grada Beograda, u izjavi za Danas odbacio je mogućnost da odbornici ove grupe uđu u novu gradsku vlasti, svi sem Aleksandra Jerkovića i Vesne Ilić. Pozvao je na održavanje… »
Izbori u Srbiji 2023: Skupština grada Beograda nije konstituisana, nije bilo kvoruma

Izbori u Srbiji 2023: Skupština grada Beograda nije konstituisana, nije bilo kvoruma

Danas 19.02.2024
Tekst je ažuriran 19. februara 2024. Ni dva meseca posle izbora, glavni grad Srbije i dalje nema vlast, jer je propao prvi pokušaj održavanja konstitutivne sednice Skupštine Beograda pošto nije bilo kvoruma. Dok opozicione stranke i dalje protestuju… »
Ako skupština Beograda ne bude konstituisana u roku, novi izbori mogući do kraja maja

Ako skupština Beograda ne bude konstituisana u roku, novi izbori mogući do kraja maja

Radio sto plus 19.02.2024
Predsednik Skupštine to može da uradi bilo kojeg dana u tom roku, pa u zavisnosti od toga, a znajući da predizborna kampanja mora da traje od 45 do 60 dana od dana raspisivanja izbora, te ako se po pravilu izbori održavaju nedeljom, izbori… »
Orlić uživo za Kurir o odlaganju sednice skupštine grada Beograda: Ako lista "mi" ne da podršku većini, narod će ih…

Orlić uživo za Kurir o odlaganju sednice skupštine grada Beograda: Ako lista "mi" ne da podršku većini, narod će ih…

Kurir 19.02.2024
Nove turbulencije na domaćoj političkoj sceni. Odložena je konstitutivna sednica gradskog parlamenta jer nije bilo kvoruma. Mediji prenose da se nisu pojavili odbornici SNS i SPS, a prethodno su poslanici koalicije Srbija protiv nasilja izveli… »
Šapić kao Šešeljev radikal na konferenciji: Dajemo Nestoroviću još 10 dana da odluči, u Beogradu se bira da li ćemo u…

Šapić kao Šešeljev radikal na konferenciji: Dajemo Nestoroviću još 10 dana da odluči, u Beogradu se bira da li ćemo u…

Nova 19.02.2024
Kandidat za gradonačelnika Beograda Aleksandar Šapić saopštio je da će koaliciji "MI-glas iz naroda" Branimira Nestorovića dati još 10 dana da odluče da li će sa njima u koaliciju u gradu, a ako ne budu to prihvatili, on kaže da će se održati… »
Brnabić: Nismo ukrali nijedan glas, ODIHR je rekao da je bilo manjih nepravilnosti na izborima

Brnabić: Nismo ukrali nijedan glas, ODIHR je rekao da je bilo manjih nepravilnosti na izborima

Nova 19.02.2024
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila da ne "ne vidi" u čemu je opozicija pobedila zbog toga što se današnja konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda nije održala. Ona je dodala da odgovorno tvrdi da nije bilo krađe izbora. „Vidim da su… »
Dragomir Anđelković: Vučić spreman na cenkanje da bi izbegao međunarodnu istragu

Dragomir Anđelković: Vučić spreman na cenkanje da bi izbegao međunarodnu istragu

Novi magazin 19.02.2024
Politički analitičar Dragomir Anđelković izjavio je danas da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić spreman da se oko formiranja vlasti u Beogradu cenka s opozicijom i Evropskom unijom (EU), samo da bi izbegao međunarodnu istragu o nepravilnostima… »
Ako skupština Beograda ne bude konstituisana u roku, novi izbori mogući do kraja maja

Ako skupština Beograda ne bude konstituisana u roku, novi izbori mogući do kraja maja

Novi magazin 19.02.2024
Ukoliko Skupština grada Beograda ne bude konstituisana do 3. marta, počinje da teče rok od mesec dana za predsednika Skupštine Srbije da raspiše nove izbore u Beogradu. Predsednik Skupštine to može da uradi bilo kojeg dana u tom roku, pa u… »
Lazović: Skupština Srbije na iznudjenoj pauzi

Lazović: Skupština Srbije na iznudjenoj pauzi

Novi magazin 19.02.2024
Kopredsednik stranke Zeleno-levi front Radomir Lazović je danas ocenio da je Skupština Srbije na "nekoj vrsti iznudjene pauze" posle potvrdjivanja 6. februara mandata poslanika na osnovu decembarskih izbora. "Ono što i koliko mi vidimo, jeste da… »
Šapić: Dodatni rok od 10 dana za formiranje Skupštine grada

Šapić: Dodatni rok od 10 dana za formiranje Skupštine grada

Telegraf 19.02.2024
"Postoje stvari koje su neupitne i oko kojih nemamo šta da razgovaramo" Bez obzira što ova gradska vlast ima legalnu i legitimnu većinu, odlučili smo da podignemo lestvicu legitimiteta i sačekamo da se do skupštinske većine dođe, a ako se to ne… »
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart: Bez kvoruma, opozicija razvila transparente (FOTO)

Konstitutivna sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart: Bez kvoruma, opozicija razvila transparente (FOTO)

