Povezane vesti

Umro Veljko Bulajić

Umro Veljko Bulajić

Telegraf 03.04.2024
Njegov film "Bitka na Neretvi" bio je nominovan za Oskara. Jedan od najpoznatijih reditelja bivše Jugoslavije, Veljko Bulajić, je preminuo u 97. godini. Vest o njegovoj smrti Večernjem listu potvrdili su članovi njegove porodice. Njegov film "Bitka na… »
"Bulajić nas je napustio vlakom bez voznog reda" Radoš Bajić i Zelenović se oprostili od reditelja: Radio je i Titove…

"Bulajić nas je napustio vlakom bez voznog reda" Radoš Bajić i Zelenović se oprostili od reditelja: Radio je i Titove…

Kurir 03.04.2024
Reditelj Veljko Bulajić preminuo je 3. aprila, u 97. godini života. Svojim ostvarenjima etablirao se kao jedan od najvećih filmskih stvaralaca s naših prostorakoji je trajno oblikovao jugoslovensku kinematografiju. Autor je kultnih ostvarenja, kao… »
Prošao je pored mene kao da ne postojim: Irfan Mensur o dugo čuvanim tajnama sa snimanja sarajveskog atentata "Da nije…

Prošao je pored mene kao da ne postojim: Irfan Mensur o dugo čuvanim tajnama sa snimanja sarajveskog atentata "Da nije…

Kurir 03.04.2024
Jedan od najvećih filmskih reditelja s naših prostora, Veljko Bulajić preminuo je u 97. godini. Njegova ostvarenja obeležila su istoriju domaće kinematografije, a mnoge dramske umetnike je proslavio. Glumac Irfan Mensur, sarađivao je sa Bulajićem u… »
Preminuo Veljko Bulajić

Preminuo Veljko Bulajić

Politika 03.04.2024
Filmski režiser Veljko Bulajić preminuo je u 97. godini. Veljko Bulajić je stekao kultni status režirajući filmove takozvanog partizanskog žanra, među kojima je najveći i najskuplji ratni spektakl bivše Jugoslavije – Bitka na Neretvi koji je… »
Irfan Mensur: Saznaćete zašto su ljudi ginuli ako pogledate filmove Veljka Bulajića

Irfan Mensur: Saznaćete zašto su ljudi ginuli ako pogledate filmove Veljka Bulajića

Nova 03.04.2024
Filmovi Veljka Bulajića su za nauk i podsećanje budućim generacijama. Ta ostvarenja su zaostavština onim ljudima koji pokušavaju da zaborave. Ako zaboravljate ceo jedan deo istorije koje smo preživeli ili koji su oni preživeli, uzmete veliki film… »
Bitka na Neretvi, film Veljka Bulajića koji je bio nominovan za Oskara, a plakat je radio Pikaso

Bitka na Neretvi, film Veljka Bulajića koji je bio nominovan za Oskara, a plakat je radio Pikaso

Danas 03.04.2024
Veljko Bulajić, jedan od najvećih filmskih reditelja sa ovih prostora, premunio je u 97. godini. Bitka na Neretvi, bio je jedan od njegovih najgledanijih filmova, koji je bio nominovan i za Oskara. Pre pet godina, povodom 50 godina od premijere filma… »
Titu sam rekao da ne može da bude glavni, a on je otpio viski i poručio mi da završim „Bitku na Neretvi“: Kako je sniman…

Titu sam rekao da ne može da bude glavni, a on je otpio viski i poručio mi da završim „Bitku na Neretvi“: Kako je sniman…

Nova 03.04.2024
Pre 55 godina, na Dan Republike, u sarajevskoj Skenderiji održana je premijera i danas najskupljeg jugoslovenskog filma svih vremena "Bitke na Neretvi". Premijeri ratnog filma reditelja Veljka Bulajića prisustvovao je čitav jugoslovenski državni vrh… »
Darko Bajić: Veljko Bulajić je majstorski režirao masovne filmske scene

Darko Bajić: Veljko Bulajić je majstorski režirao masovne filmske scene

Nova 03.04.2024
Veljko Bulajić, legendarni filmski reditelj, bio je majstor filmskog spektakla i ispred i iza kamere, rekao je za naš portal režiser Darko Bajić povodom odlaska slavnog jugoslovenskog sineaste, koji je juče preminuo u 96. godini u Zagrebu. U… »
Umro slavni jugoslovenski reditelj Veljko Bulajić

