Povezane vesti

Dodik: Tužilaštvo ne uspeva da obrazloži optužnicu, to govori koliko je proces sumnjiv

Dodik: Tužilaštvo ne uspeva da obrazloži optužnicu, to govori koliko je proces sumnjiv

Politika 17.07.2024
ISTOČNO SARAJEVO - Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas u Istočnom Sarajevu da je činjenica da Tužilaštvo BiH nije uspelo da obrazloži suštinu optužnog zahteva protiv njega i v.d. direktora Službenog lasnika Miloša Lukića… »
Dodik: Proces protiv mene je politički, mediji iz BiH vode hajku protiv mene

Dodik: Proces protiv mene je politički, mediji iz BiH vode hajku protiv mene

N1 Info 17.07.2024
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik ponovio je da je proces, koji se protiv njega vodi pred Sudom BiH zbog neizvršavanja odluka visokog predstavnika u BiH, politički proces. „Činjenica da Tužilaštvo BiH nije uspelo da dokaže da sam ja… »
Dodik: U političkom procesu protiiv mene prave atmosferu svršenog čina

Dodik: U političkom procesu protiiv mene prave atmosferu svršenog čina

Pravda 17.07.2024
Činjenica Tužilaštvo BiH nije uspelo da dokaže da sam ja prekršio odluke navodnog visokog predstavnika govori o tome koliko je ovaj proces sumnjiv, izjavio je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik na konferenciji za novinare. Dodik je upozorio da… »
Održano ročište Dodiku i Lukiću; odbrana: Optužnica nema osnova

Održano ročište Dodiku i Lukiću; odbrana: Optužnica nema osnova

RTS 17.07.2024
U Sudu BiH održano je ročište predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i vršiocu dužnosti direktora Službenog glasnika Milošu Lukiću. Dodikova odbrana istakla je da optužnica nema osnova, da je nemoguće izvesti presudu i da će naredno… »
Dodik: Proces protiv mene je politički, medji iz BiH vode hajku protiv mene

Dodik: Proces protiv mene je politički, medji iz BiH vode hajku protiv mene

Novi magazin 17.07.2024
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik ponovio je da je proces, koji se protiv njega vodi pred Sudom BiH zbog neizvršavanja odluka visokog predstavnika u BiH, politički proces. „Činjenica da Tužilaštvo BiH nije uspelo da dokaže da sam ja… »
Naredno ročište protiv Dodika i Lukića zakazano za 28. avgust: Danas saslušana Srebrenka Golić, sledeći put očekuje se…

Naredno ročište protiv Dodika i Lukića zakazano za 28. avgust: Danas saslušana Srebrenka Golić, sledeći put očekuje se…

Blic 17.07.2024
U Sudu BiH završeno je ročište u postupku protiv predsednika Republike Srpske, Milorada Dodika, i vršioca dužnosti direktora "Službenog glasnika", Miloša Lukića, a naredno je zakazano za 28. avgust, kada bi trebalo da bude saslušana svedok… »
Dodik stigao u Sud BiH, dočekale ga brojne pristalice, građani i funkcioneri Srpske

Dodik stigao u Sud BiH, dočekale ga brojne pristalice, građani i funkcioneri Srpske

Politika 17.07.2024
SARAJEVO – Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik stigao je u Sud BiH u Sarajevu, gde su ga ispred zgrade dočekale brojne pristalice, građani i funkcioneri Srpske. Ranije je najavljeno da bi na predstojećem ročištu odbrane trebalo da počnu sa… »
Dodik: Tužilaštvo ne uspeva da obrazloži optužnicu, to govori koliko je proces sumnjiv

Dodik: Tužilaštvo ne uspeva da obrazloži optužnicu, to govori koliko je proces sumnjiv

Euronews 17.07.2024
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas u Istočnom Sarajevu da je činjenica da Tužilaštvo BiH nje uspelo da obrazloži suštinu optužnog zahteva protiv njega i v.d. direktora Službenog glasnika Miloša Lukića. "To što… »
Dodik: Tužilaštvo ne uspeva da obrazloži optužnicu, to govori koliko je proces sumnjiv

Dodik: Tužilaštvo ne uspeva da obrazloži optužnicu, to govori koliko je proces sumnjiv