Insajder 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupstine Beograda odložena je za 1. mart, zbog nedostatka kvoruma. Prema Zakonu o lokalnoj samoupravi skupština treba da se konstituiše u roku od dva meseca od objavljivanja rezultata izbora, koji su održani 17. decembra, a u… »
Nestorović: Dva "odbegla" odbornika naše liste, bilo bi izvanredno da budu novi izbori

Nestorović: Dva "odbegla" odbornika naše liste, bilo bi izvanredno da budu novi izbori

Insajder 19.02.2024
Odbornici liste "Mi - glas iz naroda" nisu prisustvovali sednici, a jedan od predstavnika te liste Branimir Nestorović izjavio je da bi novi izbori u Beogradu bili najbolji način za razrešenje krize. Naveo je da kada bivši gradonačelnik Aleksandar… »
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart - opozicija zadovoljna odlaganjem

Konstitutivna sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart - opozicija zadovoljna odlaganjem

Beta 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda, koja je bila zakazana za danas, odložena je za 1. mart. Odbornik koalicije oko Socijalističke partije Srbije (SPS) Toma Fila je na početku sednice konstatovao da je u skupštinskoj sali 60 od ukupno 110… »
Predstavanici Narodnog pokreta Srbije: SNS i SPS u Beogradu nemaju većinu

Predstavanici Narodnog pokreta Srbije: SNS i SPS u Beogradu nemaju većinu

Beta 19.02.2024
Predstavnici opozicionog Narodnog pokreta Srbije Miloš Pavlović i Uroš Tešmanović ocenili su da to što danas nije održana konstituvina sednica beogradske skupštine predstavlja dokaz da vlast nema većinu u glavnom gradu. Pavlović je rekao… »
Odložena konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda, nema kvoruma

Odložena konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda, nema kvoruma

Euronews 19.02.2024
Skupština grada Beograda danas nije kontituisana, a rok u kome to treba se učini ističe 3. marta. Zaključak o sazivanju današnje sednice doneo je krajem januara Privremeni organ Grada Beograda, a na dnevnom redu je bilo potvrđivanje mandata… »
Ćuta upao među naprednjake i isprozivao Šapića: Bivši gradonačelnik ovo nije očekivao, pale teške reči VIDEO

Ćuta upao među naprednjake i isprozivao Šapića: Bivši gradonačelnik ovo nije očekivao, pale teške reči VIDEO

Nova 19.02.2024
Poslanik Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta sačekao je odbornike vlasti i bivšeg gradonačelnika Aleksandra Šapića, pred početak njegove konferencije ispred Skupštine grada, i dovikivao im da su "lopovčine" i da su pokrali izbore… »
3.: Mart je poslednji rok Sednica Skupštine grada odložena, ovo je kompletna procedura kako dalje

3.: Mart je poslednji rok Sednica Skupštine grada odložena, ovo je kompletna procedura kako dalje

Blic 19.02.2024
Skupština grada Beograda danas nije konstituisana, a rok u kome to treba se učini ističe 3. marta. Zaključak o sazivanju današnje sednice doneo je krajem januara Privremeni organ Grada Beograda, a na dnevnom redu je bilo potvrđivanje mandata… »
Šapić: Čekamo da Mi - glas iz naroda zauzme zajednički stav o vlasti u Beogradu

Šapić: Čekamo da Mi - glas iz naroda zauzme zajednički stav o vlasti u Beogradu

Politika 19.02.2024
Šapić je rekao da Srpska napredna stranka sa koalicionim partnerima već sada ima 56 ili više poslanika. Predsednik Privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić izjavio je da će Srpka napredna stranka sačekati da vidi da li lista "Mi - glas iz… »
Danas konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda, iz SPN najavljuju opstrukciju

Danas konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda, iz SPN najavljuju opstrukciju

Politika 19.02.2024
Zaključak o sazivanju konstitutivne sednice doneo je krajem januara Privremeni organ Grada Beograda. Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda zakazana je za danas, a još je neizvesno kako će se sednica odvijati - da li će biti postignut dogovor… »
Odložena konstituirajuća sednica Skupštine Beograda, opozicija došla s transparentima

Odložena konstituirajuća sednica Skupštine Beograda, opozicija došla s transparentima

SEEbiz 19.02.2024
BEOGRAD - Konstitutivna sednica Skupštine Beograda, posle decembarskih izbora, trebala je da bude održana danas, a osim izbora verifikacionog odbora za potvrđivanje mandata odbornika, na dnevnom redu trebao je da bude i izbor predsednika Skupštine… »
Nestorović saopštio da su mu dva odbornika „odbegla“ i traži nove izbore

Nestorović saopštio da su mu dva odbornika „odbegla“ i traži nove izbore

Nova 19.02.2024
Branimir Nestorović sa liste "Mi - glas iz naroda" nazvao je dva beogradska odobornika te liste "odbeglim" i rekao da bi bilo dobro da se održe novi izbori u Beogradu. Nestorović je u skupštini grada rekao da su ta dva odbornika, koja nije imenovao… »
Šapić: Ako za desetak dana ne obezbedimo većinu, idemo na nove izbore

