Povezane vesti
„Vučić pravna, a Brnabić prava neznalica“: U kojim slučajevima predsedniku prestaje mandat
N1 Info 03.08.2024
Podeli : Ustav Srbije propisuje tri jasna slučaja u kojima predsedniku republike prestaje mandat: da dođe vreme i mandat istekne, da sam podnese ostavku ili da ga Skupština razreši. Ono četvrto - a to je referendum o opozivu predsednika - propisuje sam… »
Kojom pravnom akrobacijom bi Vučić mogao da dođe do referenduma o svom razrešenju?
Radio 021 03.08.2024
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavljuje referendum o njegovom opozivu uprkos činjenici da Ustav predviđa tri jasna slučaja u kojem može da prestane mandat. Kako piše Danas, stručna javnost ukazuje da Ustav predviđa tri jasna slučaja u kojima… »
„Tako će i biti“: Šta pišu ruski mediji o predlogu Vučića da se na referendumu odluči o njegovom opozivu?
Danas 02.08.2024
Ruski mediji preneli su sinoćnju ponudu predsednika Srbije Aleksandra Vučića srpskoj opoziciji. Kosmomolskaja pravda piše kako je Vučić spreman da ne čeka kraj mandata ukoliko stanovništvo podrži njegovu ostavku te da će odmah napustiti svoju funkciju… »
Vesti dana »
Voda u Gornjem Milanovcu, Čačku i Lučanima ispravna, vanredne situacije ukinute
Naslovi.ai pre 7 satijoš 29 povezanih
Izvestan nastavak krize na Kosovu nakon izbora, u Beogradu će biti odlučeno da li će Srpska lista podržati albansku opoziciju
Mašina pre 6 satijoš 72 povezane
Izrael i Iran obustavljaju međusobne napade; Netanjahu: Vojne akcije za sada zaustavljene
RTS pre 2 satajoš 44 povezane





