Povezane vesti

Avramović: Žao mi je što nismo izdržali, daćemo sve od sebe da osvojimo bronzu

Avramović: Žao mi je što nismo izdržali, daćemo sve od sebe da osvojimo bronzu

Politika 08.08.2024
PARIZ - Reprezentativac Srbije u košarci Aleksa Avramović izjavio je večeras nakon poraza od SAD da će ekipa dati sve od sebe da dođe do bronzane medalje na Olimpijskim igrama. "Vraćamo se na štitu i uzdignutog čela. Niko se nije uplašio i nismo… »
Bogdanović i Avramović ponosni uprkos porazu: Idemo po bronzu da obradujemo narod

Bogdanović i Avramović ponosni uprkos porazu: Idemo po bronzu da obradujemo narod

Euronews 08.08.2024
Jesu bili utućeni srpski reprezentativci nakon poraza od Sjedinjenih Američkih Država u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu, ali kapiten Bogdan Bogdanović i Aleksa Avramovič nisu bili razočarani. Šta više, obojica reprezentativaca Srbije su… »
Bogdanović: Ponosan sam na svoje saigrače i na način na koji smo se borili

Bogdanović: Ponosan sam na svoje saigrače i na način na koji smo se borili

Politika 08.08.2024
PARIZ - Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović rekao večeras posle poraza od Sjedinjenih Američkih Država da je ekipa dala sve od sebe i da zbog toga može da bude ponosna. "Ponosan sam na svoje saigrače i na način koji smo se… »
Pešić: Ima pravilo u Srbiji koje upotrebljavamo, ko gubi ima pravo da se ljuti

Pešić: Ima pravilo u Srbiji koje upotrebljavamo, ko gubi ima pravo da se ljuti

Sportski žurnal 08.08.2024
Košarkaši Srbije izgubili su večeras u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu od SAD 91:95. Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić izjavio je da je ponosan na ekipu. - Kratko samo, žurim u hotel, igramo za manje od 48 sati za… »
Avramović: Vratićemo se uzdignuta čela

Avramović: Vratićemo se uzdignuta čela

Sportski žurnal 08.08.2024
Ovo najbolji tim u istoriji košarke, borili smo se, niko se nije uplašio. Oni su ljudi, kao i mi. Reprezentativac Srbije u košarci Aleksa Avramović izjavio je da je ekipa dala maksimum u meču protiv SAD, i da će se naši igrača iz Pariza vratiti… »
Kari posle bitke sa Srbijom: "Hvala Bogu"

Kari posle bitke sa Srbijom: "Hvala Bogu"

B92 08.08.2024
Najbolji strelac SAD protiv Srbije u polufinalnom meču Olimpijskih igara Stef Kari odao je priznanje našem timu na fenomenalnoj partiji do samog kraja. Neverovatni Kari, najbolji šuter svih vremena, utakmicu je završio sa 36 poena - 9/14 šutirao je… »
Pešić: Čudne stvari, razočaran sam…

Pešić: Čudne stvari, razočaran sam…

Sport klub 08.08.2024
Selektor reprezentacije Srbije Svetislav Pešić teško je podneo poraz od Sjedinjenih Država u polufinalu olimpijskog turnira u Parizu. Svi su ovde: Raspored i rezultati srpskih sportista u Parizu Orlovi su 38 minuta bili bolji rival, u jednom trenutku… »
Šta će reći Amerikanci? NJihov poznati novinar tuguje zbog poraza Srbije

Šta će reći Amerikanci? NJihov poznati novinar tuguje zbog poraza Srbije

Večernje novosti 08.08.2024
Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Sjedinjenih Američih Država u polufinalu Olimpijskih igara rezultatom 95:91, a poznati američki novinar Harison Vind je javno izrazio tugu što je Srbija poražena. FOTO: Tanjug/AP Vind je rekao da je… »
Bogdanović ipak progovorio: Evo šta je rekao stranim medijima o suđenju na meču Srbija - Amerika

