Povezane vesti
Emir Kusturica o iskopanju litijuma: Nevinost bez zaštite
NIN 13.08.2024
Filmski reditelj Emir Kusturica oglasio se o iskopavanju litijuma u Srbiji u autorskom tekstu na svom portalu Iskra u kojem je napisao da je kopanje litijuma, koje je donedavno bilo političko pitanje, prešlo u egzistencijalnu sferu, dodavši da je narod… »
Narod je dovoljno uplašen i neće odustati od ideje „Rio Tinto Marš sa Drine“: Autorski tekst Emira Kusturice
Nova 13.08.2024
: Narod je dovoljno uplašen i neće odustati od ideje "Rio Tinto Marš sa Drine". To nije slogan smišljen u leglu obojenih revolucija nego ljudi koji žive na Drini. A šta ćemo sa narodom pitam se ja? Ko će njega pokupiti sa ulice i smiriti vratiti u… »
Šta je o rudniku litijuma napisao Emir Kusturica?
Danas 13.08.2024
Emir Kusturica, režiser, muzičar i pisac, objavio je na svom portalu Iskra tekst pod naslovom „Nevinost bez zaštite“ o otvaranju rudnika litijuma u Srbiji, 10. avgusta popodne i uoči održavanja masovnog ekološkog protesta na istu temu u Beogradu. Tekst… »
Vesti dana »

Demonstranti ispred prostorija SNS na Novom Beogradu: Prisutne i pristalice SNS, razdvaja ih policija (foto/video)
Blic pre 22 minutajoš 1 povezana

Naučnici zabrinuti! Nasa najavila ubrzavanje plana za izgradnju nuklearnog reaktora na Mesecu do 2030. godine
Blic pre 2 satajoš 1 povezana

Vremenska prognoza za 6. avgust: Kraj osveženju, od danas temperatura u porastu
Mondo pre 15 minutajoš 1 povezana

Prosečna cena polovnih automobila starosti do 20 godina u junu 12.047 evra: Ovo su najtraženiji modeli
Blic pre 1 satjoš 1 povezana