Šapić: Ako za desetak dana ne obezbedimo većinu, idemo na nove izbore

Novi magazin 19.02.2024
Predsednik Privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić, izjavio je danas da će se, ukoliko u narednih desetak dana "ne dođe do jasnog stava" izborne liste "Aleksandar Jerković - Mi glas iz naroda" o formiranju vladajuće koalicije u glavnom gradu… »
Sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart, opozicija bila u sali s transparentima

Sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart, opozicija bila u sali s transparentima

Novi magazin 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda, posle decembarskih izbora, održava se danas, a osim izbora verifikacionog odbora za potvrđivanje mandata odbornika, na dnevnom redu je i izbor predsednika Skupštine. Izbor zamenika predsednika Skupštine grada… »
Nestorović: Dva naša odbornika „odbegla“, održati izbore da prebezi nešto nauče

Nestorović: Dva naša odbornika „odbegla“, održati izbore da prebezi nešto nauče

Novi magazin 19.02.2024
Branimir Nestorović sa liste "Mi - glas iz naroda" nazvao je dva beogradska odobornika te liste "odbeglim" i rekao da bi bilo dobro da se održe novi izbori u Beogradu. Nestorović je u skupštini grada rekao da su ta dva odbornika, koja nije imenovao… »
Nema kvoruma u Beogradu Sednica Skupštine grada odložena za 1. mart

Nema kvoruma u Beogradu Sednica Skupštine grada odložena za 1. mart

Dnevnik 19.02.2024
BEOGRAD: Najstariji odbornik Skupštine grada Toma Fila koji je trebalo da predsedava konstitutivnom sednicom, rekao je na početku da se današnja sednica zbog nedostatka kvoruma odlaže za 1. mart u 10 sati. U sali nije bilo poslanika liste "Aleksandar… »
Opozicija o odlaganju sednice Skupštine Beograda: Naša pobeda, sprečićemo i onu 1. Marta

Opozicija o odlaganju sednice Skupštine Beograda: Naša pobeda, sprečićemo i onu 1. Marta

In medija 19.02.2024
Predstavnici opozicione koalicije „Srbija protiv nasilja“ izrazili su zadovoljstvo zbog toga što danas nije održana konstitutivna sednica Skupštine Beograda. Ova koalicija je najavila da će zajedno sa građanima učiniti sve da do toga ne dođe ni… »
Nestorović napustio sednicu, pa pomenuo 2 "odbegla" odbornika: "Prekinuli su kontakt sa nama, treba da budu novi izbori"

Nestorović napustio sednicu, pa pomenuo 2 "odbegla" odbornika: "Prekinuli su kontakt sa nama, treba da budu novi izbori"

Mondo 19.02.2024
Nestorović je danas napustio konstitutivnu sednicu Skupštine grada Beograda i pomenuo svoje "odbegle" odbornike. Nestorović je danas napustio konstitutivnu sednicu Skupštine grada Beograda i pomenuo svoje "odbegle" odbornike. Branimir Nestorović sa… »
Šapić: Ako za desetak dana ne obezbedimo većinu, idemo na nove izbore

Šapić: Ako za desetak dana ne obezbedimo većinu, idemo na nove izbore

N1 Info 19.02.2024
Predesdnik Privremenog organa grada Beograda i kandidat SNS-a za gradonačelnika Aleksandar Šapić rekao je da će se, ukoliko se u narednih desetak dana ne obezbedi legalna, legitimna i stabilna većina u Skupštini grada, ići na nove izbore. Šapić… »
Obradović i Veselinović: SNS i SPS nemaju većinu, ovo je velika pobeda opozicije

Obradović i Veselinović: SNS i SPS nemaju većinu, ovo je velika pobeda opozicije

N1 Info 19.02.2024
Vladimir Obradović sa liste Srbija protiv nasilja kazao je da Skupština grada nije konstituisana, kao i da SNS i SPS nemaju većinu. „Skupština grada nije konstituisana, kao što smo obećali, nije došlo do konstituisanja uprkos enormnim krađama… »
Veselinović: Uputili smo javni poziv listi oko Nestorovića da ne da većinu SNS

Veselinović: Uputili smo javni poziv listi oko Nestorovića da ne da većinu SNS

N1 Info 19.02.2024
Dobrica Veselinović iz koalicije Srbija protiv nasilja kazao je, pošto je odložena konstitutivna sednica Skupštine Beograda za 1. mart, da je koalicija Srbija protiv nasilja uputila javni poziv listi okupljenoj oko Branimira Nestorovića da ispoštuju… »
Nestorović: Dva naša odbornika „odbegla“, održati izbore da prebezi nešto nauče

Nestorović: Dva naša odbornika „odbegla“, održati izbore da prebezi nešto nauče

N1 Info 19.02.2024
Branimir Nestorović sa liste "Mi - glas iz naroda" nazvao je dva beogradska odobornika te liste "odbeglim" i rekao da bi bilo dobro da se održe novi izbori u Beogradu. Nestorović je u skupštini grada rekao da su ta dva odbornika, koja nije imenovao… »
SPN zadovoljna zbog neodržavanja konstitutivne sednice Skupštine Beograda: Učinićemo sve da do nje ne dođe ni 1. marta