Umro slavni jugoslovenski reditelj Veljko Bulajić

N1 Info 03.04.2024
Veljko Bulajić, jedan od najvećih jugoslovenskih reditelja svih vremena, preminuo je u 97. godini, potvrdili su za Večernji list članovi njegove porodice. Bulajić je rođen 22. marta 1928, u mestu Vilusi na pola puta od Trebinja do Nikšića… »
„Bio sam i ostao režimski reditelj, iza mene i mojih filmova je stajao lično Tito“: Ko je bio Veljko Bulajić

„Bio sam i ostao režimski reditelj, iza mene i mojih filmova je stajao lično Tito“: Ko je bio Veljko Bulajić

Nova 03.04.2024
Bio sam i ostao u potpunosti režimski reditelj, govorio je sineasta Veljko Bulajić, koji je preminuo u 96. godini. Reditelj Veljko Bulajić, koji je umro samo nekoliko dana nakon što je napunio 96 godina, rođen je u mestašcu Vilusi na pola puta od… »
Njegovi filmski ratni spektakli i epopeje su izazivali divljenje: Jugoslav Pantelić o Veljku Bulajiću

Njegovi filmski ratni spektakli i epopeje su izazivali divljenje: Jugoslav Pantelić o Veljku Bulajiću

Nova 03.04.2024
Veljko Bulajić je spadao u one reditelje koji su bili tvorci istorijske mitologije na filmskom platnu, na način kako se to radilo i u Holividu ili tadašnjem Sovjetskom Savezu, rekao je za Nova.rs Jugoslav Pantelić, direktor Jugoslovenske kinoteke… »
Zbog "Bitke na Neretvi" vodile se rasprave: Pikaso naslikao plakat, film nominovan za Oskara VIDEO

Zbog "Bitke na Neretvi" vodile se rasprave: Pikaso naslikao plakat, film nominovan za Oskara VIDEO

B92 03.04.2024
Veljko Bulajić, veliki jugoslovenski reditelj, ostaće upamćen kao autor najspektakularnijih filmskih ostvarenja jugoslovenske kinematografije. Rediteljsku karijeru Veljko Bulajić započeo je kratkim filmovima "Kamen i more" i "Brod lutalica" (1953) a… »
Preminuo poznati reditelj Veljko Bulajić: NJegova "Bitka na Neretvi" nominovana za Oskara

Preminuo poznati reditelj Veljko Bulajić: NJegova "Bitka na Neretvi" nominovana za Oskara

Večernje novosti 03.04.2024
JEDAN od najpoznatijih reditelja bivše Jugoslavije Veljko Bulajić preminuo je u 97. godini. Foto Jutjub printskrin Vest o njegovoj smrti Večernjem listu potvrdili su članovi njegove porodice. Njegov film "Bitka na Neretvi" bio je nominovan za Oskara… »
Preminuo Veljko Bulajić u 97. godini

Preminuo Veljko Bulajić u 97. godini

Danas 03.04.2024
Veljko Bulajič, jedan od najvećih filmskih reditelja sa naših prostora, preminuo je u 97. godini. Vest da je preminuo Veljko Bulajić potvrdili su članovi porodice za Večernji list. Veljko Bulajić je rođen u Vilusima kraj Nikšića 22. marta 1928… »
Umro reditelj Veljko Bulajić

Umro reditelj Veljko Bulajić

Nova 03.04.2024
Veljko Bulajić, veliki jugoslovenski reditelj, preminuo je juče u Zagrebu, u 97. godini života, potvrđeno je "Telegramu" iz krugova porodice i prijatelja. Čuveni reditelj rođen je 22. marta 1928. u Crnoj Gori, bio je poznat kao autor… »
Odlazak Veljka Bulajića: Izmakao mu Oskar, radio sa Felinijem i Velsom, Pikaso mu dizajnirao plakat

Odlazak Veljka Bulajića: Izmakao mu Oskar, radio sa Felinijem i Velsom, Pikaso mu dizajnirao plakat

