Povezane vesti

Sutra konstitutivna sednica Skupštine grada

Sutra konstitutivna sednica Skupštine grada

Politika 29.02.2024
Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić zakazao je za sutra u 10 časova konstitutivnu sednicu Skupštine grada Beograda. Na dnevnom redu je izbor verifikacionog odbora za potvrđivanje mandata i potvrđivanje mandata odbornika… »
Cirkus navlačenja većine u skupštini Beograda, produžeci 48 sati?

Cirkus navlačenja većine u skupštini Beograda, produžeci 48 sati?

Nova 29.02.2024
Dan pred sednicu u kojoj je trebalo da znači rasplet beogradskih izbora donedavna gradska vlast ne želi da otkriva karte, t.j. da potvrdi da li je potrebna većina obezbeđena uz pomoć prebega sa liste "Mi - glas iz naroda". Predsednik Privremenog… »
Beograd između nove vlasti i novih izbora - Emisija" Direktno sa Minjom Miletić" o političkoj budućnosti prestonice

Beograd između nove vlasti i novih izbora - Emisija" Direktno sa Minjom Miletić" o političkoj budućnosti prestonice

Euronews 29.02.2024
Nova vlast ili nova šetnja do glasačkih kutija – i dalje nije jasno čemu su Beograđani bliži? Naime, konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda, koja je 19. februara odložena zbog nedostatka kvoruma, zakazana je za sutra ali je njen ishod i… »
Foto-finiš u Beogradu: Većina SPS-SNS plus frakcija Nestorovića moguća i realna! Dve opcije i dalje u igri, treća potpuno…

Foto-finiš u Beogradu: Većina SPS-SNS plus frakcija Nestorovića moguća i realna! Dve opcije i dalje u igri, treća potpuno…

Kurir 29.02.2024
Dve krupne stvari su se desile od kada je Srpska napredna stranka, nezadovoljna legitimitetom okupljene većine, odložila razrešenje dileme da li formirati većinu u Beogradu ili ići na nove izbore. Prvo se raspao pokret Mi - glas iz naroda, od kojeg… »
Fila: Ako na konstitutivnoj sednici budem sam - ide se na izbore

Fila: Ako na konstitutivnoj sednici budem sam - ide se na izbore

Insajder 29.02.2024
Najstariji odbornik i predsedavajući gradskog parlamenta Toma Fila izjavio da ako sutra dođe sam na konstitutivnu sednicu to znači da se ide na nove izbore. Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda , koja je 19. februara odložena zbog… »
Sutra konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda, ishod i delje neizvestan

Sutra konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda, ishod i delje neizvestan

Euronews 29.02.2024
Konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda, koja je 19. februara odložena zbog nedostatka kvoruma, zakazana je za sutra, ali je i dalje neizvesno kako će se odvijati i da li će biti postignut dogovor o formiranju gradske vlasti ili će se pribeći… »
Sutra konstitutivna sednica Skupštine grada

Sutra konstitutivna sednica Skupštine grada

Telegraf 29.02.2024
Na dnevnom redu je i postavljenje sekretara i zamenika sekretara, kao i Predlog rešenja o izboru članova administrativno-mandatne komisije Skupštine grada. Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić zakazao je za sutra u 10 časova… »
Šest datuma koji "kroje" Beograd: Prvi je već na vratima, a "sudbonosni" bi mogao da bude tek za šest meseci

Šest datuma koji "kroje" Beograd: Prvi je već na vratima, a "sudbonosni" bi mogao da bude tek za šest meseci

Blic 29.02.2024
Šest važnih datuma - svaki od njih može da odredi sudbinu Beograda, i svaki se tiče raspleta situacije oko formiranja vlasti nakon decembarskih izbora. U opticaju su tri scenarija koje bismo već sutra mogli da gledamo: da se ide na izbore, da se… »
Novi dan: Skupština Beograda – konstituisanje ili izbori?

Novi dan: Skupština Beograda – konstituisanje ili izbori?

N1 Info 29.02.2024
"Ako se svi pojave u sali 1. marta, to će biti znak da je dogovor postignut, a ako dođem sam - ići će se na nove izbore", rekao je Toma Fila, najstariji odbornik u ovom sazivu gradskog parlamenta. Šta stoji iza neizvesnosti konstituisanja skupštine… »
Ko će raspisati izbore u Beogradu ako ne bude izabran predsednik Narodne skupštine?