SPN zadovoljna zbog neodržavanja konstitutivne sednice Skupštine Beograda: Učinićemo sve da do nje ne dođe ni 1. marta

Insajder 19.02.2024
Predstavnici opozicione koalicije "Srbija protiv nasilja" izrazili su zadovoljstvo zbog toga što u ponedeljak nije održana konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda i najavili da će zajedno sa građanima učiniti sve da do toga ne dođe ni 1… »
Štimac: Kupovina odbornika bila bi „kap koja je prelila čašu“, SNS nema većinu u Beogradu

Štimac: Kupovina odbornika bila bi „kap koja je prelila čašu“, SNS nema većinu u Beogradu

N1 Info 19.02.2024
Odbornik koalicije NADA Vladimir Štimac ocenio je da ljudi iz Srpske napredne stranke (SNS) znaju da bi kupovina odbornika bila "kap koja bi prelila čašu" i da bi to moglo da izazove eksploziju nezadovoljstva Beograđana. On je u intervjuu za list Nova… »
Šapić (SNS): Krajnji rok za konstituisanje gradske skupštine 3. mart, ako ne bude većine novi izbori

Šapić (SNS): Krajnji rok za konstituisanje gradske skupštine 3. mart, ako ne bude većine novi izbori

Beta 19.02.2024
Predsednik Privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić, izjavio je danas da će se, ukoliko u narednih desetak dana "ne dođe do jasnog stava" izborne liste "Aleksandar Jerković - Mi glas iz naroda" o formiranju vladajuće koalicije u glavnom gradu… »
Jovanović (Novi DSS) pred sednicu Skupštine Beograda: Ovde smo sa porukom - izbori su nelegitimni

Jovanović (Novi DSS) pred sednicu Skupštine Beograda: Ovde smo sa porukom - izbori su nelegitimni

Beta 19.02.2024
Predsednik Nove demokratske stranke Srbije Miloš Jovanović izjavio je danas da je koalicija NADA, čiji je ta stranka član, na konstitutivnu sednicu Skupštine grada Beograda došla "sa jasnom porukom - izborni rezultati su nelegitimni". Jovanović je… »
Nedostatak kvoruma odložio konstitutivnu sednicu skupštine Grada: Šta zakon dalje nalaže - idemo li na nove izbore?

Nedostatak kvoruma odložio konstitutivnu sednicu skupštine Grada: Šta zakon dalje nalaže - idemo li na nove izbore?

EurActiv 19.02.2024
Sam ishod sednice u Skupštini Grada bio je unapred neizvestan jer se spekulisalo da li će biti postignut dogovor o formiranju vlasti ili će se pribeći novim izborima Konstitutivna sednica Skupstine Grada odlaže se za 1. mart, zbog nedostatka kvoruma… »
Opozicija o odlaganju sednice Skupštine Beograda: Naša pobeda, sprečićemo i onu 1. marta

Opozicija o odlaganju sednice Skupštine Beograda: Naša pobeda, sprečićemo i onu 1. marta

Radio 021 19.02.2024
Predstavnici opozicione koalicije "Srbija protiv nasilja" izrazili su zadovoljstvo zbog toga što danas nije održana konstitutivna sednica Skupštine Beograda. Ova koalicija je najavila da će zajedno sa građanima učiniti sve da do toga ne dođe ni 1… »
Konstitutivna sednica Skupštine grada odlaže se za 1. mart zbog nedostatka kvoruma

Konstitutivna sednica Skupštine grada odlaže se za 1. mart zbog nedostatka kvoruma

Nedeljnik 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odložena je za 1. mart, zbog nedostatka kvoruma, javlja RTS. Lista „Srbija protiv nasilja“ navodi da je reč o velikoj pobedi opozicije, dok predsednik Privremenog organa grada Beograda Aleksandar… »
Konstitutivna sednica beogradskog parlamenta odložena za 1. mart

Konstitutivna sednica beogradskog parlamenta odložena za 1. mart

Vreme 19.02.2024
SNS i SPS kupili su još vremena i konstitutivnu sednicu Skupštine Beograda zakazanu za danas u 10 časova odložili za 1. mart. Opozicioni odbornici su prethodno bili zauzeli salu sa transparentima na kojima je pisalo da „Krađa neće proći“… »
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odložena za 1. mart

Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odložena za 1. mart

Pravda 19.02.2024
Ako za desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava na izbornoj listi "Aleksandar Jerković - Mi glas iz naroda" idemo na nove izbore, poručio kandidat SNS za gradonačelnika Aleksandar Šapić. Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odlaže se… »
Nestorović: Dva naša odbornika „odbegla“, održati izbore da prebezi nešto nauče

Nestorović: Dva naša odbornika „odbegla“, održati izbore da prebezi nešto nauče

Nedeljnik 19.02.2024
Branimir Nestorović sa liste „Mi – glas iz naroda“ nazvao je dva beogradska odobornika te liste „odbeglim“ i rekao da bi bilo dobro da se održe novi izbori u Beogradu, piše N1. Nestorović je u skupštini grada rekao da su ta dva odbornika… »
Vladimir Obradović i Dobrica Veselinović: SNS i SPS nemaju većinu, ovo je velika pobeda opozicije

