Povezane vesti

Dosadašnja premijerka Srbije kandidatkinja za predsednicu parlamenta

Dosadašnja premijerka Srbije kandidatkinja za predsednicu parlamenta

Slobodna Evropa 06.03.2024
Kandidatkinja za predsednicu Skupštine Srbije je dosadašnja premijerka, Ana Brnabić. To je saopštio Aleksandar Vučić, predsednik Srbije i član predsedništva vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) nakon stranačkog sastanka. "Ana Brnabić je moje… »
Ana Brnabić kandidat za predsednicu skupštine Vučić saopštio: Izabrali smo i kandidata za gradonačelnika, ime mandatara…

Ana Brnabić kandidat za predsednicu skupštine Vučić saopštio: Izabrali smo i kandidata za gradonačelnika, ime mandatara…

Kurir 06.03.2024
Sednica Predsedništva Srpske napredne stranke održana je danas u 17 sati. Vrh Srpske napredne stranke saglasio se sa kadrovskim rešenjima kada je reč o predsedniku Narodne skupštine i mandataru za sastav nove vlade. Nakon sastanka usledilo je… »
Počela sednica Predsedništva SNS, prisustvuje Vučić

Počela sednica Predsedništva SNS, prisustvuje Vučić

Politika 06.03.2024
Sednica Predsedništva SNS počela je danas nešto posle 17.00 časova u prostorijama stranke, a sednici prisustvuje i predsednik Srbije i član SNS Aleksandar Vučić. Na sednicu su stigli predsednik SNS Miloš Vučević, kao i funkcioneri Vladimir… »
Ana Brnabić kandidat za predsednika Skupštine Srbije

Ana Brnabić kandidat za predsednika Skupštine Srbije

Politika 06.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i lider SNS Miloš Vučević obratili su se javnosti nakon sednice Predsedništva te partije. Your browser doesn’t support video. Please download the file: video/youtube Vučić i Vučević su saopštili da će… »
Brnabić nova predsednica Skupštine Srbije, a Šapić kandidat za gradonačelnika Beograda

Brnabić nova predsednica Skupštine Srbije, a Šapić kandidat za gradonačelnika Beograda

Vreme 06.03.2024
„Da su izbori danas u Beogradu, razlika u našu korist bi bila veća nego na izborima 17. decembra“, prognozirao je večeras predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Ana Brnabić je kandidatkinja za predsednicu Skupštine Srbije, saopštio je večeras… »
Ana Brnabić kandidat za predsednika skupštine Vučić: Izabrali smo i Šapića za kandidata za gradonačelnika, ime mandatara…

Ana Brnabić kandidat za predsednika skupštine Vučić: Izabrali smo i Šapića za kandidata za gradonačelnika, ime mandatara…

Dnevnik 06.03.2024
Vrh Srpske napredne stranke saglasio se o kadrovskim rešenjima kada je reč o predsedniku Narodne skupštine i mandataru za sastav nove vlade. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se posle završene sednice Predsedništva. - Današnja sednica… »
Vučić nakon sednice Predsedništva SNS: Šapić kandidat za gradonačelnika, Ana Brnabić za predsednika Skupštine

Vučić nakon sednice Predsedništva SNS: Šapić kandidat za gradonačelnika, Ana Brnabić za predsednika Skupštine

Telegraf 06.03.2024
Odluka o mandataru odložena je za sedam do 10 dana, mandatar mora da bude prvi u timu, imamo još neke dileme koje nisu personalne već sistemske da rešimo, poručio je Vučić. Završena je sednica Predsedništva SNS u prostorijama stranke, a sednici… »
„Ana Brnabić je slika i prilika naprednjačke skupštine“: Opozicija o predlogu da bude predsednica parlamenta, tvrde da…

„Ana Brnabić je slika i prilika naprednjačke skupštine“: Opozicija o predlogu da bude predsednica parlamenta, tvrde da…

Nova 06.03.2024
Nakon što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić na večerašnjoj konferenciji Srpske napredne stranke otkrio da će dosadašnja premijerka Srbije Ana Brnabić biti predložena za predsednicu Skupštine Srbije, lideri dela opozicije poručuju da je… »
Brnabić: Nova funkcija će za mene biti veliki izazov, najveća čast što sam sedam godina bila premijer

Brnabić: Nova funkcija će za mene biti veliki izazov, najveća čast što sam sedam godina bila premijer