N1 Info 03.04.2024
Veljko Bulajić, jedan od najvećih filmskih od najvećih jugoslovenskih reditelja svih vremena, preminuo je u 97. godini, potvrdili su za Večernji list članovi njegove porodice. Bulajić je rođen 22. marta 1928, u mestu Vilusi na pola puta od Trebinja… »
Preminuo Veljko Bulajić, jedan od najvećih jugoslovenskih reditelja

Preminuo Veljko Bulajić, jedan od najvećih jugoslovenskih reditelja

NIN 03.04.2024
Preminuo je Veljko Bulajić, jedan od najvećih filmskih reditelja sa naših prostora, koji je trajno oblikovao jugoslovensku i hrvatsku kinematografiju. Članovi porodice su potvrdili vest o smrti Večernjem listu. Filmski reditelj Veljko Bulajić… »
Preminuo čuveni jugoslovenski reditelj

Preminuo čuveni jugoslovenski reditelj

B92 03.04.2024
Preminuo je Veljko Bulajić, jedan od najvećih filmskih reditelja sa naših prostora, koji je trajno oblikovao jugoslovensku kinematografiju. Tužnu vest su potvrdili članovi njegove porodice. Preminuo je u Zagrebu. Filmski reditelj Veljko Bulajić… »
Preminuo poznati reditelj Veljko Bulajić: Njegova "Bitka na Neretvi" nominovana za oskara, a plakat za nju je radio čuveni…

Preminuo poznati reditelj Veljko Bulajić: Njegova "Bitka na Neretvi" nominovana za oskara, a plakat za nju je radio čuveni…

Kurir 03.04.2024
Preminuo je Veljko Bulajić, jedan od najvećih filmskih reditelja s naših prostora koji je trajno oblikovao jugoslovensku kinematografiju. Vest o smrti Večernjem listu potvrdili su članovi porodice. Reditelj Veljko Bulajić rođen je u mestašcu… »
Preminuo Veljko Bulajić! Reditelj "Bitke na Neretvi" napustio nas je u 97. godini

Preminuo Veljko Bulajić! Reditelj "Bitke na Neretvi" napustio nas je u 97. godini

Mondo 03.04.2024
Jedan od najpoznatijih reditelja bivše Jugoslavije, Veljko Bulajić, je preminuo u 97. godini. Jedan od najpoznatijih reditelja bivše Jugoslavije, Veljko Bulajić, je preminuo u 97. godini. Vest o smrti reditelja Veljka Bulajića potvrdili su članovi… »
Odlazak jednog od najpoznatijih jugoslovenskih reditelja Preminuo Veljko Bulajić u 97. godini (video)

Odlazak jednog od najpoznatijih jugoslovenskih reditelja Preminuo Veljko Bulajić u 97. godini (video)

Dnevnik 03.04.2024
Jedan od najpoznatijih reditelja bivše Jugoslavije, Veljko Bulajić, je preminuo u 97. godini. Vest o njegovoj smrti Večernjem listu potvrdili su članovi njegove porodice. Veljko Bulajić rodio se 1928. godine, a detinjstvo je proveo u Sarajevu, kao i… »
Pablo Pikaso naslikao plakat za "bitku na Neretvi" Kada je pristao, svi se šokirali jer su mislili da će tražiti milione…

Pablo Pikaso naslikao plakat za "bitku na Neretvi" Kada je pristao, svi se šokirali jer su mislili da će tražiti milione…

Kurir 03.04.2024
Legendarni slikar Pablo Pikaso je naslikao plakat za najskuplji jugoslovenski film svih vremena " Bitka na Neretvi" režisera Veljka Bulajića. Veljko Bulajić je upoznao Pikasa u Monte Karlu 1964. godine na filmskom festivalu. Kada je završeno snimanje… »
Preminuo Veljko Bulajić: Njegov film bio je nominovan za Oskara

Preminuo Veljko Bulajić: Njegov film bio je nominovan za Oskara

Blic 03.04.2024
Umro je Veljko Bulajić, jedan od najvećih filmskih reditelja s naših prostora koji je trajno oblikovao jugoslovensku i hrvatsku kinematografiju. Njegova "Bitka na Neretvi" bila je nominovana za Oskara, a plakat mu je radio Pikaso. Reditelj Veljko… »

Vesti dana »