Povezane vesti

Bajden pozvao na jedinstvo i smirivanje strasti posle atentata na Trampa

Bajden pozvao na jedinstvo i smirivanje strasti posle atentata na Trampa

Glas Amerike 14.07.2024
Vašington — Predsednik SAD Džo Bajden obratio se naciji u nedelju uveče iz Ovalne kancelarije Bele kuće i pozvao Amerikance da spuste političku temperaturu i ne zaborave da su susedi jedni drugima, posle atentata u kojem je ranjen njegov… »
Tramp krenuo u Milvoki na Republikansku nacionalnu konvenciju, pojačana bezbednost

Tramp krenuo u Milvoki na Republikansku nacionalnu konvenciju, pojačana bezbednost

Insajder 14.07.2024
Bivši predsednik SAD Donald Tramp danas je krenuo u Milvoki, u saveznu državu Viskonsin, na četvorodnevnu Republikansku nacionalnu konvenciju, tokom koje će zvanično prihvatiti republikansku nominaciju za predsednika. Američke agencije za… »
Bajden pozvao na jedinstvo Amerikanaca

Bajden pozvao na jedinstvo Amerikanaca

Radio 021 14.07.2024
Predsednik SAD Džozef Bajden apelovao je danas na Amerikance da se "ujedine kao jedna nacija" nakon pokušaja atentata na bivšeg predsednika Donalda Trampa. Bajden se obratio javnosti iz Bele kuće. On je rekao da je odredio da istraga bude "temeljna i… »
Bajden naredio reviziju bezbednosnih mera nakon pokušaja atentata na Trampa

Bajden naredio reviziju bezbednosnih mera nakon pokušaja atentata na Trampa

Slobodna Evropa 14.07.2024
Američki predsednik Džo Bajden osudio je pokušaj ubistva izbornog rivala Donalda Trampa i naredio nezavisnu istragu o pucnjavi koja se dogodila prethodne noći na Trampovom mitingu u Pensilvaniji. "U Americi nema mesta za ovu vrstu nasilja ili bilo… »
Oglasio se Bajden Otkrio da je razgovarao sa Trampom posle napada

Oglasio se Bajden Otkrio da je razgovarao sa Trampom posle napada

Pravda 14.07.2024
Američki predsednik Džo Bajden razgovarao je sa novinarima u Beloj kući nakon pucnjave na Trampovom mitingu u Pensilvaniji. „Iskreno sam zahvalan što je Tramp dobro i što se oporavlja“, rekao je on na početku svoje izjave. Dodaje da su on i… »
FBI zaključio Napadač na Trampa delovao sam, koristio poluautomatsku pušku AR 556

FBI zaključio Napadač na Trampa delovao sam, koristio poluautomatsku pušku AR 556

Dnevnik 14.07.2024
VAŠINGTON: Napadač koji je sinoć pucao na bivšeg predsednika SAD i kandidata Republikanske stranke na predstojećim predsedničkim izborima u SAD Donalda Trampa delovao je sam, i koristio je legalno kupljenu pušku koju je kupio otac osumnjičenog… »
Prvi zvanični rezultati istrage: Napadač na Trampa delovao sam, koristio poluautomatsku pušku AR 556

Prvi zvanični rezultati istrage: Napadač na Trampa delovao sam, koristio poluautomatsku pušku AR 556

Telegraf 14.07.2024
Navodi se da nema indicija da je napadač pucao na Trampa iz ideoloških razloga, a FBI pregleda naloge na društvenim mrežama, korušćeno oružje i DNK uzorke kao dokaze. Napadač koji je sinoć pucao na bivšeg predsednika SAD i kandidata… »
Bajden: Nakon sinoćnjeg napada u Americi nema mesta ni za kakvo nasilje

Bajden: Nakon sinoćnjeg napada u Americi nema mesta ni za kakvo nasilje

Politika 14.07.2024
VAŠINGTON – Presednik Amerike Džozef Bajden izjavio je danas da, nakon sinoćnjeg atentata na bivšeg predsednika Amerike i kandidata Republikanske stranke Donalda Trampa, u Americi nema mesta za bilo kakvo nasilje. ''Pokušaj ubistva u suprotnosti je… »
Bajden: Istraga FBI u ranoj fazi, javnost da ne spekuliše o motivima napada