Insajder 06.03.2024
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić koju je Predsedništvo Srpske napredne stranke predložilo za predsednicu Skupštine Srbije rekla je da će nova funkcija za nju biti veliki izazov i da mora mnogo da uči. 'Ovo je sada potpuno jedan drugačiji posao… »
"Ana Brnabić kandidat za predsednicu skupštine": Vučić nakon sednice Predsedništva SNS: Evo ko je kandidat za…

"Ana Brnabić kandidat za predsednicu skupštine": Vučić nakon sednice Predsedništva SNS: Evo ko je kandidat za…

Blic 06.03.2024
Sednica Predsedništva Srpske napredne stranke počela je u danas 17 sati. u prostorijama ove partije. Među prvima su stigli predsednik naprednjaka Miloš Vučević i predsednik Srbije i član SNS Aleksandar Vučić. Nakon sednice obratili su se… »
Ana Brnabić o novoj funkciji: Moram mnogo da učim, počinjem od večeras

Ana Brnabić o novoj funkciji: Moram mnogo da učim, počinjem od večeras

N1 Info 06.03.2024
Predsednica Vlade Srbije u tehničkom mandatu Ana Brnabić, koju je Predsedništvo Srpske napredne stranke danas kandidovalo za predsedniku Skupštine Srbije, istakla je da će nova funkcija za nju biti veliki izazov i da mora mnogo da uči, objavljeno je… »
Brnabić: Nova funkcija će za mene biti veliki izazov

Brnabić: Nova funkcija će za mene biti veliki izazov

IndeksOnline 06.03.2024
BUKUREŠT – Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić koju je večeras Predsedništvo stranke predložilo za predsednicu Skupštine Srbije rekla je da će nova funkcija za nju biti veliki izazov i da mora mnogo da uči. “Ovo je sada potpuno jedan… »
„Počinjem da učim od večeras" Brnabić: Nova funkcija će za mene biti veliki izazov, daću sve od sebe

„Počinjem da učim od večeras" Brnabić: Nova funkcija će za mene biti veliki izazov, daću sve od sebe

Dnevnik 06.03.2024
BUKUREŠT: Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić koju je večeras Predsedništvo stranke predložilo za predsednicu Skupštine Srbije rekla je da će nova funkcija za nju biti veliki izazov i da mora mnogo da uči. Ovo je sada potpuno jedan drugačiji… »
Brnabić: Najveća čast što sam bila na čelu Vlade, nova funkcija će biti veliki izazov

Brnabić: Najveća čast što sam bila na čelu Vlade, nova funkcija će biti veliki izazov

RTS 06.03.2024
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić poručila je da joj je najveća čast u životu bila to što je sedam godina bila na čelu Vlade Srbije. Navela je da će funkcija predsednice Narodne skupštine, za koju je predložena, za nju biti veliki izazov. U… »
Vučić : Ana Brnabić kandidat za predsednicu Skupštine Srbije, Šapić za gradonačelnika Beograda

Vučić : Ana Brnabić kandidat za predsednicu Skupštine Srbije, Šapić za gradonačelnika Beograda

RTS 06.03.2024
Predsednik Srbije i član SNS-a Aleksandar Vučić rekao je da je dogovoreno na sednici Predsedništva SNS-a da je kandidat za predsednicu Skupštine Srbije Ana Brnabić, a kandidat za gradonačelnika Aleksandar Šapić. O mandataru za desetak dana, rekao… »
Premijerka Brnabić o kandidaturi za predsednicu Skupštine: Veliki izazov, moram da učim! Reči predsednika Vučića za mene…

Premijerka Brnabić o kandidaturi za predsednicu Skupštine: Veliki izazov, moram da učim! Reči predsednika Vučića za mene…

Kurir 06.03.2024
Premijerka Srbije Ana Brnabić obratila se iz Bukurešta gde je imala bilaterlani sastanak sa predsednikom Rumunije Klausom Johanisom u predsedničkoj palati i gde učestvuje na Kongresu Evropske nacionalne partije (EPP). Premijerka Brnabić osvrnula se… »
Brnabić o kandidaturi za predsednicu Skupštine: Nova funkcija će za mene biti veliki izazov

Brnabić o kandidaturi za predsednicu Skupštine: Nova funkcija će za mene biti veliki izazov

