Povezane vesti

Otporaš i bivši državni sekretar Slobodan Homen pod istragom i poternicom zbog krađe pola tone ordenja

Otporaš i bivši državni sekretar Slobodan Homen pod istragom i poternicom zbog krađe pola tone ordenja

Politika 16.03.2024
U velikoj akciji državnih organa juče je rasvetljena krađa 43.000 komada državnog ordenja iz zgrade Palata Srbija u Beogradu, a istraga se vodi i protiv nekadašnjeg državnog sekretara Slobodana Homena, a mediji navode da je za njim raspisana… »
Ko je ukrao državno ordenje iz Palate Srbija? Oglasio se osumnjičeni Slobodan Homen

Ko je ukrao državno ordenje iz Palate Srbija? Oglasio se osumnjičeni Slobodan Homen

Mondo 16.03.2024
Oglasio se Slobodan Homen o krađi ordenja iz Palate Srbije. Oglasio se Slobodan Homen o krađi ordenja iz Palate Srbije. Osam osoba je uhapšeno, dok se za dve traga, zbog sumnje da su opljačkali desno krilo Palate Srbija i iz kancelarije u njemu odneli… »
Koliko vredi ordenje ukradeno iz Palate "Srbija": Što je veća količina, to je manja vrednost

Koliko vredi ordenje ukradeno iz Palate "Srbija": Što je veća količina, to je manja vrednost

Radio 021 16.03.2024
Heraldičar Dragomir Acović kaže, povodom hapšenja osam osoba zbog krađe državnih odlikovanja, da pretpostavlja da deo potiče iz perioda SFRJ. Čak 43.000 ordena nestalo je iz Palate "Srbija", nekadašnjeg SIV-a. Heraldičar Dragomir Acović rekao… »
„Mediji zloupotrebljeni, pravi se senzacija“: Nenad Konstantinović, advokat Slobodana Homena za Danas

„Mediji zloupotrebljeni, pravi se senzacija“: Nenad Konstantinović, advokat Slobodana Homena za Danas

Danas 16.03.2024
Ne može neko lice biti u bekstvu koje ni na koji način nije kontaktirano od strane policije ili Tužilaštva. I policija i Tužilaštvo sigurno imaju podatke da Homen dolazi vrlo redovno u Srbiju i nikada ga niko nije kontaktirao, kaže za Danas Nenad… »
Homen: Niti sam učestvovao u iznošenju ordenja, niti sam u bekstvu

Homen: Niti sam učestvovao u iznošenju ordenja, niti sam u bekstvu

Dnevnik 16.03.2024
BEOGRAD: Bivši državni sekretar Ministarstva pravde i advokat Slobodan Homen demantovao je danas optužbe da je učestvovao u krađi 43.000 komada državnog ordenja izuzetno velike vrednosti iz Palate "Srbija" kao i tvrdnje da se nalazi u bekstvu… »
Homen: Niti sam učestvovao u iznošenju ordenja, niti sam u bekstvu

Homen: Niti sam učestvovao u iznošenju ordenja, niti sam u bekstvu

Insajder 16.03.2024
"Niti sam učestvovao u iznošenju ordenja, niti sam u bekstvu”, navodi se u pisanoj izjavi Slobodana Homena, bivšeg državnog sekretara Ministarstva pravde kojeg su brojni mediji označili kao jednog od osumnjičenih koji su učestvovali u krađi… »
Homen: Niti sam krao ordenje, niti sam u bekstvu

Homen: Niti sam krao ordenje, niti sam u bekstvu

Sputnik 16.03.2024
Bivši državni sekretar Ministarstva pravde Srbije Slobodan Homen demantovao je da je učestvovao u krađi ordenja iz Palate Srbije u Beogradu. Povodom predloga tužilaštva da se za njim raspiše poternica, Homen ističe da nije u bekstvu. "O slučaju… »
Oglasio se Homen: Deda i otac su mi bili kolekcionari ordenja

Oglasio se Homen: Deda i otac su mi bili kolekcionari ordenja

Telegraf 16.03.2024
Oglasio se Slobodan Homen. Slobodan Homen, bivši državni sekretar Ministarstva pravde, oglasio se u pisanom saopštenju, a povodom navoda da je učestvovao u nestanku 43.000 državnog ordenja o kojoj je juče javnost izvestilo Treće osnovno javno… »
Homen demantovao da je učestvovao u krađi 43.000 komada državnog ordenja

Homen demantovao da je učestvovao u krađi 43.000 komada državnog ordenja

Radio sto plus 16.03.2024
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je u petak saopštilo da je saslušano osam osumnjičenih da su iz Kancelarije za ordenje u “zgradi SIV-a” – Palati Srbije u Novom Beogradu ukrale 43.000 komada državnog ordenja “izuzetno velike… »
Koliko vredi ordenje ukradeno iz Palate „Srbije“

Koliko vredi ordenje ukradeno iz Palate „Srbije“

Danas 15.03.2024
Heraldičar Dragomir Acović kaže za RTS, povodom hapšenja osam osoba zbog krađe 43 hiljade državnih ordena iz Palate „Srbije“, da pretpostavlja da deo potiče iz perioda komunističke Jugoslavije. Što je veća količina, to je manja vrednost… »

Vesti dana »