Povezane vesti

Sarajevo domaćin konferencije NATO-a

Sarajevo domaćin konferencije NATO-a

Al Jazeera 08.04.2024
Ranije ove godine generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg rekao je da u BiH postoji potencijal za tenzije, ali da Alijansa snažno podržava suverenitet i teritorijalni integritet zemlje. U Sarajevu je u ponedjeljak otvorena NATO Konferencija… »
Ministar odbrane: BiH samo stepenicu udaljena od poziva za punopravno članstvo u NATO

Ministar odbrane: BiH samo stepenicu udaljena od poziva za punopravno članstvo u NATO

Danas 08.04.2024
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine (BiH) Zukan Helez izjavio je danas u Sarajevu da je BiH samo stepenicu daleko od poziva za punopravno članstvo u NATO, dodavši da postoje signali da će dobiti status za punopravno članstvo u Alijansi. „Raduje me… »
BiH ulazi u NATO?

BiH ulazi u NATO?

B92 08.04.2024
Ministar odbrane BiH Zukan Helez izjavio da je BiH samo stepenicu daleko od poziva za punopravno članstvo u NATO, dodavši da postoje signali da će dobiti status za punopravno članstvo u Alijansi. "Raduje me što je NATO savez u svojim nedavnim… »
Ministar Zukan Helez tvrdi: BiH će nakon Švedske dobiti status kandidata za članstvo u NATO

Ministar Zukan Helez tvrdi: BiH će nakon Švedske dobiti status kandidata za članstvo u NATO

RTV 08.04.2024
SARAJEVO - Ministar odbrane u Savetu ministara BiH Zukan Helez tvrdi da je BiH "stepenicu od poziva za punopravno članstvo u NATO", te da, kako je naveo, imaju signale da je BiH na redu i da će nakon Švedske i ova zemlja dobiti status kandidata za… »
BiH je stepenicu od poziva u NATO članstvo, poručio bh. ministar odbrane

BiH je stepenicu od poziva u NATO članstvo, poručio bh. ministar odbrane

Slobodna Evropa 08.04.2024
"Stepenicu smo od poziva za punopravno članstvo. Imamo signale da je Bosna i Hercegovina na redu i nadam se da ćemo nakon Švedske i mi dobiti status kandidata za punopravno članstvo u NATO", izjavio je ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez… »

Vesti dana »