Povezane vesti

Srpski logoraš 20 godina posle tužbe dobio odštetu u Hrvatskoj

Srpski logoraš 20 godina posle tužbe dobio odštetu u Hrvatskoj

Politika pre 20 dana
Srbin iz Hrvatske dobio je, prema nepravosnažnoj presudi Opštinskog suda u Sisku, 20.650 evra odštete od Hrvatske za mučenje u logoru u Kerestincu 1991. godine, 20 godina nakon što je podneo tužbu. Đ.J. je uhapšen u novembru 1991. godini jer se… »
Srpski logoraš dobio odštetu u Hrvatskoj 20 godina posle tužbe: "Nisam mogao da ustanem od bolova u plućima"

Srpski logoraš dobio odštetu u Hrvatskoj 20 godina posle tužbe: "Nisam mogao da ustanem od bolova u plućima"

Euronews pre 19 dana
Srbin iz Hrvatske dobio je, prema nepravosnažnoj presudi Opštinskog suda u Sisku, 20.650 evra odštete od Hrvatske za mučenje u logoru u Kerestincu 1991. godine, 20 godina nakon što je podneo tužbu. Đ.J. je uhapšen u novembru 1991. godini jer se… »
Srpski logoraš dve decenije posle tužbe dobio odštetu u Hrvatskoj

Srpski logoraš dve decenije posle tužbe dobio odštetu u Hrvatskoj

RTS pre 19 dana
Srbin iz Hrvatske dobio je, prema nepravosnažnoj presudi Opštinskog suda u Sisku, 20.650 evra odštete od Hrvatske za mučenje u logoru u Kerestincu 1991. godine, 20 godina nakon što je podneo tužbu. Đ. J. je uhapšen u novembru 1991. godini jer se… »
Srbin mučen na početku rata u Hrvatskoj pobedio na sudu: "Gazili su me, terali nas da pevamo ustaške pesme"

Srbin mučen na početku rata u Hrvatskoj pobedio na sudu: "Gazili su me, terali nas da pevamo ustaške pesme"

Telegraf pre 19 dana
"Tukli su me ljudi u uniformama s amblemima iz kojih se moglo zaključiti da su pripadnici ili Hrvatske vojske ili Hrvatske policije. Udarali su me po celom telu, gazili su po meni, tukli me drvenim palicama i rukavicama sa zakovicama, cipelama s okovima… »

Vesti dana »