Ko će raspisati izbore u Beogradu ako ne bude izabran predsednik Narodne skupštine?

Danas 29.02.2024
Izbore u Beogradu nema ko da raspiše za 21. ili 28. april, kako najavljuje bivši predsednik SNS Aleksandar Vučić, ako Narodna skupština do 7. i 14. marta ne izabere novog predsednika republičkog parlamenta. Sve druge opcije koje bi naprednjaci… »
Srušena fontana na trgu Nikole pašiča, pravi se nova! Počela rekonstrukcija, evo šta se sve menja (foto)

Srušena fontana na trgu Nikole pašiča, pravi se nova! Počela rekonstrukcija, evo šta se sve menja (foto)

Mondo 29.02.2024
Sedam meseci će trajati rekonstrukcija Trga Nikole Pašića. Sedam meseci će trajati rekonstrukcija Trga Nikole Pašića. Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić obišao je danas radove na rekonstrukciji Trga Nikole Pašića. On… »
Brnabić: Nisam za nove izbore u Beogradu već da SNS formira vlast

Brnabić: Nisam za nove izbore u Beogradu već da SNS formira vlast

Nedeljnik 29.02.2024
(Beta) – Premijerka Srbije Ana Brnabić poručila je danas da se zalaže za to da Srpska napredna stranka (SNS) formira vlast u Beogradu, a ne za nove izbore u prestonici. „Ja sam za formiranje većine, jer postoji legitimitet. Ljudi su umorni od… »
Brnabić: Nisam za nove izbore u Beogradu već da SNS formira vlast

Brnabić: Nisam za nove izbore u Beogradu već da SNS formira vlast

N1 Info 29.02.2024
Premijerka Srbije Ana Brnabić poručila je da se zalaže za to da Srpska napredna stranka (SNS) formira vlast u Beogradu, a ne za nove izbore u prestonici."Ja sam za formiranje većine, jer postoji legitimitet. Ljudi su umorni od izbora. Prilično sam… »
Brnabić: Ja sam za formiranje većine u Beogradu jer postoji legitimitet

Brnabić: Ja sam za formiranje većine u Beogradu jer postoji legitimitet

Nova 29.02.2024
Premijerka Srbije Ana Brnabić poručila je danas da se zalaže za to da Srpska napredna stranka (SNS) formira vlast u Beogradu, a ne za nove izbore u prestonici. „Ja sam za formiranje većine, jer postoji legitimitet. Ljudi su umorni od izbora… »
Brnabić: Nisam za nove izbore u Beogradu već da SNS formira vlast

Brnabić: Nisam za nove izbore u Beogradu već da SNS formira vlast

Radio sto plus 29.02.2024
“Ja sam za formiranje većine, jer postoji legitimitet. Ljudi su umorni od izbora. Prilično sam sigurna da bismo imali još više glasova i nakon tih novih izbora bismo mi formirali većinu, a izgubili bismo vreme. Ima mnogo stvari koje u Beogradu… »
Šapić obišao radove: Evo kada će zablistati novi Trg Nikole Pašića (foto)

Šapić obišao radove: Evo kada će zablistati novi Trg Nikole Pašića (foto)

Večernje novosti 29.02.2024
PREDSEDNIK Privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić obišao je danas radove na rekonstrukciji Trga Nikole Pašića. Foto: Grad Beograd On je podsetio da je rekonstrukcija najavljena pre nekoliko meseci, kao i da će koštati 584 miliona dinara i… »
Ana Brnabić uoči sutrašnje sednice Skupštine grada: Nisam za nove izbore u Beogradu već da SNS formira vlast

Ana Brnabić uoči sutrašnje sednice Skupštine grada: Nisam za nove izbore u Beogradu već da SNS formira vlast

Danas 29.02.2024
Premijerka Srbije Ana Brnabić poručila je danas da se zalaže za to da Srpska napredna stranka formira vlast u Beogradu, a ne za nove izbore u prestonici.“Ja sam za formiranje većine, jer postoji legitimitet. Ljudi su umorni od izbora. Prilično sam… »
Brnabić: Nisam za nove izbore u Beogradu već da SNS formira vlast

