Povezane vesti

Od odluke Ustavnog suda važnije mišljenje stručnjaka o otvaranju rudnika litijuma, kaže Vučić

Od odluke Ustavnog suda važnije mišljenje stručnjaka o otvaranju rudnika litijuma, kaže Vučić

Slobodna Evropa 12.07.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je 12. jula da mu je od odluke Ustavnog suda u slučaju projekta "Jadar", važnije da zna hoće li otvaranje rudnika litijuma ugroziti opstanak ljudi i životnu sredinu. "Hoću to da čujem i od stranih i od… »
Jedan sudija glasao protiv ukidanja uredbe u vezi sa projektom Jadar: Obrazložio zbog čega

Jedan sudija glasao protiv ukidanja uredbe u vezi sa projektom Jadar: Obrazložio zbog čega

Radio 021 12.07.2024
Obrazloženje odluke Ustavnog suda o ukidanju Uredbe Vlade Srbije u vezi sa projektom Jadar objavljeno je u Službenom glasniku. Protiv odluke glasao je sudija Milan Škulić, koji je u izdvojenom mišljenju objasnio svoje razloge. Podsetimo, Ustavni sud… »
Zbog čega je jedan sudija glasao protiv: Objavljeno obrazloženje odluke Ustavnog suda o Jadru

Zbog čega je jedan sudija glasao protiv: Objavljeno obrazloženje odluke Ustavnog suda o Jadru

N1 Info 12.07.2024
Obrazloženje odluke Ustavnog suda u vezi sa projektom Jadar objavljeno je u Službenom glasniku. Protiv odluke o ukidanju Uredbe Vlade Srbije glasao je sudija Milan Škulić, koji je u izdvojenom mišljenju objasnio svoje razloge. Podsetimo, Ustavni sud… »
Objavljeno obrazloženje odluke Ustavnog suda o Jadru: Zbog čega je jedan sudija glasao protiv

Objavljeno obrazloženje odluke Ustavnog suda o Jadru: Zbog čega je jedan sudija glasao protiv

Nova 12.07.2024
Obrazloženje odluke Ustavnog suda u vezi sa projektom Jadar objavljeno je u Službenom glasniku. Protiv odluke o ukidanju Uredbe Vlade Srbije glasao je sudija Milan Škulić, koji je u izdvojenom mišljenju objasnio svoje razloge. Podsećanja radi… »
Zbog čega je jedan sudija glasao protiv: Objavljeno obrazloženje odluke Ustavnog suda o Jadru

Zbog čega je jedan sudija glasao protiv: Objavljeno obrazloženje odluke Ustavnog suda o Jadru

Novi magazin 12.07.2024
Obrazloženje odluke Ustavnog suda u vezi sa projektom Jadar objavljeno je u Službenom glasniku. Protiv odluke o ukidanju Uredbe Vlade Srbije glasao je sudija Milan Škulić, koji je u izdvojenom mišljenju objasnio svoje razloge. Podsetimo, Ustavni sud… »
Vučić o litijumu: "Ekonomski nema nikakve sumnje, ali važan je i aspekt životne sredine"

Vučić o litijumu: "Ekonomski nema nikakve sumnje, ali važan je i aspekt životne sredine"

B92 12.07.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da što se tiče ekonomskog aspekta za litijum nema nikakve sumnje, ali da je važan i aspekt životne sredine. "To je njihov posao da ocenjuju ustavnost akata. Meni nije bitna odluka koju je doneo Ustavni… »
Vučić o projektu Jadar: Ustavni sud ocenjuje ustavnost akata, mene zanima da vidim kakve bi bile mere zaštite

Vučić o projektu Jadar: Ustavni sud ocenjuje ustavnost akata, mene zanima da vidim kakve bi bile mere zaštite

Euronews 12.07.2024
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da, kada je reč o projektu Jadar, da je posao Ustavnog suda da ocenjuje ustavnost određenih akata, a ne da ulazi u meritum stvari i istakao da ga od toga mnogo više zanima da vidi kakve bi bile mere… »
Vučić: Nisam se udubio, od odluke Ustavnog suda o "Jadru" više me zanima pitanje životne sredine

Vučić: Nisam se udubio, od odluke Ustavnog suda o "Jadru" više me zanima pitanje životne sredine

Radio 021 12.07.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da ga od odluke Ustavnog suda o projektu "Jadar" više zanima da sazna kakva će biti životna sredina prilikom iskopavanja litijuma. Vučić je u Palati Srbija kazao da nije imao dovoljno vremena da… »
Vučić o odluci Ustavnog suda o projektu Jadar: Nije mi posebno važno šta su odlučili

Vučić o odluci Ustavnog suda o projektu Jadar: Nije mi posebno važno šta su odlučili

Nova 12.07.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je odluku Ustavnog suda da ukine odluku Vlade Srbije kojom se suspenduje projekat "Jadar". „Stvarno nisam imao vremena da se udubim u sve ovo. To je njihov posao, da se udube u ustavnost pojedinih… »
Vučić kratko o litijumu: Ne zanima me toliko odluka Ustavnog suda

Vučić kratko o litijumu: Ne zanima me toliko odluka Ustavnog suda

N1 Info 12.07.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, kratko, da ga "ne zanima toliko odluka Ustavnog suda" u vezi sa projektom Jadar i da se nije "dovoljno udubljivao" u tu odluku. „Nisam imao dovoljno vremena da se udubim u to, posao Ustavog suda je da… »
„Ne zanima me odluka Ustavnog suda“: Vučić o ukidaju uredbe o obustavljanju projekta Jadar

„Ne zanima me odluka Ustavnog suda“: Vučić o ukidaju uredbe o obustavljanju projekta Jadar

Danas 12.07.2024
Predsedni kSrbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na obraćanju medijima da ga ne zanima odluka Ustavnog suda, već da želi da čuje. od neostrašćenih stručnjaka, da li će mere zaštite biti adekvatne kako bi mogao da kaže šta je najbolje za… »

Vesti dana »