Povezane vesti

Vijetnam, smrtna kazna za proneveru 44 milijarde dolara

Vijetnam, smrtna kazna za proneveru 44 milijarde dolara

RTS 11.04.2024
U najvećem vijetnamskom gradu i finansijskom centru Ho Ši Minu na smrt je osuđena tajkunka koja je proneverila čak 44 milijardi dolara novca koji je pripadao lokalnoj banci. Pronevera Čuong Mi Lan smatra se najvećom u istoriji te države i jedne od… »
Vijetnamka osuđena na smrt u slučaju prevare vrijedne 12,5 milijardi dolara

Vijetnamka osuđena na smrt u slučaju prevare vrijedne 12,5 milijardi dolara

Al Jazeera 11.04.2024
Najveći slučaj prevare u historiji Vijetnama otkriven je u okviru velike državne borbe protiv korupcije. Sud u Vijetnamu osudio je tajkunku na smrt zbog njene uloge u slučaju finansijske prevare u poslu s nekretninama, vrijedne 12,5 milijardi dolara… »
“Vijetnamska milijarderka”: Ko je Truong Mi Lan, koja je osuđena na smrt?

“Vijetnamska milijarderka”: Ko je Truong Mi Lan, koja je osuđena na smrt?

Danas 11.04.2024
Sud u Vijetnamu izrekao je danas smrtnu kaznu Truong Mi Lan zbog njene uloge u finansijskoj prevari od 12,5 milijardi dolara, najvećoj dosadašnjoj prevari u zemlji, objavili su vijetnamski državni mediji. Suđenje je započeto 5. marta i završeno… »
Smrtna kazna za milijarderku! Vijetnamka opljačkala jednu od najvećih banaka, suđenje ušlo u istoriju

Smrtna kazna za milijarderku! Vijetnamka opljačkala jednu od najvećih banaka, suđenje ušlo u istoriju

Mondo 11.04.2024
Vijetnamska milijarderka osuđena je na smrt. Vijetnamska milijarderka osuđena je na smrt. Šezdesetsedmogodišnja Truong Mi Lan, vijetnamska milijarderka investitorka, osuđena je danas na smrt pred sudom u gradu Ho Ši Min u južnom Vijetnamu zbog… »
Najveće suđenje svih vremena: Milijarderka osuđena na smrt

Najveće suđenje svih vremena: Milijarderka osuđena na smrt

B92 11.04.2024
Vijetnamska preduzetnica i milijarderka Truong Mi Lan (67) osuđena je u četvrtak na smrt tokom najvećeg suđenja koje je zemlja ikada videla, zbog prevare u kojoj je "zaradila" 44 milijarde dolara, prenosi Bi-Bi-Si. Bilo je to jedno od… »
Ko je vijetnamska milijarderka osuđena na smrt? Prisvojila je 44 milijarde dolara zajmova

Ko je vijetnamska milijarderka osuđena na smrt? Prisvojila je 44 milijarde dolara zajmova

Telegraf 11.04.2024
Truong Mi Lan je započela karijeru prodajući kozmetiku na pijaci a do kraja 1990-ih posedovala je veliki portfolio hotela i restorana. Iza veličanstvenog žutog portika zgrade suda iz kolonijalnog doba u Ho Ši Minu, 67-godišnja vijetnamska… »
Vijetnam: Bogatašica osuđena na smrt zbog prevare od 44 milijardi dolara

Vijetnam: Bogatašica osuđena na smrt zbog prevare od 44 milijardi dolara

BBC News 11.04.2024
Truong Mi Lan je počela kao prodavačica na pijaci, a sada je osuđena na najtežu kaznu zbog krađe milijardi. U najspektakularnijem suđenju svih vremena u Vijetnamu, bogatašici je izrečena smrtna kazna zbog jedne od najvećih svetskih bankarskih… »
Vijetnamska milijarderka osuđena na smrt zbog bankovne prevare

Vijetnamska milijarderka osuđena na smrt zbog bankovne prevare

Politika 11.04.2024
HANOJ – Vijetnamska milijarderka investitorka Truong Mi Lan osuđena je danas na smrt pred sudom u gradu Ho Ši Min u južnom Vijetnamu zbog bankovne prevare vredne više milijardi dolara u najspektakularnijem suđenju u istoriji Vijetnama, javio je… »
Vijetnam: Bogatašica osuđena na smrt zbog prevare od 44 milijardi dolara

Vijetnam: Bogatašica osuđena na smrt zbog prevare od 44 milijardi dolara

Radio 021 11.04.2024
Truong Mi Lan je počela kao prodavačica na pijaci, a sada je osuđena na najtežu kaznu zbog krađe milijardi. Getty Images Truong Mi Lan U najspektakularnijem suđenju svih vremena u Vijetnamu, bogatašici je izrečena smrtna kazna zbog jedne od… »
Vijetnamska tajkunka osuđena na smrt zbog prevare

Vijetnamska tajkunka osuđena na smrt zbog prevare

N1 Info 11.04.2024
Tajkunka nekretninama Truong Mi Lan osuđena je na smrt na sudu u gradu Ho Ši Minu u južnom Vijetnamu u najvećem slučaju finansijske prevare u zemlji ikada, objavio je "Thanh Nien". Šezdesetsedmogodišnja predsednica kompanije za nekretnine „Van… »
Vijetnamka osuđena na smrtnu kaznu

