Povezane vesti

Eskobar zabrinut zbog Prištine i dolaska Si Đinpinga u Srbiju

Eskobar zabrinut zbog Prištine i dolaska Si Đinpinga u Srbiju

Politika 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je danas da postoji zabrinutost da Priština neće imati dovoljno glasova za članstvo u Savet Evrope, a da to misli na… »
Eskobar: Nisam smenjen, ali napuštam funkciju

Eskobar: Nisam smenjen, ali napuštam funkciju

Politika 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je danas da mu je istakao mandat zbog čega će krajem meseca napustiti tu funkciju i istakao da je lažna vest da je… »
Eskobar se sastao sa Lajčakom: Postoji zabrinutost da Priština neće imati dovoljno glasova u Savetu Evrope

Eskobar se sastao sa Lajčakom: Postoji zabrinutost da Priština neće imati dovoljno glasova u Savetu Evrope

RTV 08.05.2024
VAŠINGTON - Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je danas da postoji zabrinutost da Priština neće imati dovoljno glasova za članstvo u Savet Evrope, a da to… »
Nema ništa od Kosova u savetu Evrope Prijem Prištine nije na dnevnom redu

Nema ništa od Kosova u savetu Evrope Prijem Prištine nije na dnevnom redu

Dnevnik 08.05.2024
Prijem takozvanog Kosova u Savet Evrope nije na agendi sednice Komiteta ministara spoljnih poslova koja se održava naredne nedelje, saopštila je ta međunarodna organizacija. - U ovom trenutku nismo u mogućnosti da odredimo kada bi to moglo da se… »
Eskobar odlazi

Eskobar odlazi

B92 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je danas da mu je istakao mandat. To znači da će krajem meseca napustiti tu funkciju i istakao da je lažna vest da je… »
Prijem Kosova u Savet Evrope nije na agendi sednice Komiteta ministara spoljnih poslova

Prijem Kosova u Savet Evrope nije na agendi sednice Komiteta ministara spoljnih poslova

Euronews 08.05.2024
Prijem Kosova u Savet Evrope nije na agendi sednice Komiteta ministara spoljnih poslova koja se održava naredne nedelje, rečeno je Glasu Amerike u toj međunarodnoj organizaciji. "U ovom trenutku nismo u mogućnosti da odredimo kada bi to moglo da se… »
Italijanski ambasador: Bez suštinskog napretka u formiranju ZSO ništa od članstva Kosova u SE

Italijanski ambasador: Bez suštinskog napretka u formiranju ZSO ništa od članstva Kosova u SE

RTV 08.05.2024
BEOGRAD - Italijanski ambasador Luka Gori ocenio je večeras da još nije došao trenutak da za članstvo tzv. Kosova u Savetu Evrope i naglasio da je za tako nešto neophodan suštinski napredak u formiranju Zajednice srpskih opština (ZSO). "To je stav… »
Ambasador Italije: Bez suštinskog napretka u formiranju "ZSO", nije trenutak za članstvo Kosova u Savetu Evrope

Ambasador Italije: Bez suštinskog napretka u formiranju "ZSO", nije trenutak za članstvo Kosova u Savetu Evrope

Euronews 08.05.2024
Italijanski ambasador Luka Gori ocenio je večeras da još nije došao trenutak da za člasntvo tzv. Kosova u Savetu Evrope i naglasio da je za tako nešto neohodan suštisnki napredak u formiranju Zajednice srpskih opština (ZSO). "To je stav koji je… »
Eskobar: Postoji zabrinutost da Kosovo možda neće imati glasove za Savet Evrope

Eskobar: Postoji zabrinutost da Kosovo možda neće imati glasove za Savet Evrope

Slobodna Evropa 08.05.2024
Izaslanik Sjedinjenih Američkih Država za Zapadni Balkan Gabriel Eskobar (Escobar) rekao je 8. maja da su pitanje Zajednice opština sa srpskom većinom, uz neka pitanja vezana za srpsku manjinu koja nisu ispunjena, stalni zahtjevi kosovskim vlastima… »
Eskobar otkrio: Priština neće imati dovoljno glasova za članstvo u SE?

Eskobar otkrio: Priština neće imati dovoljno glasova za članstvo u SE?

B92 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar rekao je danas važnu informaciju za Prištinu. On je izjavio da postoji zabrinutost da Priština neće imati dovoljno glasova za… »
Eskobar: Napuštam funkciju ovog meseca, istekao mi mandat, nisam smenjen

Eskobar: Napuštam funkciju ovog meseca, istekao mi mandat, nisam smenjen

NIN 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar saopštio je da ovog meseca napušta tu funkciju pošto mu je istekao mandat. Eskobar je, na onlajn konferenciji za štampu… »
Šamarčina za Prištinu! Eskobar priznao: Možda neće imati dovoljno glasova u Savetu Evrope

Šamarčina za Prištinu! Eskobar priznao: Možda neće imati dovoljno glasova u Savetu Evrope

Pravda 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je danas da postoji zabrinutost da Priština neće imati dovoljno glasova za članstvo u Savet Evrope, a da to misli na… »
Eskobar zabrinut zbog Prištine i dolaska Si Đinpinga u Srbiju

Eskobar zabrinut zbog Prištine i dolaska Si Đinpinga u Srbiju

Vesti online 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je danas da postoji zabrinutost da Priština neće imati dovoljno glasova za članstvo u Savet Evrope, a da to misli na… »
Eskobar: Poseta Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i Zapada