Brnabić: Nisam za nove izbore u Beogradu već da SNS formira vlast

Novi magazin 29.02.2024
Premijerka Srbije Ana Brnabić poručila je danas da se zalaže za to da Srpska napredna stranka (SNS) formira vlast u Beogradu, a ne za nove izbore u prestonici. "Ja sam za formiranje većine, jer postoji legitimitet. Ljudi su umorni od izbora. Prilično… »
Šapić posetio radove na trgu Nikole Pašića: Grad se trudi da radi najbolje što može u datim okolnostima

Šapić posetio radove na trgu Nikole Pašića: Grad se trudi da radi najbolje što može u datim okolnostima

Telegraf 29.02.2024
Spomenik Nikoli Pašiću će takođe biti tretiran na pravi način. Predsednik Privremenog organa Beograda Aleksndar Šapić obišao je danas radove na rekonstrukciji Trga Nikole Pašića. On je podsetio da je rekonstrukcija najavljena pre nekoliko… »
Šapić: Nova fontana na Trgu Nikole Pašića biće po uzoru na staru

Šapić: Nova fontana na Trgu Nikole Pašića biće po uzoru na staru

Beta 29.02.2024
Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić izjavio je danas, tokom obilaska radova na Trgu Nikole Pašića, da će dosadašnja fontana biti srušena, a da će umesto nje biti izgrađena nova po uzoru na onu koja se na tom mestu… »
"Odluka do 3.: Marta" Šapić: Nisam među onima koji vrše pritisak na Vučića da se formira vlast u Beogradu

"Odluka do 3.: Marta" Šapić: Nisam među onima koji vrše pritisak na Vučića da se formira vlast u Beogradu

Blic 29.02.2024
Predsednik privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić rekao je danas da nije među onima iz Srpske napredne stranke (SNS) koji vrše pritisak na predsednika Srbije Aleksandra Vučića da se formira većina u Beogradu. Šapić je odgovarajući na… »
Toma Fila: Ako sutra dođem sam na sednicu Skupštine Beograda, to će značiti da se ide na nove izbore

Toma Fila: Ako sutra dođem sam na sednicu Skupštine Beograda, to će značiti da se ide na nove izbore

Nedeljnik 29.02.2024
Odbornik Socijalističke partije Srbije u Skupštini grada Beograda i najstariji odbornik u ovom sazivu gradskog parlamenta Toma Fila izjavio je za „Blic“ da ako sutra dođe sam na konstitutivnu sednicu, koja je prekinuta 19. februara, to znači da se… »
Šapić: Na Trgu Nikole Pašića biće vraćen izgled fontane koji je bio do 1984. godine

Šapić: Na Trgu Nikole Pašića biće vraćen izgled fontane koji je bio do 1984. godine

N1 Info 29.02.2024
Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić izjavio je tokom obilaska radova na Trgu Nikole Pašića, da će dosadašnja fontana biti srušena, a da će umesto nje biti izgrađena nova po uzoru na onu koja se na tom mestu nalazila od… »
Šapić se oglasio pred novu sednicu Skupštine grada: Ne pritiskam Vučića, odluka o Beogradu do 3. marta

Šapić se oglasio pred novu sednicu Skupštine grada: Ne pritiskam Vučića, odluka o Beogradu do 3. marta

Nova 29.02.2024
Predsednik privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić rekao je da nije među onima iz Srpske napredne stranke koji vrše pritisak na predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića da se formira beogradska većina sa dvoje odbornika sa liste „MI… »
Šapić: Nova fontana na Trgu Nikole Pašića biće po uzoru na staru

Šapić: Nova fontana na Trgu Nikole Pašića biće po uzoru na staru

Radio sto plus 29.02.2024
“Biće fontana onakva kakva je bila izvorno, kada se radila od 1953. do 1984. godine kada je rekonstruisana”, rekao je Šapić novinarima. Upitan o tome što deo građana Beograda smatra da je dosadašnja fontana bila jedan od simbola grada, Šapić… »
Šapić: Nisam među onima koji vrše pritisak na Vučića da se formira vlast u Beogradu

Šapić: Nisam među onima koji vrše pritisak na Vučića da se formira vlast u Beogradu

Euronews 29.02.2024
Predsednik privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić rekao je danas da nije među onima iz Srpske napredne stranke koji vrše pritisak na predsednika Srbije Aleksandra Vučića da se formira većina u Beogradu. Šapić je odgovarajući na pitanje… »
Sednica Skupštine grada zakazana je za sutra u 10 sati! Evo koji poznati sportisti su kandidati za odbornike gradskog…