Euronews 06.03.2024
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić koju je večeras Predsedništvo stranke predložilo za predsednicu Skupštine Srbije rekla je da će nova funkcija za nju biti veliki izazov i da mora mnogo da uči. "Ovo je sada potpuno jedan drugačiji posao i ja… »
Vučić posle sednice Predsedništva SNS: Brnabić kandidat za predsednika Skupštine

Vučić posle sednice Predsedništva SNS: Brnabić kandidat za predsednika Skupštine

N1 Info 06.03.2024
Ana Brnabić kandidat je za predsednika Skupštine, saopšteno je danas posle sednice presedništva SNS-a. „ Ana Brnabić je moje najpozitivnije iznenađenje, najviše napredovala, tako se snažno i hrabro borila“, rekao je predsednik Srbije… »
Brnabić:Nova funkcija će za mene biti veliki izazov

Brnabić:Nova funkcija će za mene biti veliki izazov

RTV 06.03.2024
BUKUREŠT - Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić koju je večeras Predsedništvo stranke predložilo za predsednicu Skupštine Srbije rekla je da će nova funkcija za nju biti veliki izazov i da mora mnogo da uči. "Ovo je sada potpuno jedan drugačiji… »
Ana Brnabić kandidatkinja za predsednicu Skupštine Srbije, Šapić je kandidat SNS-a za gradonačelnika Beograda

Ana Brnabić kandidatkinja za predsednicu Skupštine Srbije, Šapić je kandidat SNS-a za gradonačelnika Beograda

Nova 06.03.2024
Kandidatkinja za predsednicu Skupštine Srbije biće Ana Brnabić, saopštio je večeras predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Kandidat Srpske napredne stranke za gradonačelnika Beograda na predstojećim beogradskim izborima biće Aleksandar Šapić. Ovo… »
"Emotivno veče za mene": Ana Brnabić se oglasila iz Rumunije: Ukazali su mi to poverenje da budem predsednica Skupštine, to…

"Emotivno veče za mene": Ana Brnabić se oglasila iz Rumunije: Ukazali su mi to poverenje da budem predsednica Skupštine, to…

Blic 06.03.2024
Predsednica Vlade Srbija Ana Brnabić sastala se u Bukureštu sa predsednikom Rumunije Klausom Johanisom. Premijerka inače učestvuje na kongresu Evropske narodne partije. Ona je iz Bukurešta komentarisala odluku koju je saopštio predsednik Srbije… »
Vučić posle sednice Predsedništva SNS: Brnabić kandidat za predsednika Skupštine, Šapić za gradonačelnika

Vučić posle sednice Predsedništva SNS: Brnabić kandidat za predsednika Skupštine, Šapić za gradonačelnika

Euronews 06.03.2024
Predsedik Srbije i član predsedništva SNS Aleksandar Vučić izjavio je danas da je ta stranka predložila da kandidat za predsednika Narodne skupštine Republike Srbije bude Ana Brnabić. "Stranka je donela odluku da kandidat za gradonačelnika… »
Vučić nakon sednice SNS: Brnabić kandidatkinja za predsednicu Narodne skupštine, o mandataru za sedam do deset dana

Vučić nakon sednice SNS: Brnabić kandidatkinja za predsednicu Narodne skupštine, o mandataru za sedam do deset dana

Insajder 06.03.2024
Mandatar za sastav nove Vlade Srbije biće predložen za sedam do deset dana, saopštio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić nakon sednice Srpske napredne stranke, najavivši da će kandidat za predsednika Skupštine Srbije biti dosadašnja premijerka… »
SNS odložila predlog za mandatara, Šapić kandidat za gradonačelnika Beograda, Brnabić za predsednicu Skupštine

SNS odložila predlog za mandatara, Šapić kandidat za gradonačelnika Beograda, Brnabić za predsednicu Skupštine

NIN 06.03.2024
SNS je odložila predlog ko će biti mandatar za sastav nove Vlade Srbije, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić posle sednice Predsedništva te stranke. Odluka je odložena za sedam do 10 dana, dodao je on. Vučić je kazao i da je važno da… »
Vučić: Ana Brnabić kandidat za predsednika Skupštine, ako se dobro pokaže, možda bude i predsednik

Vučić: Ana Brnabić kandidat za predsednika Skupštine, ako se dobro pokaže, možda bude i predsednik

