Povezane vesti
Slovenac Marko Bošnjak novi predsjednik Evropskog suda za ljudska prava
Al Jazeera 14.05.2024
Bošnjak je bio potpredsjednik ECHR-a od novembra 2022. godine, a na novu funkciju stupit će 2. jula. Slovenski sudija Marko Bošnjak izabran je za novog predsjednika Evropskog suda za ljudska prava (ECHR) i na toj poziciji će naslijediti Irkinju Siofru… »
Slovenac Marko Bošnjak izabran za novog predsednika Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu
NIN 14.05.2024
Slovenački sudija Marko Bošnjak izabran je za novog predsednika Evropskog suda za ljudska prava (ESLJP), i na toj poziciji će naslediti Irkinju Siofru O'Liri, saopštio je sud sa sedištem u Strazburu. Bošnjak (50) bio je potpredsednik ESLJP od novembra… »
Marko Bošnjak na čelu Evropskog suda za ljudska prava
Danas 13.05.2024
Slovenački sudija Marko Bošnjak izabran je za novog predsednika Evropskog suda za ljudska prava (ESLJP), i na toj poziciji će naslediti Irkinju Siofru O’Liri, saopštio je danas sud sa sedištem u Strazburu.Bošnjak (50) bio je potpredsednik ESLJP od… »