Bogdanović ipak progovorio: Evo šta je rekao stranim medijima o suđenju na meču Srbija - Amerika

Večernje novosti 08.08.2024
Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Sjedinjenih Američkoh Država rezultatom 95:91, a Bogdan Bogdanović je za strane medije prokomentarisao suđenje. FOTO: Tanjug/AP Bogdanović je bio vrlo emotivan nakon poraza. Za srpske medije nije… »
FIBA "progovorila" srpski! Neverovatna utakmica "orlova" dovela do iznenađujuće reakcije svetske kuće košarke

FIBA "progovorila" srpski! Neverovatna utakmica "orlova" dovela do iznenađujuće reakcije svetske kuće košarke

Večernje novosti 08.08.2024
NIKO ne može da ostane ravnodušan na partiju Srbije protiv Amerike (91:95) u polufinalu Olimpijskih igara. Oduševljena igrom "orlova" bila je i FIBA koja je zbog naše reprezentacije progovorila srpski jezik. FOTO: Tanjug/AP Ona je na zvaničnom nalogu… »
Poraz koji mnogo boli: Bogdan Bogdanović u suzama posle poraza od Amerike! (foto)

Poraz koji mnogo boli: Bogdan Bogdanović u suzama posle poraza od Amerike! (foto)

Hot sport 08.08.2024
Šteta, šteta, šteta… Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da izdrži pritisak američkog tima u završnici, iako su vodili tokom većeg dela meča, te su na kraju ipak poraženi sa 91:95 i sada će se boriti za bronzanu medalju na… »
Avramović poslao poruku naciji: „Nemamo šta da žalimo, ovo je košarka, ovo je život!“

Avramović poslao poruku naciji: „Nemamo šta da žalimo, ovo je košarka, ovo je život!“

Hot sport 08.08.2024
Avramović je imao fantastičnu ulogu na terenu i pokazao je još jednom kako se igra za Srbiju! Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Olimpijskih igara u Parizu nakon poraza od Sjedinjenih Američkih Država sa 95:91. Iako… »
Majstor Stef Kari se oglasio nakon pobede: „Srbija je sjajan tim, težak da se pobedi!“

Majstor Stef Kari se oglasio nakon pobede: „Srbija je sjajan tim, težak da se pobedi!“

Hot sport 08.08.2024
Kari je odigrao maestralnu utakmicu, ali sada pokazao koliko ceni naš tim! U polufinalnom meču Olimpijskih igara u Parizu, košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država savladala je Srbiju rezultatom 95:91. Najbolji strelac američkog tima… »
Pešić opleo po sudijama: „Večeras su se čudne stvar idešavale, ponosan sam i razočaran sam jer nismo dobili respekt od…

Pešić opleo po sudijama: „Večeras su se čudne stvar idešavale, ponosan sam i razočaran sam jer nismo dobili respekt od…

Hot sport 08.08.2024
Pešić je jasno stavio do znanja da je njegov tim bio podređen! U uzbudljivom polufinalu Olimpijskih igara u Parizu, košarkaška reprezentacija Srbije je poražena od selekcije Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 95:91. Meč je bio neizvestan do… »
Lebron se poklonio Srbiji: Velike reči jednog od najboljih košarkaš svih vremena!

Lebron se poklonio Srbiji: Velike reči jednog od najboljih košarkaš svih vremena!

Hot sport 08.08.2024
Amerikanci su bukvalno jedva preživeli okršaj sa Orlovima u polufinalu Olimpijskih igara! U uzbudljivom polufinalnom okršaju na Olimpijskim igrama, Lebron Džejms je briljirao protiv Srbije, pomažući reprezentaciji SAD-a da ostvari dramatičan… »
Vučić stao uz košarkaše: Predsednik Srbije se oglasio nakon poraza od Amerike! (foto)

Vučić stao uz košarkaše: Predsednik Srbije se oglasio nakon poraza od Amerike! (foto)

