Povezane vesti

Čak sam i ja iznenađen da je Kurti iznenađen! Rode jasan: Uraditi nešto po pitanju Zajednice srpskih opština, to je jedini…

Čak sam i ja iznenađen da je Kurti iznenađen! Rode jasan: Uraditi nešto po pitanju Zajednice srpskih opština, to je jedini…

Kurir 10.05.2024
Nemački ambasador u Prištini Jorn Rode iznenađen je što je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti iznenađen stavom Nemačke i Francuske koje članstvo Prištine u Savetu Evrope uslovljavaju zahtevom da Priština Ustavnom sudu… »
Ambasada Francuske: preporuka Vladi u Prištini da dostavi nacrt ZSO Ustavnom sudu

Ambasada Francuske: preporuka Vladi u Prištini da dostavi nacrt ZSO Ustavnom sudu

Politika 10.05.2024
Ambasada Francuske u Prištini preporučila je danas vladi privremenih prištinskih institucija da pošalje tzv. ustavnom sudu na razmatranje nacrt statuta Zajednice srpskih opština, uz ocenu da nacrt EU za ZSO do sada predstavlja najbolju i jedinu… »
Ambasada Francuske: Preporuka vladi u Prištini da dostavi nacrt ZSO Ustavnom sudu

Ambasada Francuske: Preporuka vladi u Prištini da dostavi nacrt ZSO Ustavnom sudu

Blic 10.05.2024
Ambasada Francuske u Prištini preporučila je danas vladi privremenih prištinskih institucija da pošalje tzv. ustavnom sudu na razmatranje nacrt statuta Zajednice srpskih opština, uz ocenu da nacrt EU za ZSO do sada predstavlja najbolju i jedinu… »
Ambasada Francuske: Preporuka Vladi u Prištini da dostavi nacrt ZSO Ustavnom sudu

Ambasada Francuske: Preporuka Vladi u Prištini da dostavi nacrt ZSO Ustavnom sudu

B92 10.05.2024
Ambasada Francuske u Prištini preporučila je danas vladi privremenih prištinskih institucija da pošalje tzv. ustavnom sudu na razmatranje nacrt statuta Zajednice srpskih opština. Ova preporuka dolazi uz ocenu da nacrt EU za ZSO do sada predstavlja… »
Ambasada Francuske: Preporuka kosovskoj vladi da dostavi nacrt ZSO Ustavnom sudu

Ambasada Francuske: Preporuka kosovskoj vladi da dostavi nacrt ZSO Ustavnom sudu

Euronews 10.05.2024
Ambasada Francuske u Prištini preporučila je vladi u Prištini da pošalje ustavnom sudu na razmatranje nacrt statuta Zajednice srpskih opština, uz ocenu da nacrt EU za ZSO do sada predstavlja najbolju i jedinu osnovu za osnivanje te zajednice, prenosi… »
Rode iznenađen što je Kurti iznenađen: "Znao je da je ZSO uslov"

Rode iznenađen što je Kurti iznenađen: "Znao je da je ZSO uslov"

Pravda 10.05.2024
Nemački ambasador u Prištini ne misli da će "Kosovo" ući u Savet Evrope, ukoliko nacrt ZSO ne pošalje tzv. Ustavnom sudu. Nemački ambasador na "Kosovu" Jorn Rode iznenađen je što je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti… »
"Čak sam i ja iznenađen da je on iznenađen": Nemački ambasador oštro iskritikovao Kurtija zbog ZSO

"Čak sam i ja iznenađen da je on iznenađen": Nemački ambasador oštro iskritikovao Kurtija zbog ZSO

Alo 10.05.2024
Nemački ambasador na "Kosovu" Jorn Rode iznenađen je što je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti iznenađen stavom Nemačke i Francuske koje članstvo Prištine u Savetu Evrope uslovljavaju zahtevom da "Kosovo" Ustavnom sudu… »
“Kosovo rizikuje da izgubi istorijsku šansu za članstvo u Savetu Evrope”

“Kosovo rizikuje da izgubi istorijsku šansu za članstvo u Savetu Evrope”

Vesti online 10.05.2024
Zajednica srpskih opština je obaveza Kosova, i ako premijer Aljbin Kurti ne razmisli dobro o tome, Kosovo će izgubiti istorijsku šansu za članstvo u Savetu Evrope, izjavio je bivši poslanik DSK Naser Rugova. On je istakao da je ZSO međunarodna… »
Opozicija na Kosovu traži od Kurtija da pošalje nacrt Zajednice srpskih opština Ustavnom sudu i da posluša Zapad

Opozicija na Kosovu traži od Kurtija da pošalje nacrt Zajednice srpskih opština Ustavnom sudu i da posluša Zapad

Danas 10.05.2024
Poslanici opozicionih partija okrivili su premijera Aljbina Kurtija, za slabu spoljnu politiku, zbog koje se Kosovu stalno nameću uslovi. Opozicija je zatražila da se ispuni uslov Nemačke i Francuske za upućivanje Nacrta statuta Asocijacije Ustavnom… »

Vesti dana »