Povezane vesti
Odmor bašibozuka konačno pred publikom: Slika čuvenog Paje Jovanovića prvi put izložena u Konaku kneginje Ljubice
Kurir 05.03.2024
Slika "Odmor bašibozuka" Paje Jovanovića, koju je Muzej grada Beograda kupio prošle godine na aukciji u Londonu, izložena je danas u Konaku kneginje Ljubice. Ljubitelji umetnosti moći će u autentičnom ambijentu Konaka, koji odgovara epohi i duhu… »
Slika Paje Jovanovića "Odmor bašibozuka" konačno pred publikom u Srbiji
Radio 021 05.03.2024
Slika Paje Jovanovića "Odmor bašibozuka", koju je država otkupilna na aukciji londonske kuće "Sotbi", predstavljena je danas javnosti u Konaku kneginje Ljubice. Posetioci mogu da vide ovu sliku zajedno sa drugim delovima Jovanovićevog legata. Ministarka… »
Slika Paje Jovanovića "Odmor bašibozuka" predstavljena javnosti
Insajder 05.03.2024
Slika Paje Jovanovića "Odmor bašibozuka", koju je država otkupila na aukciji londonske kuće "Sotbi", predstavljena je u utorak, 5. marta, javnosti u Konaku kneginje Ljubice i biće dostupna posetiocima da je vide, zajedno sa drugim delovima Jovanovićevog… »
Predstavljena slika "Odmor bašibozuka" Paje Jovanovića u Konaku kneginje Ljubice
Telegraf 05.03.2024
Muzej grada Beograda je sliku otkupio jesenas prošle godine na aukciji koja je održala aukcijska kuća "Sotbi" u Londonu. U Konaku kneginje Ljubice predstavljena je slika "Odmor bašibozuka" Paje Jovanovića (1859-1957, koju je Muzej grada Beograda otkupio… »
Vesti dana »

Hiljade demonstranata u Tel Avivu protiv izraelskog plana preuzimanja kontrole nad Gazom
Danas pre 3 satajoš 1 povezana

Uhapšena 3 muškarca zbog nedozvoljenog penjanja na Ajfelovu kulu: Jedan skočio padobranom
Blic pre 3 satajoš 1 povezana

Automobili na granici sa Hrvatskom čekaju četiri sata, ka Mađarskoj po sat i po
Danas pre 7 satijoš 1 povezana