Sednica Skupštine grada zakazana je za sutra u 10 sati! Evo koji poznati sportisti su kandidati za odbornike gradskog…

Kurir 29.02.2024
Nova konstitutivna sednica Skupštine grada Beograda zakazana je za sutra u 10 časova, a osim Aleksandra Šapića, proslavljenog vaterpoliste i doskorašnjeg gradonačelnika Beograda, u odborničkim klupama trebalo bi da se nađe još petoro nekadašnjih… »
Šapić: Na Trgu Nikole Pašića biće vraćen izgled fontane koji je tu bio do 1984. godine

Šapić: Na Trgu Nikole Pašića biće vraćen izgled fontane koji je tu bio do 1984. godine

Novi magazin 29.02.2024
Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić izjavio je danas, tokom obilaska radova na Trgu Nikole Pašića, da će dosadašnja fontana biti srušena, a da će umesto nje biti izgrađena nova po uzoru na onu koja se na tom mestu… »
Šapić o prevozu: Hoćemo 300 autobusa, 50 i više tramvaja, trole, ali to je teško u stanju Privremenog organa

Šapić o prevozu: Hoćemo 300 autobusa, 50 i više tramvaja, trole, ali to je teško u stanju Privremenog organa

Telegraf 29.02.2024
Neke linije nisu menjane po 30-40 godina. Putnici od juče u aplikaciji Gugl Mape mogu da prate uživo kretanje vozila javnog prevoza, uvedene su nove prigradske linije do Aerodroma i Lazarevca, a u planu je i kupovina novih autobusa, trolejbusa i… »
Šapić: Ne vršim pritisak na Vučevića i Vučića, sve će biti završeno do 3. marta

Šapić: Ne vršim pritisak na Vučevića i Vučića, sve će biti završeno do 3. marta

Insajder 29.02.2024
Predsednik Privremenog organa grada Beograda Aleksandar Šapić izjavio je da je konstitutivna sednica Skupštine grada zakazana za petak, 1. mart, ali nije želeo da potvrdi da li Srpska napredna stranka (SNS), čiji je član, ima većinu ili ne. Šapić… »
Šapić: Svi detalji oko Skupštine Beograda sutra, sve će biti završeno do 3. marta

Šapić: Svi detalji oko Skupštine Beograda sutra, sve će biti završeno do 3. marta

Beta 29.02.2024
Predsednik Privremenog organa grada Beograda Aleksandar Šapić izjavio je danas da je konstitutivna sednica Skupštine grada zakazana sutra za 10 sati, ali nije želeo da potvrdi da li Srpska napredna stranka (SNS), čiji je član, ima većinu ili ne… »
Šapić: Svi detalji oko Skupštine Beograda sutra, sve će biti završeno do 3. marta

Šapić: Svi detalji oko Skupštine Beograda sutra, sve će biti završeno do 3. marta

NIN 29.02.2024
Predsednik Privremenog organa grada Beograda Aleksandar Šapić izjavio je danas da je konstitutivna sednica Skupštine grada zakazana sutra za 10 sati, ali nije želeo da potvrdi da li Srpska napredna stranka, čiji je član, ima većinu ili ne. Šapić… »
"Ne vršim pritisak na Vučića, odluka do 3. Marta" Aleksandar Šapić o sednici Skupštine Beograda

"Ne vršim pritisak na Vučića, odluka do 3. Marta" Aleksandar Šapić o sednici Skupštine Beograda

Mondo 29.02.2024
Predsednik privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić komentarisao je najavljenu Skupštinu Beograda. Predsednik privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić komentarisao je najavljenu Skupštinu Beograda. Predsednik privremenog organa Beograda… »
Šapić: Svi detalji oko Skupštine Beograda sutra, sve će biti završeno do 3. marta

Šapić: Svi detalji oko Skupštine Beograda sutra, sve će biti završeno do 3. marta

Novi magazin 29.02.2024
Predsednik Privremenog organa grada Beograda Aleksandar Šapić izjavio je danas da je konstitutivna sednica Skupštine grada zakazana sutra za 10 sati, ali nije želeo da potvrdi da li Srpska napredna stranka (SNS), čiji je član, ima većinu ili ne… »
Fila: Ako sutra dođem sam na konstitutivnu sednicu Skupštine grada Beograda, ide se na nove izbore

