Povezane vesti

Dačić zapretio građanima ako izađu na ulicu zbog Rio Tinta, stigao mu odgovor: Nećemo se upecati na udice vlasti…

Dačić zapretio građanima ako izađu na ulicu zbog Rio Tinta, stigao mu odgovor: Nećemo se upecati na udice vlasti…

Nova 17.07.2024
"Policija neka radi ono što misli da treba, mi ćemo raditi ono što mi mislimo da treba. Nismo tražili niti ćemo tražiti dozvolu od Ivice Dačića, a verujemo da policajci znaju da im preti ista opasnost kao i nama", poručuju ekološki aktivisti… »
Advokati o Dačićevoj najavi da neće dozvoliti blokade puteva: Građanima Ustav garantuje to pravo

Advokati o Dačićevoj najavi da neće dozvoliti blokade puteva: Građanima Ustav garantuje to pravo

Radio 021 17.07.2024
Policija teoretski može zabraniti mirna okupljanja građana, odnosno može da ne da saglasnost za to, ali sa druge strane policiju obavezuju ustavna prava građana na zdravu životnu sredinu. To je za N1 rekao advokat Božo Prelević i dodao da ako… »
„Siguran sam da ima i policajaca koji ne vole da budu trovani“: Prelević o Dačićevoj izjavi da policija neće dozvoliti…

„Siguran sam da ima i policajaca koji ne vole da budu trovani“: Prelević o Dačićevoj izjavi da policija neće dozvoliti…

Danas 16.07.2024
Policija teoretski može zabraniti mirna okupljanja građana ili uskratiti saglasnost za to, ali policiju obavezuju ustavna prava građana na zdravu životnu sredinu, a ukoliko ih policija sprečava u tom pravu, onda je to zloupotreba policije i krivično… »

Vesti dana »