Povezane vesti

Sramota! Petar Petković odbrusio Dori Bakojani posle zabrane patrijarhu da uđe na KiM: Da li su to prava koja ste pohvalili?

Sramota! Petar Petković odbrusio Dori Bakojani posle zabrane patrijarhu da uđe na KiM: Da li su to prava koja ste pohvalili?

Kurir 13.05.2024
Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković obratio se izvestiteljki za prijem tzv. Kosova u Savet Evrope Dori Bakojani posle zabrane patrijarhu Porfiriju da ode u Pećku patrijaršiju. "Gospođo Bakojani, srpskom patrijarhu zabranjeno je da poseti svoje… »
Nova akcija Prištine i Zapada protiv domaćina Pećke patrijaršije

Nova akcija Prištine i Zapada protiv domaćina Pećke patrijaršije

Sputnik 13.05.2024
Zabranjuje se patrijarhu srpskom, odnosno vrhu Srpske pravoslavne crkve, da poseti svoje vekovno sedište – Pećku patrijaršiju. To je kao da zabranite nekome da dođe u svoju kuću. Iza toga ne stoji samo Priština nego i Zapadne sile. Ovako… »
Da li su ovo ljudska prava koja ste pohvalili u izveštaju? Petar Petković oštro odbrusio Dori Bakojani nakon zabrane srpskom…

Da li su ovo ljudska prava koja ste pohvalili u izveštaju? Petar Petković oštro odbrusio Dori Bakojani nakon zabrane srpskom…

Alo 13.05.2024
Prištinske vlasti na prelazu Merdare danas nisu dozvolile patrijarhu sprskom Porfiriju i sedmorici arhijereja SPC da uđu na teritoriju KiM. Povodom zabrane patrijarhu SPC Porfiriju da uđe na KiM, direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar… »
Patrijarh posle zabrane ulaska na KiM: Oni koji su zatvorili vrata doma molitve čine zlo najpre sebi

Patrijarh posle zabrane ulaska na KiM: Oni koji su zatvorili vrata doma molitve čine zlo najpre sebi

Sputnik 13.05.2024
Sva vrata ovog sveta su otvorena za mene kao što su i naša vrata otvorena za sve, samo su vrata moga doma, Pećke Patrijaršije, zatvorena i ne daju mi da u njega uđem, rekao je patrijarh srpski Porfirije nakon što Priština na prelazu Merdare nije… »
Kosovske vlasti zabranile ulazak patrijarhu Porfiriju na KiM

Kosovske vlasti zabranile ulazak patrijarhu Porfiriju na KiM

Moj Novi Sad 13.05.2024
Kosovske vlasti na prelazu Merdare danas nisu dozvolile patrijarhu sprskom Porfiriju i sedmorici arhijereja SPC da uđu na teritoriju Kosova i Metohije, kako bi u utorak prisustvovali svečanom početku rada redovnog godišnjeg zasedanja Sabora u Pećkoj… »
Priština zabranila patrijarhu Porfiriju ulazak na Kosovo i Metohiju

Priština zabranila patrijarhu Porfiriju ulazak na Kosovo i Metohiju

Pravda 13.05.2024
Bez ikakvog razloga i obrazloženja patrijarh Porfirije i episkopi vraćeni su sa administrativnog prelaza odnosno uručene su im tzv. odbijenice. Prištinske vlasti na prelazu Merdare danas nisu dozvolile patrijarhu sprskom Porfiriju i sedmorici… »
''Vrata mog doma su za mene zatvorena i ne daju mi da uđem'': Patrijarh srpski Porfirije se oglasio nakon zabrane ulaska na…

''Vrata mog doma su za mene zatvorena i ne daju mi da uđem'': Patrijarh srpski Porfirije se oglasio nakon zabrane ulaska na…

Alo 13.05.2024
On se zapitao šta li se tek dešava sa "Srbima koji žive u getima na KiM, kada patrijarhu srpskom ovako uskraćuju slobodu kretanja". Sva vrata ovog sveta su otvorena za mene kao što su i naša vrata otvorena za sve, samo su vrata moga doma, Pećke… »
Petković Dori Bakojani: Da li su ovo ljudska prava koja ste pohvalili u Izveštaju

Petković Dori Bakojani: Da li su ovo ljudska prava koja ste pohvalili u Izveštaju

Telegraf 13.05.2024
Prištinske vlasti na prelazu Merdare danas nisu dozvolile patrijarhu sprskom Porfiriju i sedmorici arhijereja SPC da uđu na teritoriju KiM. Povodom zabrane patrijarhu SPC Porfiriju da uđe na KiM, direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar… »

Vesti dana »