Povezane vesti

Novo čitanje "sirana": Rostanov junak premijerno na sceni JDP,u režiji Gorčina Stojanovića

Novo čitanje "sirana": Rostanov junak premijerno na sceni JDP,u režiji Gorčina Stojanovića

Večernje novosti 18.03.2024
PO herojskoj komediji Edmona Rostana "Sirano de Beržerak", nastala je predstava "Sirano" u adaptaciji, režiji i scenografiji Gorčina Stojanovića: premijerno izvođenje je 19.marta na Velikoj sceni "Ljuba Tadić" Jugoslovenskog dramskog pozorišta… »
„Pripremao sam se za kralja Lira, ali zaljubio sam se ponovo u Sirana“: Dragan Mićanović uoči premijere u JDP

„Pripremao sam se za kralja Lira, ali zaljubio sam se ponovo u Sirana“: Dragan Mićanović uoči premijere u JDP

Nova 18.03.2024
"Sirana" ne radite ako nemate Sirana, glumca koji će ga igrati. Ne bih znao ko bi drugi mogao biti u naslovnoj ulozi osim Dragana Mićanovića, kaže Gorčin Stojanović, koji potpisuje adaptaciju, režiju i scenografiju “Sirana” Edmona Rostana, koji… »
U JDP-u premijera rostanovog "sirana" Dragan Mićanović u glavnoj ulozi

U JDP-u premijera rostanovog "sirana" Dragan Mićanović u glavnoj ulozi

Dnevnik 18.03.2024
Premijera predstave "Sirano" Edmona Rostana u režiji Gorčina Stojanovića biće održana sutra uveče u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, najavila je glumačka i autorska ekipa danas u susretu sa medijima u ovoj ustanovi. U predstavi na Velikoj sceni… »
Mislio sam da je moje vreme za "Sirana" prošlo, ali JDP me je iznenadilo: Dragan Mićanović o svom mladalačkom snu

Mislio sam da je moje vreme za "Sirana" prošlo, ali JDP me je iznenadilo: Dragan Mićanović o svom mladalačkom snu

Blic 18.03.2024
Dugo očekivana premijera “herojske komedije” u pet činova Edmona Rostana “Sirano de Beržerak”, biće izvedena u utorak, na sceni Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Režiju adaptaciju i scenografiju "Sirana" potpisuje Gorčin Stojanović, a u… »

Vesti dana »