Fila: Ako sutra dođem sam na konstitutivnu sednicu Skupštine grada Beograda, ide se na nove izbore

NIN 29.02.2024
Odbornik Socijalističke partije Srbije u Skupštini grada Beograda i najstariji odbornik u ovom sazivu gradskog parlamenta Toma Fila izjavio je za "Blic" da ako sutra dođe sam na konstitutivnu sednicu, koja je prekinuta 19. februara, to znači da se ide… »
Toma Fila: Ako sutra dođem sam na sednicu znači biće izbora

Toma Fila: Ako sutra dođem sam na sednicu znači biće izbora

N1 Info 29.02.2024
Odbornik Socijalističke partije Srbije u Skupštini grada Beograda i najstariji odbornik u ovom sazivu gradskog parlamenta Toma Fila izjavio je za "Blic" da ako sutra dođe sam na konstitutivnu sednicu, koja je prekinuta 19. februara, to znači da se ide… »
Toma Fila: Ako sutra dođem sam na sednicu znači biće izbora

Toma Fila: Ako sutra dođem sam na sednicu znači biće izbora

Pravda 29.02.2024
Odbornik Socijalističke partije Srbije u Skupštini grada Beograda i najstariji odbornik u ovom sazivu gradskog parlamenta Toma Fila izjavio je za "Blic" da ako sutra dođe sam na konstitutivnu sednicu, koja je prekinuta 19. februara, to znači da se ide… »
Toma Fila: Ako sutra dođem sam na sednicu Skupštine Beograda, to će značiti da se ide na nove izbore

Toma Fila: Ako sutra dođem sam na sednicu Skupštine Beograda, to će značiti da se ide na nove izbore

Danas 29.02.2024
Odbornik Socijalističke partije Srbije u Skupštini grada Beograda i najstariji odbornik u ovom sazivu gradskog parlamenta Toma Fila izjavio je za „Blic“ da ako sutra dođe sam na konstitutivnu sednicu, koja je prekinuta 19. februara, to znači da se… »
Otklonjena dilema o održavanju sednice skupštine Grada! Aleksandar Šapić pojasnio šta se očekuje sutra

Otklonjena dilema o održavanju sednice skupštine Grada! Aleksandar Šapić pojasnio šta se očekuje sutra

Kurir 29.02.2024
Skupštine grada zakazana je sutra za 10 sati, a ja ću se obratiti oko 9.45 sati, rekao je danas Aleksandar Šapić, predsednik Privremenog organa Grada Beograda, prilikom obilaska radova na Trgu Nikole Pašića. - Tada ću vam dati sve informacije, a… »
Fila: Ako se sutra pojavim sam na sednici Skupštine Beograda, ide se na nove izbore

Fila: Ako se sutra pojavim sam na sednici Skupštine Beograda, ide se na nove izbore

Radio 021 29.02.2024
Odbornik SPS u Skupštini Beograda i najstariji odbornik u ovom sazivu gradskog parlamenta Toma Fila izjavio je da ako sutra dođe sam na konstitutivnu sednicu, to znači da se ide na nove izbore. "Ako se svi pojave u sali 1. marta, to će biti znak da je… »
Petak kao "dan D" za Beograd: Hoćemo li konačno saznati da li dobijamo gradsku vlast ili uskoro idemo na birališta?

Petak kao "dan D" za Beograd: Hoćemo li konačno saznati da li dobijamo gradsku vlast ili uskoro idemo na birališta?

Euronews 29.02.2024
Na konstitutivnu sednicu Skupštine grada Beograda čekalo se više od dva meseca, a tog 19. februara, zavšena je maltene i pre nego što je počela. Zbog nedostatka kvoruma, odnosno zbog toga što se nisu na sednici pojavili odbornici Srpske napredne… »
Da li je izveštaj o izborima poremetio planove naprednjaka o izborima u Beogradu?

Da li je izveštaj o izborima poremetio planove naprednjaka o izborima u Beogradu?

Danas 28.02.2024
Izveštaj o izborima misije ODIHR, čini se da je promenio planove naprednjaka o izborima u Beogradu. U kom pravcu će ići, trebalo bi da bude poznato najkasnije do 3. marta jer tada ističe rok za konstituisanje Skupštine grada Beograda. Konstitutivna… »

Vesti dana »