Vijetnamka osuđena na smrtnu kaznu

Danas 11.04.2024
Sud u Vijetnamu izrekao je danas smrtnu kaznu Truong Mi Lan zbog njene uloge u finansijskoj prevari od 12,5 milijardi dolara, najvećoj dosadašnjoj prevari u zemlji, objavili su vijetnamski državni mediji. Suđenje je započeto 5. marta i završeno… »
Milijarderka osuđena na smrt: Najspektakularnije suđenje u istoriji Vijetnama: Grupa opljačkala jednu od najvećih banaka u…

Milijarderka osuđena na smrt: Najspektakularnije suđenje u istoriji Vijetnama: Grupa opljačkala jednu od najvećih banaka u…

Blic 11.04.2024
Vijetnamska milijarderka investitorka Truong Mi Lan osuđena je danas na smrt pred sudom u gradu Ho Ši Min u južnom Vijetnamu zbog bankovne prevare vredne više milijardi dolara u najspektakularnijem suđenju u istoriji Vijetnama, javio je državni… »
Milijarderka iz Vijetnama osuđena na smrt zbog bankovne prevare od 44 milijarde dolara

Milijarderka iz Vijetnama osuđena na smrt zbog bankovne prevare od 44 milijarde dolara

NIN 11.04.2024
Vijetnamska milijarderka i investitorka Truong Mi Lan osuđena je danas na smrt pred sudom u gradu Ho Ši Min u južnom Vijetnamu zbog bankovne prevare vredne više milijardi dolara u najspektakularnijem suđenju u istoriji Vijetnama, javio je državni… »
Vijetnamska milijarderka osuđena na smrt zbog prevare od 44 milijarde dolara

Vijetnamska milijarderka osuđena na smrt zbog prevare od 44 milijarde dolara

Slobodna Evropa 11.04.2024
Vijetnamska milijarderka Truong Mi Lan (My Lan) osuđena je 11. aprila na smrt zbog bankarske prevare u iznosu od 44 milijarde dolara, preneo je BBC. Sud u Ho Ši Minu je šezdesetsedmogodišnju Mi Lan proglasio krivom za uzimanje 44 milijarde dolara… »
Vijetnamska milijarderka Truong Mi Lan osuđena na smrt zbog bankovne prevare

Vijetnamska milijarderka Truong Mi Lan osuđena na smrt zbog bankovne prevare

Euronews 11.04.2024
Vijetnamska milijarderka investitorka Truong Mi Lan osuđena je danas na smrt pred sudom u gradu Ho Ši Min u južnom Vijetnamu zbog bankovne prevare vredne više milijardi dolara u najspektakularnijem suđenju u istoriji Vijetnama, javio je državni… »
Vijetnam: Bogatašica osuđena na smrt zbog prevare od 44 milijardi dolara

Vijetnam: Bogatašica osuđena na smrt zbog prevare od 44 milijardi dolara

Danas 11.04.2024
U najspektakularnijem suđenju svih vremena u Vijetnamu, bogatašici je izrečena smrtna kazna zbog jedne od najvećih svetskih bankarskih prevara. Iza veličanstvene žute zgrade suda iz kolonijalnog doba u Ho Ši Minu, 67-godišnja vijetnamska… »
Milijarderka osuđena na smrtnu kaznu: Opljačkala jednu od najvećih banaka u državi, a ovo suđenje je ušlo u istoriju…

Milijarderka osuđena na smrtnu kaznu: Opljačkala jednu od najvećih banaka u državi, a ovo suđenje je ušlo u istoriju…

Kurir 11.04.2024
Truong Mi Lan, vijetnamska milijarderka investitorka, osuđena je danas na smrt pred sudom u gradu Ho Ši Min u južnom Vijetnamu zbog bankovne prevare vredne više milijardi dolara u najspektakularnijem suđenju u istoriji Vijetnama, javio je državni… »
Vijetnam: Bogatašica osuđena na smrt zbog prevare od 44 milijardi dolara

Vijetnam: Bogatašica osuđena na smrt zbog prevare od 44 milijardi dolara

Južne vesti 11.04.2024
Getty Images Truong Mi Lan U najspektakularnijem suđenju svih vremena u Vijetnamu, bogatašici je izrečena smrtna kazna zbog jedne od najvećih svetskih bankarskih prevara. Iza veličanstvene žute zgrade suda iz kolonijalnog doba u Ho Ši Minu… »
Milijarderka osuđena na smrt zbog bankovne prevare

Milijarderka osuđena na smrt zbog bankovne prevare

Telegraf 11.04.2024
Vijetnamska milijarderka Truong Mi Lan osuđena na smrt zbog bankovne prevare. Vijetnamska milijarderka investitorka Truong Mi Lan osuđena je danas na smrt pred sudom u gradu Ho Ši Min u južnom Vijetnamu zbog bankovne prevare vredne više milijardi… »
Vijetnamska milijarderka Truong Mi Lan optužena za bankovnu prevaru

Vijetnamska milijarderka Truong Mi Lan optužena za bankovnu prevaru

Telegraf 11.04.2024
Tužioci kažu da 27 milijardi dolara možda nikada neće biti vraćeno. Vijetnamska milijarderka, investitorka Truong Mi Lan optužena je za bankovnu prevaru vrednu više milijardi dolara u najspektakularnijem suđenju u istoriji Vijetnama, objavio je… »

Vesti dana »