Vladimir Obradović i Dobrica Veselinović: SNS i SPS nemaju većinu, ovo je velika pobeda opozicije

Danas 19.02.2024
Vladimir Obradović sa liste Srbija protiv nasilja kazao je da Skupština grada nije konstituisana, kao i da SNS i SPS nemaju većinu. Kako prenosi N1, on je rekao da „skupština grada nije konstituisana, kao što je opozicija obećala. „Nije došlo… »
Šapić uoči sednice Skupštine grada: Ako za desetak dana ne bude jedinstvenog stava na listi "Mi - Glas iz naroda", idemo na…

Šapić uoči sednice Skupštine grada: Ako za desetak dana ne bude jedinstvenog stava na listi "Mi - Glas iz naroda", idemo na…

Blic 19.02.2024
Predsednik privremenog organa i kandidat za gradonačelnika Beograda ispred SNS Aleksandar Šapić izjavio je danas, pred početak konstitutivne sednice Skupštine grada Beograda, da ukoliko za desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava na izbornoj listi… »
Sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart

Sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart

Vesti online 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupstine grada Beograda odložena je za 1. mart, zbog nedostatka kvoruma, Gradska skupština broji 110 odbornika, a Srpska napredna stranka i Socijalistička partija Srbije ukupno imaju 54, odnosno nedostaju im dva da bi nastavili… »
Šapić (SNS): Krajnji rok za konstituisanje gradske skupštine 3. mart, ako ne bude većine novi izbori

Šapić (SNS): Krajnji rok za konstituisanje gradske skupštine 3. mart, ako ne bude većine novi izbori

Radio sto plus 19.02.2024
Šapić, koji je i funkcioner Srpske napredne stranke (SNS), rekao je da je do 3. marta poslednji rok za konstituisanje Skupštine grada Beograda, a da ako se do tada to ne desi, predsednik Skupštine Srbije ima pravo da u roku od 45 do 60 dana raspiše… »
Šapić uoči sednice Skupštine Beograda: Podižemo lestvicu legitimiteta! Ako za 10 dana ne bude jedinstvenog stava, idemo na…

Šapić uoči sednice Skupštine Beograda: Podižemo lestvicu legitimiteta! Ako za 10 dana ne bude jedinstvenog stava, idemo na…

Kurir 19.02.2024
Predsednik Privremenog organa Grada Beograd Aleksandar Šapić obratio se javnosti uoči početka sednice Skupštine. Podsetimo, u 10 sati počeće Konstitutivna sednica Skupštine Beograda, posle decembarskih izbora. "Svi su se evidentirali i stvorili… »
Jovanović: Ovde smo sa porukom – izbori su nelegitimni

Jovanović: Ovde smo sa porukom – izbori su nelegitimni

Nedeljnik 19.02.2024
Predsednik Nove demokratske stranke Srbije Miloš Jovanović izjavio je danas da je koalicija NADA, čiji je ta stranka član, na konstitutivnu sednicu Skupštine grada Beograda došla „sa jasnom porukom – izborni rezultati su nelegitimni“… »
Konstitutivna sednica Skupštine Grada trajala 10 minuta! Šapić se oglasio i zakazao novi datum, pomenuo i izbore

Konstitutivna sednica Skupštine Grada trajala 10 minuta! Šapić se oglasio i zakazao novi datum, pomenuo i izbore

Mondo 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odložena je za prvi mart, a danas je trajala samo 10 minuta. Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda odložena je za prvi mart, a danas je trajala samo 10 minuta. Konstitutivna sednica Skupštine… »
Šapić: Ako za 10 dana ne dođe do dogovora sa Nestorovićem, ponavljaju se beogradski izbori

Šapić: Ako za 10 dana ne dođe do dogovora sa Nestorovićem, ponavljaju se beogradski izbori

Radio 021 19.02.2024
Predsednik privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić izjavio je danas da je moguće ponavljanje beogradskih izbora. "Ukoliko za ovih desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava izborne liste 'Aleksandar Jerković - Mi glas iz naroda', da idemo na… »
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart

Konstitutivna sednica Skupštine Beograda odložena za 1. mart

Radio sto plus 19.02.2024
Odbornik koalicije oko Socijalističke partije Srbije (SPS) Toma Fila je na početku sednice konstatovao da je u skupštinskoj sali 60 od ukupno 110 odbornika i dodao da će sednica “biti nastavljena 1. marta”. U skupštinskoj sali su bili i odbornici… »
Nestorović: Dva odbornika sa liste "odbegla", prekinula kontakt bukvalno posle izbora

Nestorović: Dva odbornika sa liste "odbegla", prekinula kontakt bukvalno posle izbora

Radio 021 19.02.2024
Branimir Nestorović sa liste "Mi - glas iz naroda" nazvao je dva beogradska odobornika te liste "odbeglim" i rekao da bi bilo dobro da se održe novi izbori u Beogradu. Nestorović je u skupštini grada rekao da su ta dva odbornika, koja nije imenovao… »
Obradović i Veselinović: SNS i SPS nemaju većinu, ovo je velika pobeda opozicije