Radio 021 06.03.2024
Ana Brnabić kandidatkinja je za predsednika Skupštine, saopšteno je danas posle sednice presedništva SNS-a. To je najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić. On je pohvalio rad Ane Brnabić i rekao da će ona biti na drugoj po važnosti funkciji u… »
SNS odabrao kandidate za gradonačelnika Beograda i predsednika skupštine! Aleksandar Vučić saopštio odluku

SNS odabrao kandidate za gradonačelnika Beograda i predsednika skupštine! Aleksandar Vučić saopštio odluku

Mondo 06.03.2024
Srpska napredna stranka donela je odluku da Ana Brnabić bude kandidat za predsednika Narodne skupštine, dok će Aleksandar Šapić biti kandidat za gradonačelnika Beograda. Srpska napredna stranka donela je odluku da Ana Brnabić bude kandidat za… »
"Ako se dobro pokaže, može da bude i predsednik" Ovako je Vučić obrazložio predlog da Brnabić bude predsednica skupštine

"Ako se dobro pokaže, može da bude i predsednik" Ovako je Vučić obrazložio predlog da Brnabić bude predsednica skupštine

Kurir 06.03.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da će kandidat za predsednika Skupštine Srbije biti Ana Brnabić. -Mi smo izabrali danas kandidata za gradonačelnika, kandidata za predsednika Narodne skupštine, a za mandatara je predsednik… »
Vučić: Kandidat za predsednika skupštine biće Ana Brnabić

Vučić: Kandidat za predsednika skupštine biće Ana Brnabić

Novi magazin 06.03.2024
Kandidat za predsednika skupštine Srbije biće Ana Brnabić, saopštio je predsednik Srbije i član predsedništva Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić nakon sednice predsedništva. On je rekao i da će kandidat za gradonačelnika biti Aleksandar… »
Vučević otkrio koje su glavne tačke bile na stolu tokom sednice SNS: Razgovor smo obavili u koordinaciji sa predsednikom…

Vučević otkrio koje su glavne tačke bile na stolu tokom sednice SNS: Razgovor smo obavili u koordinaciji sa predsednikom…

Kurir 06.03.2024
Danas je u Beogradu održana sednica Predsedništva Srpske napredne stranke. Vrh Srpske napredne stranke saglasio se sa kadrovskim rešenjima kada je reč o predsedniku Narodne skupštine i mandataru za sastav nove vlade. Nakon sastanka javnosti se… »
Počela sednica Predsedništva SNS Obrazlaže se odluka o imenovanju novog mandatara i predsednika Skupštine

Počela sednica Predsedništva SNS Obrazlaže se odluka o imenovanju novog mandatara i predsednika Skupštine

Dnevnik 06.03.2024
Sednica Predsedništva Srpske napredne stranje počela je u danas 17 sati. Brojni članovi SNS-a stigli su u sedište stranke, a došao je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i predsednik SNS-a Miloš Vučević. Nakon sednice, koja se održava u… »
Završena sednica Predsedništva SNS Očekuje se obraćanje medijima

Završena sednica Predsedništva SNS Očekuje se obraćanje medijima

Dnevnik 06.03.2024
Sednica Predsedništva Srpke napredne stranke održana je danas u 17 sati. Vrh Srpske napredne stranke saglasio se o kadrovskim rešenjima kada je reč o predsedniku Narodne skupštine i mandataru za sastav nove vlade. Sednici su prisustvovali predsednik… »
Počela sednica Predsedništva SNS, prisustvuje Vučić

Počela sednica Predsedništva SNS, prisustvuje Vučić

IndeksOnline 06.03.2024
BEOGRAD – Sednica Predsedništva SNS počela je danas nešto posle 17.00 časova u prostorijama stranke, a sednici prisustvuje i predsednik Srbije i član SNS Aleksandar Vučić. Na sednicu su stigli predsednik SNS Miloš Vučević, kao i funkcioneri… »
FOTO Počela sednica Predsedništva SNS: Prisustvuje i Aleksandar Vučić

FOTO Počela sednica Predsedništva SNS: Prisustvuje i Aleksandar Vučić

Nova 06.03.2024
Sednica Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) počela je danas nešto posle 17.00 časova u prostorijama stranke, a sednici prisustvuje i predsednik Srbije i član SNS Aleksandar Vučić. Na sednicu su stigli predsednik SNS Miloš Vučević, kao i… »
SNS doneo konačnu odluku: Miloš Vučević novi premijer?

