Povezane vesti

NATO bombardovanje 1999: „Crni dan za Niš", kada su centar grada zasule kasetne bombe

NATO bombardovanje 1999: „Crni dan za Niš", kada su centar grada zasule kasetne bombe

BBC News 07.05.2024
Kasetne bombe su padale na Niš 7. maja 1999. kada je poginulo 15 ljudi na dve centralne lokacije, i pet dana posle, kada je ranjeno 11 ljudi. Za stolom niške kafane, čije zidove krase stare slike najvećeg grada na jugu Srbije, vlasnici i konobar… »
NIŠLIJE NE ZABORAVLJAJU UŽAS U ŠUMATOVAČKOJ: “Kako sam se približavala kući noge su mi bile sve kraće, jer su mi tu…

NIŠLIJE NE ZABORAVLJAJU UŽAS U ŠUMATOVAČKOJ: “Kako sam se približavala kući noge su mi bile sve kraće, jer su mi tu…

Glas juga 07.05.2024
Buket ruža i izgorele sveće na mesto gde je jedan geler odneo život trudnici Ljiljani Spasić, podsećaju nas na dan velike tragedije, kada je sam centr Niša zasut kasetnim bombama. Pre tačno 25 godina, u Šumatovačkoj ulici od posledica… »
7. maj - dan kada su kasetnim bombama zasuti centar Niša, ulice kod Kliničkog i Duvanište

7. maj - dan kada su kasetnim bombama zasuti centar Niša, ulice kod Kliničkog i Duvanište

Južne vesti 07.05.2024
Jedan od najtragičnijih datuma u novijoj istoriji Niša dogodio se pre tačno 25 godina - 7. maja 1999. godine, a to je dan kada su Šumatovačka ulica, autobuska stanica, Tvrđavska pijaca, zasute kasetnim bombama i tada usmrtile 16 ljudi, među kojima… »
Pre 25 godina: Dan kada je Niš zasut kasetnim bombama

Pre 25 godina: Dan kada je Niš zasut kasetnim bombama

Naissus info 07.05.2024
Toga dana u 11.20 kasetnim bombama zasut je centar Niša – Šumatovačka ulica, tvrđavska pijaca, autobuska stanica, kao i deo niškog Kliničkog centra. Najviše Nišlija, među kojima i žena u 7. mesecu trudnoće, stradalo je u Šumatovačkoj ulici… »
NATO bombardovanje 1999: „Crni dan za Niš", kada su centar grada zasule kasetne bombe

NATO bombardovanje 1999: „Crni dan za Niš", kada su centar grada zasule kasetne bombe

Južne vesti 07.05.2024
EPA Ozloglašena kasetna municija Za stolom niške kafane, čije zidove krase stare slike najvećeg grada na jugu Srbije, vlasnici i konobar glasno razgovaraju o fudbalu. Pod nogama im je belo-sivi kameni patos istačkan rupama od eksplozije, a iza šank… »
NATO bombardovanje 1999: "Crni dan za Niš", kada su centar grada zasule kasetne bombe

NATO bombardovanje 1999: "Crni dan za Niš", kada su centar grada zasule kasetne bombe

NIN 07.05.2024
Za stolom niške kafane, čije zidove krase stare slike najvećeg grada na jugu Srbije, vlasnici i konobar glasno razgovaraju o fudbalu. Pod nogama im je belo-sivi kameni patos istačkan rupama od eksplozije, a iza šank, na čijim policama godinama stoji… »
NATO bombardovanje 1999: „Crni dan za Niš", kada su centar grada zasule kasetne bombe

NATO bombardovanje 1999: „Crni dan za Niš", kada su centar grada zasule kasetne bombe

Radio 021 07.05.2024
Kasetne bombe su padale na Niš 7. maja 1999. kada je poginulo 15 ljudi na dve centralne lokacije, i pet dana posle, kada je ranjeno 11 ljudi. EPA Ozloglašena kasetna municija Za stolom niške kafane, čije zidove krase stare slike najvećeg grada na… »

Vesti dana »