Obradović i Veselinović: SNS i SPS nemaju većinu, ovo je velika pobeda opozicije

Novi magazin 19.02.2024
Vladimir Obradović sa liste Srbija protiv nasilja kazao je da Skupština grada nije konstituisana, kao i da SNS i SPS nemaju većinu. „Skupština grada nije konstituisana, kao što smo obećali, nije došlo do konstituisanja uprkos enormnim krađama… »
Vučević (SNS): Ako ne bude potpunog konsenzusa oko formiranja vlasti u Beogradu, novi izbori

Vučević (SNS): Ako ne bude potpunog konsenzusa oko formiranja vlasti u Beogradu, novi izbori

Beta 19.02.2024
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je danas da će vlast u Beogradu biti formirana "ako bude potpunog konsunzusa" sa političkim strankama koje bi činile vladajuću koaliciju sa SNS-om. Vučević je za RTS rekao, povodom… »
Za danas zakazana konstitutivna sednica Skupštine Beograda - ko je najbliži većini?

Za danas zakazana konstitutivna sednica Skupštine Beograda - ko je najbliži većini?

Beta 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda, posle decembarskih izbora, zakazana je za danas, najavila je gradska uprava. Pored izbora verifikacionog odbora za potvrđivanje mandata odbornika, na dnevnom redu je i izbor predsednika Skupštine grada, piše u… »
"Neće to biti kraj sveta": Vučević o formiranju gradske vlasti: "Ako ne bude ovoga na čemu insistiramo, ići ćemo na nove…

"Neće to biti kraj sveta": Vučević o formiranju gradske vlasti: "Ako ne bude ovoga na čemu insistiramo, ići ćemo na nove…

Blic 19.02.2024
Potpredsednik Vlade, ministar odbrane i predsednik SNS-a Miloš Vučević rekao je da će se u Beogradu ići na nove izbore ako gradska vlast ne bude imala pun legitimitet. Ako bude potpunog konsenzusa, odnosno pitanja legitimiteta biće formirana… »
Šapić: Ako za desetak dana ne bude jedinstvenog stava „Mi“ - idemo na nove izbore

Šapić: Ako za desetak dana ne bude jedinstvenog stava „Mi“ - idemo na nove izbore

Sputnik 19.02.2024
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić izjavio je danas, pred početak konstitutivne sednice Skupštine grada Beograda, da ukoliko za desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava na izbornoj listi "Alaksandar Jerković - Mi glas iz naroda" da će se… »
Vučević (SNS): Ako ne bude potpunog konsenzusa oko formiranja vlasti u Beogradu, novi izbori

Vučević (SNS): Ako ne bude potpunog konsenzusa oko formiranja vlasti u Beogradu, novi izbori

Radio sto plus 19.02.2024
Vučević je za RTS rekao, povodom konstitutivne sednice Skupštine grada Beograda čiji je početak zakazan za 10.00 sati, da će se, ukoliko ne bude takve “jasne političke volje”, ići na nove lokalne izbore u zakonom predviđenom roku. Dodao je da… »
Vučević: Ako ne bude punog legitimiteta, ići ćemo na nove izbore u Beogradu

Vučević: Ako ne bude punog legitimiteta, ići ćemo na nove izbore u Beogradu

Novi magazin 19.02.2024
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je danas da će vlast u Beogradu biti formirana "ako bude potpunog konsunzusa" sa političkim strankama koje bi činile vladajuću koaliciju sa SNS-om. Vučević je za RTS rekao, povodom… »
Vučević: Ako ne bude konsenzusa oko formiranja vlasti u Beogradu - novi izbori

Vučević: Ako ne bude konsenzusa oko formiranja vlasti u Beogradu - novi izbori

Radio 021 19.02.2024
Predsednik SNS Miloš Vučević izjavio je da će vlast u Beogradu biti formirana "ako bude potpunog konsenzusa" sa političkim strankama koje bi činile vladajuću koaliciju sa SNS-om. Vučević je za RTS rekao, povodom konstitutivne sednice Skupštine… »
Vučević o sednici skupštine Beograda: Bilo bi dobro da dobijemo gradsku vlast, ali ako nema legitimiteta idemo na nove…

Vučević o sednici skupštine Beograda: Bilo bi dobro da dobijemo gradsku vlast, ali ako nema legitimiteta idemo na nove…

Kurir 19.02.2024
Ministar odbrane i potpredsednik Vlade Miloš Vučević istakao je danas za "Jutarnji dnevnik", na RTS1, da bi za Grad Beograd bilo dobro da Grad Beograd dobije vlast kako bi se ipratili svi gradski i nacionalni projekti. -Videćemo da li će danas biti… »
Za danas zakazana konstitutivna sednica Skupštine Beograda – ko je najbliži većini?

Za danas zakazana konstitutivna sednica Skupštine Beograda – ko je najbliži većini?

