Povezane vesti

Bes, pravda, smrtna kazna: Hoće li proći novi Vučićev predlog?

Bes, pravda, smrtna kazna: Hoće li proći novi Vučićev predlog?

N1 Info 08.04.2024
„Nema ništa od toga“, tako sagovornici N1 ocenjuju još jedan predlog predsednika Aleksandra Vučića da se u Srbiji uvede smrtna kazna. Više puta do sada predsednik Vučić je predlagao vraćanje smrtne kazne za najteža krivična dela. Po pravilu… »
Bitka nam predstoji

Bitka nam predstoji

Vesti online 08.04.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je izjavio da su neki pokušali pre odluke Parlamentarne Skupštine Saveta Evrope o članstvu tzv. Kosova da sve završe, ali je to sprečeno zahvaljujući intervenciji dve zemlje. Istakao je da ta borba država traje… »
Uvođenje smrtne kazne između prava i politike: Milan Antonijević o procedurama i posledicama

Uvođenje smrtne kazne između prava i politike: Milan Antonijević o procedurama i posledicama

Nova 08.04.2024
Da li Srbija 22 godine od ukidanja smrtne kazne klizi ka njenom vraćanju i postoje li uopšte pravne mogućnosti za to? Ovo pitanje nametnulo se posle najave predsednika Srbije da će predložiti Vladi, kada bude formirana, da razmotri sva pitanja i sve… »
24 Sedam: Vodi se kampanja protiv uvođenja smrtne kazne

24 Sedam: Vodi se kampanja protiv uvođenja smrtne kazne

Dnevnik 08.04.2024
Praktično zahtevaju da se na takav način ne kažnjavaju najgore ubice i silovatelji nevine dece. Tajkunske novine svojim naslovnim stranama povele kampanju protiv uvođenja smrtne kazne i praktično zahtevaju da se na takav način ne kažnjavaju najgore… »
Vučević: Razumem emocije građana o vraćanju smrtne kazne, ali kao advokat imam uzdržaniji stav

Vučević: Razumem emocije građana o vraćanju smrtne kazne, ali kao advokat imam uzdržaniji stav

Beta 08.04.2024
Mandatar za sastav Vlade Srbije Miloš Vučević izjavio je danas povodom najave podnošenja inicijative za vraćanje smrtne kazne da razume emocije građana, ali da kao advokat ima uzdržaniji stav, te da se sve mora dobro proceniti i onda doći do… »
Vučević: Razumem emocije građana o vraćanju smrtne kazne, ali kao advokat imam uzdržaniji stav

Vučević: Razumem emocije građana o vraćanju smrtne kazne, ali kao advokat imam uzdržaniji stav

Kurir 08.04.2024
BEOGRAD - Mandatar za sastav Vlade Srbije Miloš Vučević izjavio je danas povodom najave podnošenja inicijative za vraćanje smrtne kazne da razume emocije građana, ali da kao advokat ima uzdržaniji stav, te da se sve mora dobro proceniti i onda… »
Vraćanje smrtne kazne u Srbiji: Nemoguće zbog Saveta Evrope, upitno koliko bi efekta imala

Vraćanje smrtne kazne u Srbiji: Nemoguće zbog Saveta Evrope, upitno koliko bi efekta imala

Radio 021 08.04.2024
Vraćanje smrtne kazne u Srbiji neće uticati na smanjenje broja najtežih krivičnih dela, saglasni su sagovornici Danasa. Komentarišući ubistvo devojčice Danke Ilić iz Bora, predsednik Aleksandar Vučić je rekao da se svojevremeno zalagao za… »
Dačić o smrtnoj kazni: Možda bi to i prošlo na referendumu, ali pitanje da li ga treba raspisivati

Dačić o smrtnoj kazni: Možda bi to i prošlo na referendumu, ali pitanje da li ga treba raspisivati

Beta 08.04.2024
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić ocenio je večeras da bi referendum o vraćanju smrtne kazne u Srbiji "možda i prošao", ali da je pitanje da li zbog toga treba pokretati promene Ustava. "Ja jesam zaista za smrtnu kaznu, ali mislim da je teško… »
Dačić o smrtnoj kazni: Možda bi to i prošlo na referendumu, ali pitanje da li ga treba raspisivati

Dačić o smrtnoj kazni: Možda bi to i prošlo na referendumu, ali pitanje da li ga treba raspisivati

NIN 08.04.2024
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić ocenio je da bi referendum o vraćanju smrtne kazne u Srbiji "možda i prošao", ali da je pitanje da li zbog toga treba pokretati promene Ustava. "Ja jesam zaista za smrtnu kaznu, ali mislim da je teško do toga… »
Dačić o vraćanju smrtne kazne: To bi možda prošlo na referendumu, pitanje da li ga raspisati

Dačić o vraćanju smrtne kazne: To bi možda prošlo na referendumu, pitanje da li ga raspisati

Radio 021 08.04.2024
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić ocenio je da bi referendum o vraćanju smrtne kazne u Srbiji "možda i prošao", ali da je pitanje da li zbog toga treba pokretati promene Ustava. "Ja jesam zaista za smrtnu kaznu, ali mislim da je teško do toga… »
Dačić o smrtnoj kazni: Možda bi to i prošlo na referendumu, ali pitanje da li ga treba raspisivati

Dačić o smrtnoj kazni: Možda bi to i prošlo na referendumu, ali pitanje da li ga treba raspisivati

Nedeljnik 08.04.2024
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić ocenio je da bi referendum o vraćanju smrtne kazne u Srbiji „možda i prošao“, ali da je pitanje da li zbog toga treba pokretati promene Ustava. „Ja jesam zaista za smrtnu kaznu, ali mislim da je teško do… »
Dačić o smrtnoj kazni: Možda bi to i prošlo na referendumu, ali pitanje je da li ga treba raspisivati

Dačić o smrtnoj kazni: Možda bi to i prošlo na referendumu, ali pitanje je da li ga treba raspisivati

Kurir 08.04.2024
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić ocenio je večeras da bi referendum o vraćanju smrtne kazne u Srbiji "možda i prošao", ali da je pitanje da li zbog toga treba pokretati promene Ustava. "Ja jesam zaista za smrtnu kaznu, ali mislim da je teško… »
Dačić o smrtnoj kazni: Možda bi to i prošlo na referendumu, ali pitanje da li ga treba raspisivati

Dačić o smrtnoj kazni: Možda bi to i prošlo na referendumu, ali pitanje da li ga treba raspisivati

Danas 07.04.2024
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić ocenio je večeras da bi referendum o vraćanju smrtne kazne u Srbiji „možda i prošao“, ali da je pitanje da li zbog toga treba pokretati promene Ustava. „Ja jesam zaista za smrtnu kaznu, ali mislim da je… »
Da li bi vraćanje smrtne kazne smanjilo broj krivičnih dela: Sagovornici Danasa o najnovijem predlogu predsednika Vučića

Da li bi vraćanje smrtne kazne smanjilo broj krivičnih dela: Sagovornici Danasa o najnovijem predlogu predsednika Vučića

Danas 07.04.2024
Uvođenje smrtne kazne neće uticati na smanjenje broja najtežih krivičnih dela, saglasni su sagovornici Danasa, koji različito gledaju na najnoviju izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će predložiti usvajanje zakona kojim bi se vratila… »

Vesti dana »