Hot sport 08.08.2024
Srbija je pokazala kako se igra košarka srcem, nažalost nije uspela da pobedi! Nakon uzbudljive utakmice u kojoj je košarkaška reprezentacija Srbije poražena od Sjedinjenih Američkih Država u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu, predsednik Srbije… »
Srbija će se boriti za bronzu - Amerika u finalu

Srbija će se boriti za bronzu - Amerika u finalu

Novi magazin 08.08.2024
Košarkašaka reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Olimpijskih igara, pošto je večeras poražena od selekcije SAD sa (31:23, 23:20, 22:20, ). Najefikasniji kod Srbije bili su Bogdan Bogdanović sa 20, Nikola Jokić sa 17 i Aleksa… »
Istorijski meč Stefa Karija - morao da obori rekord da bi pobedili Srbiju

Istorijski meč Stefa Karija - morao da obori rekord da bi pobedili Srbiju

B92 08.08.2024
Sjedinjene Američke Države su posle mnogo drame pobedile Srbiju na Olimpijskim igrama. Košarkaši Srbije poraženi su na Olimpijskim igrama u Parizu od SAD rezultatom 95:91 u polufinalu turnira u Parizu. Srbija je odigrala sjajno, istorijski bila blizu… »
Đinobili: "Čestitke Srbiji, nisam se pomerio sa kauča"

Đinobili: "Čestitke Srbiji, nisam se pomerio sa kauča"

B92 08.08.2024
Nekadašnji argentinski košarkaš Manu Đinobili bio je oduševljen onim što je video na polufinalnom susretu Olimpijskih igara između Srbije i SAD (95:91). Naš tim je vodio tokom gotovo čitavog meča, u jednom trenutku imao +17 i bio na pragu… »
Olimpijske igre u Parizu 2024: Hrabra Srbija stala na korak od čuda, Amerikanci ipak u finalu

Olimpijske igre u Parizu 2024: Hrabra Srbija stala na korak od čuda, Amerikanci ipak u finalu

Južne vesti 08.08.2024
Reuters Nadali su se ljubitelji košarke čudu protiv NBA zvezdama krcatog sastava Sjedinjenih Država, a na kraju su košarkaši Srbije bili na korak od njega. Vodili su 'orlovi' tokom čitavog meča, imali i 17 poena prednosti, ali je moćni sastav… »
Ker: "Bio sam zabrinut - nisam ovo očekivao"

Ker: "Bio sam zabrinut - nisam ovo očekivao"

B92 08.08.2024
Stiv Ker, selektor košarkaša SAD, ocenio je kao tešku utakmicu polufinala Olimpijskih igara u kojoj je njegov tim savladao Srbiju (95:91). Amerikanci su dva puta u kratkom vremenskom rasponu savladali Srbiju pred najvažniji duel dva tima koji je umalo… »
Kari, Durent i Lebron - Amerikanci dali sve od sebe da pobede Srbiju

Kari, Durent i Lebron - Amerikanci dali sve od sebe da pobede Srbiju

B92 08.08.2024
Košarkaši SAD morali su da budu na vrhuncu svojih igara da pobede Srbiju u polufinalu. Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država pobedili su Srbiju rezultatom 95:91 u polufinalu Olimpijskih igara. Oni će se protiv Francuske boriti za zlato, a Srbija… »
"Video sam srpske igrače kako plaču i bilo mi je strašno žao" Stiv Ker hvalio Orlove, njegova izjava će se dugo…

"Video sam srpske igrače kako plaču i bilo mi je strašno žao" Stiv Ker hvalio Orlove, njegova izjava će se dugo…

Kurir 08.08.2024
Košarkaši Srbije izgubili su od Sjedinjenih Američkih Država u polufinalu Olimpijskih igara rezultatom 95:91. Velika šteta, velika... Vodili su naši košarkaši tokom cele utakmice ali su Ameri uz pomoć sudija uspeli da se u samom finišu vrate u… »
Oglasila se FIBA: Hvala, Srbijo

Oglasila se FIBA: Hvala, Srbijo

B92 08.08.2024
Meč između SAD i Srbije u polufinalu olimpijskog turnira, oduševio je sve poklonike košarke. Posle velike drame i preokreta, tim SAD nošen sjajnim Stefom Karijem pobedio je Srbiju sa 95:91. Izabranici selektora Svetislava Pešića su ostavili srce na… »
Atlanta: ''Bogi, ponosni smo na tebe!'' Oglasili se i iz Denvera!