Radio sto plus 19.02.2024
Pored izbora verifikacionog odbora za potvrđivanje mandata odbornika, na dnevnom redu je i izbor predsednika Skupštine grada, piše u saopštenju. Izbor zamenika predsednika Skupštine grada Beograda i Predlog rešenja o postavljenju sekretara… »
Vučević: Ako nema političke volje da se formira vlast u BG ići ćemo na nove izbor

Vučević: Ako nema političke volje da se formira vlast u BG ići ćemo na nove izbor

Telegraf 19.02.2024
Kada je reč o Narodnoj Skupštini, Vučević je ocenio da su tu stvari izvesnije i da je pitanje samo vremenskog okvira kada će biti nastavljena konstitutivna sednica. Potpredsednik Vlade Srbije, ministar odbrane i predsednik SNS-a Miloš Vučević… »
Šapić: Ako za desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava, idemo na nove izbore

Šapić: Ako za desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava, idemo na nove izbore

Telegraf 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda održava se danas. Ukoliko za desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava na izbornoj listi "Alaksandar Jerković- Mi glas iz naroda", idemo na nove izbore, poručio je gradonačelnik Beograda Aleksandar… »
Ovo je ključni dan u Srbiji posle izbora: Sprema se sednica Skupštine grada Beograda, čeka se odluka o novim izborima

Ovo je ključni dan u Srbiji posle izbora: Sprema se sednica Skupštine grada Beograda, čeka se odluka o novim izborima

Nova 19.02.2024
Danas će se održati konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda, na kojoj će biti verifikovani mandati odbornika, a na dnevnom redu je izbor predsednika Skupštine. Deo odbornika iz koalicije "Srbije protiv nasilja" najavio je da neće… »
Vučević: Ako ne bude punog legitimiteta u Skupštini Grada Beograda, ići ćemo na nove izbore

Vučević: Ako ne bude punog legitimiteta u Skupštini Grada Beograda, ići ćemo na nove izbore

RTS 19.02.2024
Potpredsednik Vlade, ministar odbrane i predsednik SNS-a Miloš Vučević rekao je za RTS da će se u Beogradu ići na nove izbore ako gradska vlast ne bude imala pun legitimitet. Ako bude potpunog konsenzusa, odnosno pitanja legitimiteta biće formirana… »
Vučević: Ako ne bude punog legitimiteta, ići ćemo na nove izbore u Beogradu

Vučević: Ako ne bude punog legitimiteta, ići ćemo na nove izbore u Beogradu

N1 Info 19.02.2024
Potpredsednik Vlade, ministar odbrane i predsednik SNS-a Miloš Vučević rekao je za RTS da će se u Beogradu ići na nove izbore ako gradska vlast ne bude imala pun legitimitet. Ako bude potpunog konsenzusa biće formirana skupštinska većina, ako ne… »
Šapić uoči konstitutivne sednice skupštine Beograda Čekamo da "Mi - glas iz naroda" zauzme zajednički stav o vlasti

Šapić uoči konstitutivne sednice skupštine Beograda Čekamo da "Mi - glas iz naroda" zauzme zajednički stav o vlasti

Dnevnik 19.02.2024
BEOGRAD: Predsednik Privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić izjavio je da će Srpka napredna stranka sačekati da vidi da li lista "Mi - glas iz naroda" može da zauzme zajednički stav po pitanju ulaska u beogradsku vlast, a ako ne može, kako je… »
Uoči današnje konstitutivne sednice Skupštine Beograda niko ne otkriva karte

Uoči današnje konstitutivne sednice Skupštine Beograda niko ne otkriva karte

Nova 19.02.2024
Nikog živog ne interesuju rezolucije Evropskog parlamenta o izborima osim samu opoziciju, to uoči današnje konstitutivne sednice Skupštine Beograda izjavljuje predsednik države. SNS ima većinu, legalnu ali ne do kraja legitimnu, a on ne želi da… »
Vučević o sednici Skupštine Beograda: Bilo bi dobro da dobijemo gradsku vlast, ali ako nema apsolutnog legitimiteta idemo na…

Vučević o sednici Skupštine Beograda: Bilo bi dobro da dobijemo gradsku vlast, ali ako nema apsolutnog legitimiteta idemo na…

Dnevnik 19.02.2024
Ministar odbrane i potpredsednik Vlade Miloš Vučević istakao je danas za "Jutarnji dnevnik", na RTS1, da bi za Grad Beograd bilo dobro da Grad Beograd dobije vlast kako bi se ipratili svi gradski i nacionalni projekti. -Videćemo da li će danas biti… »
Da li je Vučić “kupio” odbornike i hoće li pod pritiskom EU ponoviti izbore: Šta će se dogoditi na današnjoj sednici…

Da li je Vučić “kupio” odbornike i hoće li pod pritiskom EU ponoviti izbore: Šta će se dogoditi na današnjoj sednici…

Danas 19.02.2024
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, uoči sednice Skupštine Beograda, dao je neodređene informacije o tome da li je dogovorena većina u korist SNS i SPS, odnosno da li su uspeli da preobrate pojedine odbornike opozicije iz Mi – Glas iz naroda… »
Koji je rok za nove izbore ako danas ne bude formirana vlast u Beogradu?

Koji je rok za nove izbore ako danas ne bude formirana vlast u Beogradu?

