Povezane vesti

Dženet Jelen zapretila sankcijama kineskim bankama koje pomažu u ratu u Rusiji

Dženet Jelen zapretila sankcijama kineskim bankama koje pomažu u ratu u Rusiji

Politika 08.04.2024
PEKING – Američka ministarka finansija Dženet Jelen završila je četvorodnevne razgovore u Kini upozorenjem bankama i izvoznicima te zemlje da će Vašington „krenuti na njih” ako pomažu jačanju vojnih kapaciteta Rusije. „Naglasila sam da… »
SAD zapretile svima koji pomažu Rusiji, Kina odgovorila

SAD zapretile svima koji pomažu Rusiji, Kina odgovorila

Vesti online 08.04.2024
Kompanije, uključujući kineske, ne treba da pružaju materijalnu podršku Rusiji u ukrajinskoj krizi, u suprotnom ih čekaju ozbiljne posledice, izjavila je ministarka finansija SAD Dženet Jelen. Kina: Saradnja Pekinga i Moskve ne treba da bude… »
Jelen zapretila sankcijama kineskim bankama koje pomažu u ratu u Rusiji

Jelen zapretila sankcijama kineskim bankama koje pomažu u ratu u Rusiji

Blic 08.04.2024
Američka ministarka finansija Dženet Jelen završila je četvorodnevne razgovore u Kini upozorenjem bankama i izvoznicima te zemlje da će Vašington "krenuti na njih" ako pomažu jačanju vojnih kapaciteta Rusije. "Naglasila sam da kompanije… »
Jelen zapretila sankcijama kineskim bankama koje pomažu u ratu u Rusiji

Jelen zapretila sankcijama kineskim bankama koje pomažu u ratu u Rusiji

RTV 08.04.2024
PEKING - Američka ministarka finansija Dženet Jelen završila je četvorodnevne razgovore u Kini upozorenjem bankama i izvoznicima te zemlje da će Vašington "krenuti na njih" ako pomažu jačanju vojnih kapaciteta Rusije. "Naglasila sam da kompanije… »
Amerika zapretila: Ne smeju da pomažu Rusiji, inače...

Amerika zapretila: Ne smeju da pomažu Rusiji, inače...

B92 08.04.2024
Ministarka finansija SAD Dženet Jelen danas je naglasila da kineske kompanije, kao i druge u svetu, ne smeju Rusiji da pruže materijalnu pomoć, inače će se "suočiti sa značajnim posledicama". Sekretarka Trezora SAD je, obraćajući se novinarima na… »

Vesti dana »