SNS doneo konačnu odluku: Miloš Vučević novi premijer?

Nova 06.03.2024
Posle duže od dva meseca nakon izbora, vrh SNS doneo je odluku oko mandatara za sastav nove Vlade i predsednika Skupštine Srbije. Ta odluka bi trebalo da bude saopštena javnosti danas posle 17 sati, nakon sednice Predsedništva SNS. Prema saznanjima… »
Sednica Predsedništva SNS danas u 17 sati: Hoćemo li saznati ime mandatara

Sednica Predsedništva SNS danas u 17 sati: Hoćemo li saznati ime mandatara

Nova 06.03.2024
Srpska napredna stranke (SNS) održaće danas sednicu Predsedništva sa početkom u 17 sati, nakon čega se funkcioneri obratiti javnosti. Pre nekoliko dana završene su konstultacije sa predsednikom države oko mandatara za sastav Vlade, pa javnost… »
Rakić o budućoj vladi: Bez značajnih promena na ministarskim mestima

Rakić o budućoj vladi: Bez značajnih promena na ministarskim mestima

RTV 06.03.2024
BEOGRAD - Spoljnopolitički komentator Žarko Rakić danas je, povodom izjave predsednika Srpske napredne stranke Miloša Vučevića da će za desetak dana obavestiti predsednika Srbije Aleksandra Vučića i javnost o predlogu mandatara, kao i da će neki… »
Sednica predsedništva SNS danas u 17 časova

Sednica predsedništva SNS danas u 17 časova

Blic 06.03.2024
Srpska napredna stranka održaće danas po podne sednicu svog Predsedništva, sa početkom u 17 sati. Nakon sednice, koja se održava u sedištu SNS, predviđene su izjave za medije, navodi se u saopštenju stranke. (Tanjug)… »
Naprednjaci između tri vatre: Mali, Vučević, Brnabić - ime premijera samo Vučić zna!

Naprednjaci između tri vatre: Mali, Vučević, Brnabić - ime premijera samo Vučić zna!

Pravda 06.03.2024
Lista "Aleksandar Vučić – Srbija ne sme da stane" za desetak dana obavestiće predsednika države i javnost o predlogu za mandatara, izjavio je danas predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević i podsetio da će se nakon što Aleksandar… »
Danas nova sednica Predsedništva SNS: Pada li odluka o mandataru?

Danas nova sednica Predsedništva SNS: Pada li odluka o mandataru?

Danas 06.03.2024
Srpska napredna stranka održaće danas sednicu Predsedništva sa početkom u 17 časova u sedištu Stranke na Novom Beogradu. Kako je saopšteno, nakon sednice predviđene su izjave za medije. A javnost očekuje ime mandatara, članove vlade iz ove… »
Vrh SNS doneo odluku o mandataru i predsedniku skupštine: Saglasnost postignuta sinoć na sastanku najužeg rukovodstva

Vrh SNS doneo odluku o mandataru i predsedniku skupštine: Saglasnost postignuta sinoć na sastanku najužeg rukovodstva

Kurir 06.03.2024
BEOGRAD - Vrh Spske napredne stranke saglasio se o kadrovskim rešenjima kada je reč o predsedniku Narodne skupštine i mandataru za sastav nove vlade, saznaju Novosti. Saglasnost o ova dva veoma bitna mesta za arhitekturu buduće vlasti postignuta je… »
Danas popodne sednica Predsedništva SNS

Danas popodne sednica Predsedništva SNS

Telegraf 06.03.2024
Nakon sednice predviđene su izjave za medije. Srpska napredna stranka održaće danas popodne sednicu svog Predsedništva, sa početkom u 17 sati. Nakon sednice, koja se održava u sedištu SNS, predviđene su izjave za medije, navodi se u saopštenju… »
Vučević o novoj vladi: "Ona će biti sinergija politike i struke"

Vučević o novoj vladi: "Ona će biti sinergija politike i struke"

EurActiv 06.03.2024
Predsednik SNS-a, Miloš Vučević, govoreći o sastavu nove vlade, kazao je da će ova lista za desetak dana dostaviti predsedniku i obavestiti javnost o predlogu mandatara. Dodao je da će nova vlada biti sinergija politike i struke Vučević je… »

Vesti dana »