Eskobar: Poseta Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i Zapada

Beta 08.05.2024
Odlazeći zamenik pomoćnika državnog sekretara SAD za Evropu i Evroaziju Gabrijel Eskobar izjavio je danas da poseta kineskog predsednika Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i zapadne zajednice. Upitan o poseti Sija Beogradu na 25… »
Eskobar: Nisam smenjen, istekao mi je mandat, idem krajem meseca

Eskobar: Nisam smenjen, istekao mi je mandat, idem krajem meseca

Blic 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je danas da mu je istakao mandat zbog čega će krajem meseca napustiti tu funkciju i istakao da je lažna vest da je… »
"Ponavljamo tri godine zahtev": Eskobar: Zbog ZSO Kosovo bi u Savetu Evrope moglo da ostane bez dovoljno glasova

"Ponavljamo tri godine zahtev": Eskobar: Zbog ZSO Kosovo bi u Savetu Evrope moglo da ostane bez dovoljno glasova

Blic 08.05.2024
Zbog obaveza kao što je Zajednica srpskih opština koje Kosovo ne ispunjava Priština bi u Savetu Evrope mogla ostati bez glasova potrebnih za prijem u članstvo, smatra odlazeći zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i… »
Eskobar: Odlazim krajem meseca, dijalog Beograda i Prištine ključ evrointegracija

Eskobar: Odlazim krajem meseca, dijalog Beograda i Prištine ključ evrointegracija

RTS 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju Gabrijel Eskobar do kraja meseca napušta položaj sa kojeg je u prethodne tri godine vodio ključne političke procese na Balkanu, uključujući dijalog Beograda i Prištine. Ime… »
Eskobar: Poseta Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i Zapada

Eskobar: Poseta Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i Zapada

Danas 08.05.2024
Odlazeći zamenik pomoćnika državnog sekretara SAD za Evropu i Evroaziju Gabrijel Eskobar izjavio je danas da poseta kineskog predsednika Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i zapadne zajednice. Upitan o poseti Sija Beogradu na 25… »
Eskobar: Poseta Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i Zapada

Eskobar: Poseta Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i Zapada

Radio 021 08.05.2024
Odlazeći zamenik pomoćnika državnog sekretara SAD za Evropu i Evroaziju Gabrijel Eskobar izjavio je danas da poseta kineskog predsednika Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i zapada. Upitan o poseti Sija Beogradu na 25. godišnjicu… »
Eskobar: Poseta Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i Zapada, nisam smenjen, istekao mi je mandat

Eskobar: Poseta Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i Zapada, nisam smenjen, istekao mi je mandat

Nova 08.05.2024
Odlazeći zamenik pomoćnika državnog sekretara SAD za Evropu i Evroaziju Gabrijel Eskobar izjavio je danas da poseta kineskog predsednika Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i zapadne zajednice. Upitan o poseti Sija Beogradu na 25… »
Eskobar: Nije ispunjen zahtev oko ZSO, to rađa zabrinutost zbog koje Kosovo možda neće dobiti glas u Savetu Evrope

Eskobar: Nije ispunjen zahtev oko ZSO, to rađa zabrinutost zbog koje Kosovo možda neće dobiti glas u Savetu Evrope

Euronews 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar saopštio je da krajem meseca napušta tu funkcju pošto mu je istekao mandat. On je na onlajn konferenciji za novinare govorio i o… »
Eskobar: Poseta Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i Zapada

Eskobar: Poseta Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i Zapada

Novi magazin 08.05.2024
Odlazeći zamenik pomoćnika državnog sekretara SAD za Evropu i Evroaziju Gabrijel Eskobar izjavio je danas da poseta kineskog predsednika Si Đinpinga Beogradu povećava tenzije između Srbije i zapadne zajednice. Upitan o poseti Sija Beogradu na 25… »
Eskobar: Nisam smenjen, istekao mi je mandat, idem krajem meseca

Eskobar: Nisam smenjen, istekao mi je mandat, idem krajem meseca

Insajder 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je danas da mu je istakao mandat zbog čega će krajem meseca napustiti tu funkciju i istakao da je lažna vest da je… »
Eskobar najavio povlačenje ovog meseca: Mandat mi je odavno istekao, ali sam tražio da ostanem jer verujem u napredak

Eskobar najavio povlačenje ovog meseca: Mandat mi je odavno istekao, ali sam tražio da ostanem jer verujem u napredak

Kurir 08.05.2024
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar saopštio je danas da ovog meseca napušta tu funkciju pošto mu je istekao mandat. Eskobar je, na onlajn konferenciji za štampu… »
Eskobar se oglasio Nisam smenjen, istekao mi je mandat, idem krajem meseca

Eskobar se oglasio Nisam smenjen, istekao mi je mandat, idem krajem meseca

Dnevnik 08.05.2024
VAŠINGTON: Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je danas da mu je istakao mandat zbog čega će krajem meseca napustiti tu funkciju i istakao da je lažna vest… »
Eskobar: Nisam smenjen, istekao mi je mandat, idem krajem meseca

Eskobar: Nisam smenjen, istekao mi je mandat, idem krajem meseca

Telegraf 08.05.2024
Novinari Telegrafa prisustvovali su konferenciji na kojoj je govorio izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar. Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju i izaslanik SAD za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar izjavio je… »

Vesti dana »