RTV 17.07.2024
ISTOČNO SARAJEVO, BANJALUKA - Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik je izjavio da je činjenica da Tužilaštvo BiH nje uspelo da obrazloži suštinu optužnog zahteva protiv njega i v.d. direktora Službenog lasnika Miloša Lukića. "To što… »
U Sudu BiH održano ročište protiv Dodika, naredno zakazano za 28. avgust

U Sudu BiH održano ročište protiv Dodika, naredno zakazano za 28. avgust

N1 Info 17.07.2024
U Sudu Bosne i Hercegovine (BiH) je održano ročište u procesu protiv predsednika Republike Srpske (RS) Milorada Dodika i vršioca dužnosti direktora Službenog glasnika RS Miloša Lukića, koje je državno tužilaštvo optužilo za neizvršavanje… »
Odbrana: Sud BiH pod velikim pritiskom u procesu protiv Dodika i Lukića

Odbrana: Sud BiH pod velikim pritiskom u procesu protiv Dodika i Lukića

B92 17.07.2024
Odbrana predsednika RS Milorada Dodika i v.d. direktora Službenog glasnika Srpske Miloša Lukića, poručila je da je na današnjem ročištu bilo jasno da je sudija pod velikim pritiskom i da se pri pomenu imena Kristijana Šmita u sudnici "gubi glava"… »
Iznošenjem dokaza odbrane nastavljeno suđenje Lukiću i Dodiku

Iznošenjem dokaza odbrane nastavljeno suđenje Lukiću i Dodiku

Slobodna Evropa 17.07.2024
U Sudu Bosne i Hercegovine je iznošenjem dokaza odbrane 17. jula nastavljeno suđenje Miloradu Dodiku, predsjedniku bh. entiteta Republika Srpska (RS), za krivično djelo "neizvršavanje odluka visokog predstavnika u BiH". Zakon za to djelo propisuje… »
Golićeva svedočila na suđenju Dodiku i Lukiću

Golićeva svedočila na suđenju Dodiku i Lukiću

Sputnik 17.07.2024
U Sudu BiH u toku je ročište predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i vršiocu dužnosti direktora Službenog glasnika Milošu Lukiću. Na današnjem ročištu svedočila je predsedavajuća Veća naroda Srebrenke Golić, kao svedok Dodikove… »
Sa suđenja Dodiku i Lukiću: Svedočila Srebrenka Golić, koja se nalazi na američkoj crnoj listi

Sa suđenja Dodiku i Lukiću: Svedočila Srebrenka Golić, koja se nalazi na američkoj crnoj listi

Danas 17.07.2024
U nastavku suđenja Predsedniku Republike Srpske miloradu Dodiku i vršiocu dužnosti direktora „Službenog glasnika RS“ Milošu Lukiću, danas je svedočila Srebrenka Golić, predsedavajuća Veća naroda RS. Golić je objasnila postupak prolaska… »
Cvijanovićeva: Podrška Dodiku i Lukiću podrška je institucijama Srpske

Cvijanovićeva: Podrška Dodiku i Lukiću podrška je institucijama Srpske

RTV 17.07.2024
SARAJEVO - Srpski član Predsedništva BiH Željka Cvijanović izjavila je danas ispred Suda BiH u Sarajevu da se predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i v. d. direktoru Službenog glasnika Srpske Milošu Lukiću sudi jer su radili svoj posao… »
Romić: Suđenje Dodiku je napad na ustavne nadležnosti predsednika Srpske

Romić: Suđenje Dodiku je napad na ustavne nadležnosti predsednika Srpske

Politika 17.07.2024
BANjALUKA - Savetnik predsednika Republike Srpske Marko Romić izjavio je danas da suđenje predsedniku Srpske Miloradu Dodiku i vršiocu dužnosti direktora Službenog glasnika Milošu Lukiću predstavlja napad na ustavne nadležnosti predsednika kojim… »
Sutra nastavak suđenja Dodiku i Lukiću: Na predstojećem ročištu odbrane bi trebale da počnu sa iznošenjem dokaza

Sutra nastavak suđenja Dodiku i Lukiću: Na predstojećem ročištu odbrane bi trebale da počnu sa iznošenjem dokaza

Blic 16.07.2024
Pred Sudom BiH sutra će biti nastavljen sudski proces protiv predsednika Republike Srpske Milorada Dodika i vršioca dužnosti direktora "Službenog glasnika" Miloša Lukića. Ranije je najavljeno da bi na predstojećem ročištu odbrane trebale da… »

Vesti dana »