Euronews 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda zakazana je za danas, a još je neizvesno kako će se sednica odvijati - da li će biti postignut dogovor o formiranju gradske vlasti ili će se pribeći novim izborima. Zaključak o sazivanju konstitutivne… »
Šapić: "Beograd ne sme da stane" ima većinu od 56 odbornika, dajemo prostor listi “Mi - Glas iz naroda" da još jednom…

Šapić: "Beograd ne sme da stane" ima većinu od 56 odbornika, dajemo prostor listi “Mi - Glas iz naroda" da još jednom…

Insajder 19.02.2024
Predsednik Privremenog organa grada Beograda Aleksandar Šapić izjavio je, uoči konstitutivne sednice gradske skupštine, da lista "Beograd ne sme da stane" ima većinu od 56 odbornika, ali će listi "Mi - Glas iz naroda" Branislava Nestorovića dati… »
Danas konstitutivna sednica Skupštine Beograda: SNS tvrdi da ima većinu, opozicija to osporava

Danas konstitutivna sednica Skupštine Beograda: SNS tvrdi da ima većinu, opozicija to osporava

Radio 021 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda, posle decembarskih izbora, zakazana je za danas, 19. februar. Pored izbora verifikacionog odbora za potvrđivanje mandata odbornika, na dnevnom redu je i izbor predsednika Skupštine grada. Izbor zamenika… »
SNS ima većinu, opozicija minira sednicu: Danas je dan d u Beogradu: Da li će se konstituisati skupština ili će se ići ka…

SNS ima većinu, opozicija minira sednicu: Danas je dan d u Beogradu: Da li će se konstituisati skupština ili će se ići ka…

Blic 19.02.2024
Konstitutivna sednica skupštine u Beogradu održava se danas u 10 sati i trebalo bi da da odgovor na najvažnije pitanje: da li će se formirati vlast u prestonici? Međutim, mogući su i scenariji po kojima će se ova dilema razrešiti najkasnije 2… »
Opozicija najavljuje blokadu konstitutivne sednice Skupštine Beograda

Opozicija najavljuje blokadu konstitutivne sednice Skupštine Beograda

Vreme 19.02.2024
Danas u 10 sati trebalo bi da počne konstitutivna sednica Skupština Beograda. Srpska napredna stranka tvrdi da ima većinu za formiranje vlasti, opozicija najavljuje blokadu zbog „pokradenih“ izbora. Dok predsednik Srbije Aleksandar Vučić i… »
Za danas zakazana konstitutivna sednica Skupštine Beograda: Na dnevnom redu potvrđivanje mandata odbornika

Za danas zakazana konstitutivna sednica Skupštine Beograda: Na dnevnom redu potvrđivanje mandata odbornika

Kurir 19.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine Beograda, posle decembarskih izbora, zakazana je za danas, najavila je gradska uprava. Pored izbora verifikacionog odbora za potvrđivanje mandata odbornika, na dnevnom redu je i izbor predsednika Skupštine grada, piše u… »
Danas konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda

Danas konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda

Telegraf 19.02.2024
Zaključak o sazivanju konstitutivne sednice doneo je krajem januara Privremeni organ Grada Beograda, a na dnevnom redu je potvrđivanje mandata odbornika, kao i izbor predsednika skupštine i postavljanje sekretara što je uslov da bi skupština bila… »
Šapić uoči konstitutivne sednice Skupštine Beograda poziva Nestorovića da „razmisli još jednom“

Šapić uoči konstitutivne sednice Skupštine Beograda poziva Nestorovića da „razmisli još jednom“

Danas 19.02.2024
Predsednik Privremenog organa grada Beograda Aleksandar Šapić izjavio je, uoči sutrašnje konstitutivne sednice gradske skupštine da lista „Beograd ne sme da stane“ ima većinu od 56 odbornika, ali će listi „Mi – Glas iz naroda“ Branislava… »
Šapić: Čekaju nas veliki izazovi, Beogradu je neophodna stabilna vlast

Šapić: Čekaju nas veliki izazovi, Beogradu je neophodna stabilna vlast

Blic 18.02.2024
Očekuju nas veliki izazovi, ne samo „Ekspo 2027” koji je najveća stvar u poslednjih nekoliko desetina godina, već mnogi drugi. Zato je važno da imamo stabilnu vlast u prestonici, jer ulazimo u jedan izuzetno važan period ne samo za Beograd već… »
Šapić: Čekaju nas veliki izazovi, Beogradu je neophodna stabilna vlast

Šapić: Čekaju nas veliki izazovi, Beogradu je neophodna stabilna vlast

Blic 18.02.2024
Očekuju nas veliki izazovi, ne samo „Ekspo 2027” koji je najveća stvar u poslednjih nekoliko desetina godina, već mnogi drugi. Zato je važno da imamo stabilnu vlast u prestonici, jer ulazimo u jedan izuzetno važan period ne samo za Beograd već… »
Odbornik Mi – Glas iz naroda pred sutrašnju sednicu: Nećemo formirati koalicije ni sa jednom opcijom

Odbornik Mi – Glas iz naroda pred sutrašnju sednicu: Nećemo formirati koalicije ni sa jednom opcijom

Danas 18.02.2024
Izabrani odbornik pokreta „Mi – glas iz naroda“ za Skupštinu Beograda Borislav Antonijević izjavio je danas da odbornici te liste neće formirati koalicije u gradskoj skupštini ni sa jednom političkom opcijom. „Kao što smo obećali u… »

Vesti dana »