Atlanta: ''Bogi, ponosni smo na tebe!'' Oglasili se i iz Denvera!

Sportske.net 08.08.2024
Reprezentacija Srbije je večeras impresionirala čitav košarkaški svet izvanrednom igrom protiv favorizovanih Amerikanaca u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu. Ameri su u finišu meča uspeli da naprave preokret i trijumfuju sa 95:91, ali naši… »
Stiv Ker: "Bio sam zabrinut, nisam očekivao trojke Avramovića"

Stiv Ker: "Bio sam zabrinut, nisam očekivao trojke Avramovića"

Sportske.net 08.08.2024
Stiv Ker, selektor košarkaša SAD-a, dao je svoj komentar posle utakmice polufinala Olimpijskih igara u Parizu, u kojoj je njegov tim savladao Srbiju sa 95:91. Srbija je 37 minuta bila u vođstvu, u jednom momentu je imala i +17, ali su veliki favoriti… »
Da li je moguće?! Evo šta je Svetislav Pešić otkrio o "orlovima" posle meča Srbija - SAD u polufinalu Olimpijskih igara u…

Da li je moguće?! Evo šta je Svetislav Pešić otkrio o "orlovima" posle meča Srbija - SAD u polufinalu Olimpijskih igara u…

Večernje novosti 08.08.2024
Košarkaška reprezentacija Srbije je za rivala u polufinalu Olimpijskih igara dobila moćni tim Sjedinjenih Američkih Država, a selektor "orlova" Svetislav Pešić je neposredno po završetku utakmice govorio je kratko, ali vrlo efektno. FOTO… »
"Svaka čast Srbiji!" Legendarni Manu Đinobili jedva dolazi sebi posle srpsko-američkog polufinala u košarci

"Svaka čast Srbiji!" Legendarni Manu Đinobili jedva dolazi sebi posle srpsko-američkog polufinala u košarci

Večernje novosti 08.08.2024
NASTUP Srbije protiv Amerike mnoge je oduševio. Jedan od onih koji je pomno pratio ovaj duel bio je legendarni argentinski košarkaš Manu Đinovili. FOTO: Profimedia On je iskazao veliko poštovanje na svemu prikazanom u porazu od "drim tima" u… »
"Video sam Srbe kako plaču..." Selektor Amerikanaca Stiv Ker priznao da su ga "orlovi" iznenadili: Nisam ono očekivao, bio…

"Video sam Srbe kako plaču..." Selektor Amerikanaca Stiv Ker priznao da su ga "orlovi" iznenadili: Nisam ono očekivao, bio…

Večernje novosti 08.08.2024
KOŠARKAŠKA reprezentacija Amerike plasirala se u finale Olimpijskih igara nakon što je savladala Srbiju 95:91. Selektor Amera Stiv Ker pohvalio je nakon meča "orlove". FOTO: Tanjug/AP SRBI SU ODIGRALI FENOMENALNO Stiv Ker: Bio sam zabrinu tokom meča… »
Stiv Ker zagrmeo posle pobede Amerike: "Mnogo mi je žao Srbije, Jokić je najbolji igrač na planeti"

Stiv Ker zagrmeo posle pobede Amerike: "Mnogo mi je žao Srbije, Jokić je najbolji igrač na planeti"

