Povezane vesti

Ruska stranka u Srbiji osvaja mandate uz optužbe da je satelit vlasti

Ruska stranka u Srbiji osvaja mandate uz optužbe da je satelit vlasti

Slobodna Evropa pre 25 dana
"Ja sam rusofil, nisam Rus", odgovorio je novinarima Tihomir Perić, kandidat koji je osvojio odlučujući mandat u gradskoj skupštini Niša, trećeg po veličini grada u Srbiji, na lokalnim izborima 2. juna. Na izborima je, međutim, učestvovao kao… »
“Nisam Rus, ja sam rusofil”: Kako lažne manjinske partije prečicom uzimaju mandate

“Nisam Rus, ja sam rusofil”: Kako lažne manjinske partije prečicom uzimaju mandate

Luftika pre 25 dana
Zbog nategnutih izbornih rezultata u Nišu takozvana “Ruska stranka” dospela je u samu žižu javnosti. Ova praksa i nije takva novost na izborima u Srbiji, a sagovornici N1 kažu da se ustalilo da lažne manjinske partije prečicom odnose mandate na… »
„Nisam Rus, nego rusofil“: Lažne manjinske partije prečicom odnose mandate na izborima

„Nisam Rus, nego rusofil“: Lažne manjinske partije prečicom odnose mandate na izborima

N1 Info pre 25 dana
Zbog situacije u Nišu Ruska stranka bode oči - ali, sagovornici N1 kažu da se ustalilo da lažne manjinske partije prečicom odnose mandate na izborima. Ruska stranka u Nišu ima rusku zastavu, Putinove slike, program promocije ruske kulture, jezika i… »
„Nisam Rus, nego rusofil“: Lažne manjinske partije prečicom odnose mandate na izborima

„Nisam Rus, nego rusofil“: Lažne manjinske partije prečicom odnose mandate na izborima

N1 Info pre 25 dana
Zbog situacije u Nišu Ruska stranka bode oči - ali, sagovornici N1 kažu da se ustalilo da lažne manjinske partije prečicom odnose mandate na izborima. Ruska stranka u Nišu ima rusku zastavu, Putinove slike, program promocije ruske kulture, jezika i… »
Lokalni izbori 2024: Šta je Ruska stranka u Srbiji i koga predstavlja

Lokalni izbori 2024: Šta je Ruska stranka u Srbiji i koga predstavlja

BBC News pre 25 dana
Prva ruska manjinska stranka u Srbiji koja je ušla u vlast obavezala se da prati politiku Vladimira Putina i zalaže se za „širenje ruskog uticaja na čitav region". „Ja nisam Rus, ja sam rusofil", odbrusio je Tihomir Perić, predsednik niškog… »
Lokalni izbori 2024: Šta je Ruska stranka u Srbiji i koga predstavlja

Lokalni izbori 2024: Šta je Ruska stranka u Srbiji i koga predstavlja

Danas pre 25 dana
„Ja nisam Rus, ja sam rusofil“, odbrusio je Tihomir Perić, predsednik niškog ogranka Ruske stranke, u razgovoru sa novinarima. Upravo bi ova stranka mogla da postane odlučujući faktor u borbi za prevlast u Nišu, trećem najvećem gradu u Srbiji… »
Lokalni izbori 2024: Šta je Ruska stranka u Srbiji i koga predstavlja

Lokalni izbori 2024: Šta je Ruska stranka u Srbiji i koga predstavlja

Radio 021 pre 25 dana
Prva ruska manjinska stranka u Srbiji koja je ušla u vlast obavezala se da prati politiku Vladimira Putina i zalaže se za „širenje ruskog uticaja na čitav region". Saša Đorđević Tihomir Perić, poverenik Ruske stranke za Niš i Nišavski okrug… »
Lokalni izbori 2024: Šta je Ruska stranka u Srbiji i koga predstavlja

Lokalni izbori 2024: Šta je Ruska stranka u Srbiji i koga predstavlja

Južne vesti pre 25 dana
Saša Đorđević Tihomir Perić, poverenik Ruske stranke za Niš i Nišavski okrug „Ja nisam Rus, ja sam rusofil", odbrusio je Tihomir Perić, predsednik niškog ogranka Ruske stranke, u razgovoru sa novinarima. Upravo bi ova stranka mogla da postane… »

Vesti dana »