Povezane vesti

„Sva vrata ovog sveta su mi otvorena osim vrata mog doma“: Patrijarhu i episkopima zabranjen ulazak na Kosovo, Sabor počeo…

„Sva vrata ovog sveta su mi otvorena osim vrata mog doma“: Patrijarhu i episkopima zabranjen ulazak na Kosovo, Sabor počeo…

Nova 15.05.2024
Umesto u Pećkoj patrijašiji redovno zasedanje Sabora Srpske pravoslavne crkve počelo je u Beogradu, partijarhu i sedmorici episkopa vlasti u Prištini nisu juče dozvolili da uđu na Kosovo. „Sva vrata ovog sveta su mi otvorena osim vrata mog… »
Oliver Varhelji u oproštajnoj poseti Srbiji: Proputovanje završio u Novom Sadu i Subotici jer i on je u kampanji

Oliver Varhelji u oproštajnoj poseti Srbiji: Proputovanje završio u Novom Sadu i Subotici jer i on je u kampanji

Nova 15.05.2024
Oproštajna poseta Olivera Varheljia završena je u Novom Sadu i Subotici jer i on je u kampanji, a na izborima za Evropski parlament mogu da glasaju i Mađari u Srbiji koji imaju dvojno državljanstvo. Po dolasku širio je optimizam i delio novce, biće… »
"To je neprimereni čin": Novinari za "Blic" TV o zabrani ulaska srpskom patrijarhu Porfiriju na Kosovo i Metohiju (video)

"To je neprimereni čin": Novinari za "Blic" TV o zabrani ulaska srpskom patrijarhu Porfiriju na Kosovo i Metohiju (video)

Blic 14.05.2024
Vlasti u Prištini juče su zabranile patrijarhu Porfiriju da dođe u Pećku Patrijaršiju, gde je trebalo da sa ostalim arhijerejima liturgijski otvori ovogodišnje zasedanje Svetog Arhijerejskog Sabora SPC. Ministarstvo spoljnih poslova Kosova i… »

Vesti dana »