Telegraf 08.08.2024
Imao je razloga za slavlje... Košarkaši Srbije poraženi su u okršaju sa Amerikom u polufinalu Olimpijskih igara rezultatom 95:91 i tako propustili veliku šansu da naprave iznenađenje i odu u veliko finale takmičenja u Parizu. Trener američke… »
Oglasio se košarkaški savez SAD posle meča sa Srbijom

Oglasio se košarkaški savez SAD posle meča sa Srbijom

Telegraf 08.08.2024
Kako je malo nedostajalo.... Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Sjedinjenih Američkih Država u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu, 95:91, pa će se tako Drim tim boriti za zlatnu medalju ove subote sa Francuskom. Posle meča, oglasili… »
Superstar Evrolige i novi igrač Zvezde oduševljeni igrom Srbije: "Čoveče! Samo poštovanje za njih!

Superstar Evrolige i novi igrač Zvezde oduševljeni igrom Srbije: "Čoveče! Samo poštovanje za njih!

Telegraf 08.08.2024
Svi su bili oduševljeni, ali... Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Amerike sa 95:91 u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu iako su bili nadomak pobede. Ipak, loša završnica je presudila i "Drim tim" odlazi u finale da se bori sa… »
Hrabra Srbija poklekla u završnici: Orlovi imali u rukama istorijsku pobedu protiv Amerikanaca, ali se nije moglo više!

Hrabra Srbija poklekla u završnici: Orlovi imali u rukama istorijsku pobedu protiv Amerikanaca, ali se nije moglo više!

Hot sport 08.08.2024
Nažalost Srbije nije uspela da priredi senzaciju protiv Amerike! Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu od ekipe Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 95:91. Odmah je Stef Kari uspeo da iskoristi prvi… »
Kari se razgoropadio protiv Srbije - pogađa bez gledanja VIDEO

Kari se razgoropadio protiv Srbije - pogađa bez gledanja VIDEO

B92 08.08.2024
Sjajnu prvu četvrtinu je imao Stef Kari u meču polufinala Olimpijskih igara protiv Srbije. Plejmejker "drim tima" je meč otvorio sa pet trojki za prvih 15 poena SAD. Naročito se istakla jedna od njih, koju nije ni dočekao ni da prođe lopta kroz… »
''Amerikanci se sjajno spremili za Brazil, tako će i za Srbiju! Evo vam primer...''

''Amerikanci se sjajno spremili za Brazil, tako će i za Srbiju! Evo vam primer...''

Sportske.net 08.08.2024
Reprezentacija Brazila nije uspela ozbiljnije da ugrozi moćan američki tim u četvrtfinalu Olimpijskih igara, poražena je sa 122:87, a brazilski selektor Aleksandar Petrović analizirao je gde su Amerikanci posebno dominirali i za šta nije imao… »
Kaboklo ni reči o Partizanu: Brazilac dao prvu izjavu nakon OI u Parizu, ali nije ni pomenuo crno-bele, evo o čemu je…

Kaboklo ni reči o Partizanu: Brazilac dao prvu izjavu nakon OI u Parizu, ali nije ni pomenuo crno-bele, evo o čemu je…

Hot sport 08.08.2024
Kaboklo i Brazil su ostavili zaista dobar utisak na Olimpijskim igrama! Reprezentacija Brazila, predvođena hrvatskim stručnjakom Aleksandrom Petrovićem, ostavila je snažan utisak ovog leta, posebno tokom kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre i… »
Kaboklo na sva usta hvali Acu Petrovića: ''Tako je pozitivan, veruje nam, uvek nas je dobro tretirao...''

Kaboklo na sva usta hvali Acu Petrovića: ''Tako je pozitivan, veruje nam, uvek nas je dobro tretirao...''

Sportske.net 08.08.2024
Reprezentacija Brazila je pod vođstvom Aleksandra Petrovića ostavila odličan utisak tokom ovog leta, kako na kvalifikacionom turniru za plasman na Olimpijske igre, tako i u Parizu, gde je zaustavljena tek u četvrtfinalu od fenomenalnih Amerikanaca… »

Vesti dana »