Bajden: Istraga FBI u ranoj fazi, javnost da ne spekuliše o motivima napada

N1 Info 14.07.2024
Govoreći iz Bele kuće u subotu, predsednik SAD Džo Bajden je potvrdio da je imao kratak razgovor sa bivšim predsednikom Donaldom Trampom nakon pokušaja ubistva u subotu. „Iskreno sam zahvalan što je dobro i što se oporavlja“, rekao je Bajden… »
Bajden: Nakon sinoćnjeg napada u SAD nema mesta ni za kakvo nasilje

Bajden: Nakon sinoćnjeg napada u SAD nema mesta ni za kakvo nasilje

Vesti online 14.07.2024
Presednik SAD Džozef Bajden izjavio je danas da, nakon sinoćnjeg atentata na bivšeg predsednika SAD i kandidata Republikanske stranke Donalda Trampa, u SAD nema mesta za bilo kakvo nasilje. – Pokušaj ubistva u suprotnosti je sa svim za šta se… »
Oglasio se Bajden Otkrio da je razgovarao sa Trampom posle napada: Znamo ko je strelac, ali ne i njegov motiv

Oglasio se Bajden Otkrio da je razgovarao sa Trampom posle napada: Znamo ko je strelac, ali ne i njegov motiv

Kurir 14.07.2024
Američki predsednik Džo Bajden razgovarao je sa novinarima u Beloj kući nakon pucnjave na Trampovom mitingu u Pensilvaniji. „Iskreno sam zahvalan što je Tramp dobro i što se oporavlja“, рекао је on na početku svoje izjave. Dodaje da su… »
Bajden se ponovo oglasio: Razgovarao sam sa Trampom… (video)

Bajden se ponovo oglasio: Razgovarao sam sa Trampom… (video)

Dnevnik 14.07.2024
Američki predsednik Džozef Bajden ponovo se danas obratio naciji s najnovijim informacijama o pokušaju atentata na Donalda Trampa. "Zahvalan sam što je Tramp dobro i što se oporavlja", rekao je on i nastavio: "Sinoć sam razgovarao s Donaldom… »
Razgovor Bajdena i Trampa bio dobar, kratak i pun poštovanja

Razgovor Bajdena i Trampa bio dobar, kratak i pun poštovanja

Politika 14.07.2024
VAŠINGTON – Izvor koji ima saznanja o pozivu predsednika Amerike Džozefa Bajdena bivšem predsedniku Donaldu Trampu nakon atentata opisao je razgovor između rivala kao "dobar" i "kratak i pun poštovanja. Dva visoka zvaničnika Bele kuće su slično… »
Bajden i Tramp godinama nisu razgovarali, atentat prekinuo tišinu: Evo šta mu je aktuelni predsednik Amerike telefonom rekao…

Bajden i Tramp godinama nisu razgovarali, atentat prekinuo tišinu: Evo šta mu je aktuelni predsednik Amerike telefonom rekao…

Blic 14.07.2024
Izvor koji ima saznanja o pozivu predsednika SAD Džoa Bajdena bivšem predsedniku Donaldu Trampu nakon atentata opisao je razgovor između rivala kao "dobar" i "kratak i pun poštovanja. Dva visoka zvaničnika Bele kuće su slično opisali sinoćni… »
Razgovarali Bajden i Tramp: Poznati detalji

Razgovarali Bajden i Tramp: Poznati detalji

B92 14.07.2024
Izvor koji ima saznanja o pozivu predsednika SAD Džozefa Bajdena bivšem predsedniku Donaldu Trampu nakon atentata opisao je razgovor između rivala kao "dobar" i "kratak i pun poštovanja. Visoki zvaničnik Bele kuće rekao je da su Bajden i Tramp… »
Njujork tajms o napadu na Trampa: Glasački listići, ne meci, da budu sredstvo kojim Amerikanci prevazilaze razlike

Njujork tajms o napadu na Trampa: Glasački listići, ne meci, da budu sredstvo kojim Amerikanci prevazilaze razlike

NIN 14.07.2024
Svaki pokušaj da se izbori reše nasiljem je odvratan, piše Njujork tajms u redakcijskom komentaru povodom pokušaja ubistva bivšeg američkog predsednika i ponovnog kandidata za predsednika Donalda Trampa. Kako se navodi, nasilje je suprotno… »

Vesti dana »