Povezane vesti

Tramp traži od tajvana da plati za odbranu, uzbuna na ostrvu: Odmah pale akcije proizvođača čipova od kojeg zavisi ceo…

Tramp traži od tajvana da plati za odbranu, uzbuna na ostrvu: Odmah pale akcije proizvođača čipova od kojeg zavisi ceo…

Kurir 17.07.2024
Donald Tramp, bivši američki predsednik i republikanski kandidat za reizbor u Belu kuću, izjavio je da bi Tajvan trebalo da plati Americi za odbranu pošto Vašingtonu sada ne daje ništa. Rojters navodi da je odmah nakon ove Trampove izjave pala… »
Proizvođač sportske opreme očekuje veliku zaradu Poznata kompanija povećala prognozu operativnog profita na milijardu evra

Proizvođač sportske opreme očekuje veliku zaradu Poznata kompanija povećala prognozu operativnog profita na milijardu evra

Dnevnik 17.07.2024
NIRNBERG: Nemački proizvođač sportske opreme Adidas povećao je prognozu svog operativnog profita u 2024. na milijardu evra sa ranije najavljenih 700 miliona evra, pošto je kompanija objavila dobre rezulate za drugi kvartal 2024. Operativni profit… »
Akcije TSMC pale nakon izjave Trampa da Tajvan treba da plati Vašingtonu za odbranu

Akcije TSMC pale nakon izjave Trampa da Tajvan treba da plati Vašingtonu za odbranu

NIN 17.07.2024
Akcije tajvanskog proizvođača čipova TSMC su danas pale za 2,4 odsto nakon što je bivši predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp koji želi još jedan mandat u Beloj kući izjavio da Tajvan treba da plati Vašingtonu za odbranu. "Znate… »
Prihod firme ASML u drugom kvartalu 2024. iznad očekivanja, naružbine porasle za 24 posto

Prihod firme ASML u drugom kvartalu 2024. iznad očekivanja, naružbine porasle za 24 posto

Politika 17.07.2024
AMSTERDAM – Prihod i profit holandske kompanije ASML, proizvođača mašina za ekstremnu ultraljubičastu litografiju (EUV) koje su ključne za industriju poluprovodnika, u drugom kvartalu 2024. je bio iznad očekivanja, dok je vrednost narudžbina… »
Tramp spreman da radikalno promeni američku politiku prema Tajvanu

Tramp spreman da radikalno promeni američku politiku prema Tajvanu

Politika 17.07.2024
Američki republikanski predsednički kandidat Donald Tramp izjavio je da bi kineski region Tajvan trebalo da plati Sjedinjenim Američkim Državama za zaštitu. "Uzeli su oko 100 odsto našeg poslovanja sa čipovima. Koliko smo mi (SAD) glupi? Mislim da… »
Loše vesti za Tajvan, dobre za Kinu: Tramp: "Trebalo bi da SAD plati za zaštitu, uzeli su oko 100 odsto našeg poslovanja sa…

Loše vesti za Tajvan, dobre za Kinu: Tramp: "Trebalo bi da SAD plati za zaštitu, uzeli su oko 100 odsto našeg poslovanja sa…

Blic 17.07.2024
Američki republikanski predsednički kandidat Donald Tramp izjavio je da bi Tajvan trebalo da plati Sjedinjenim Američkim Državama za zaštitu. - Uzeli su oko 100 odsto našeg poslovanja sa čipovima. Koliko smo mi (SAD) glupi? Mislim da bi Tajvan… »
Tonu deonice TSMC-a: Evo šta je izazvalo pad

Tonu deonice TSMC-a: Evo šta je izazvalo pad

Blic 17.07.2024
Deonice proizvođača čipova TSMC pale su u sredu za više od 2 odsto nakon što je američki predsednički kandidat Donald Trump rekao da bi Tajvan trebao platiti za obranu. U intervjuu za Bloomberg Businessweek, Trump je rekao: "Znate, mi se ne… »
Dionice TSMC-a tonu nakon ove Trumpove izjave

Dionice TSMC-a tonu nakon ove Trumpove izjave

SEEbiz 17.07.2024
TAIPEI - Dionice proizvođača čipova TSMC pale su u srijedu za više od 2% nakon što je američki predsjednički kandidat Donald Trump rekao da bi Tajvan trebao platiti za obranu. U intervjuu za Bloomberg Businessweek, Trump je rekao: "Znate, mi se ne… »
Tramp: Tajvan bi trebalo da nam plati za zaštitu

Tramp: Tajvan bi trebalo da nam plati za zaštitu

RTS 17.07.2024
Američki republikanski predsednički kandidat Donald Tramp izjavio je da bi kineski region Tajvan trebalo da plati Sjedinjenim Američkim Državama za zaštitu. Američki predsednički kandidat i nekadašnji predsednik SAD Donald Tramp rekao je da je… »
Tramp: Tajvan bi trebalo da plati SAD za zaštitu, oni su neizmerno bogati

Tramp: Tajvan bi trebalo da plati SAD za zaštitu, oni su neizmerno bogati

Euronews 17.07.2024
Američki republikanski predsednički kandidat Donald Tramp izjavio je da bi kineski region Tajvan trebalo da plati Sjedinjenim Američkim Državama za zaštitu. "Uzeli su oko 100 odsto našeg poslovanja sa čipovima. Koliko smo mi (SAD) glupi? Mislim da… »

Vesti dana »