Povezane vesti

“Dužnost mi je bila da se oglasim, stojim iza svake svoje reči”: Naučnica Sanja Sakan o tome zašto se pojavila na…

“Dužnost mi je bila da se oglasim, stojim iza svake svoje reči”: Naučnica Sanja Sakan o tome zašto se pojavila na…

Nova 16.08.2024
: Naučnica dr Sanja Sakan, koja je pre dva dana govorila u Malom Zvorniku o štetnosti ne samo rudarenja litijuma, već i istraživanja koje mu prethodi i tom prilikom naljutila predsednika države Aleksandra Vučića, za Nova.rs kaže da, iako joj ne… »
“Dužnost mi je bila da se oglasim, stojim iza svake svoje reči”: Naučnica Sanja Sakan o tome zašto se pojavila na…

“Dužnost mi je bila da se oglasim, stojim iza svake svoje reči”: Naučnica Sanja Sakan o tome zašto se pojavila na…

Nova 16.08.2024
: Naučnica dr Sanja Sakan, koja je pre dva dana govorila u Malom Zvorniku o štetnosti ne samo rudarenja litijuma, već i istraživanja koje mu prethodi i tom prilikom naljutila predsednika države Aleksandra Vučića, za Nova.rs kaže da, iako joj ne… »
„Pratićemo te dok ne nestaneš“: Kako izgleda život onih koji javno govore protiv kopanja litijuma

„Pratićemo te dok ne nestaneš“: Kako izgleda život onih koji javno govore protiv kopanja litijuma

Cenzolovka 16.08.2024
Naučni saradnik pri Institutu ekonomskih nauka u Beogradu Aleksandar Matković dobio je pretnje smrću, nekoliko dana nakon objavljivanja teksta o litijumu na portalu Danasa. Pretnje su stigle putem aplikacije Telegram, kako kaže, a slučaj je… »
Ko je Sanja Sakan, naučnica koja je Vučiću objasnila zašto ne treba otvarati rudnik litijuma?

Ko je Sanja Sakan, naučnica koja je Vučiću objasnila zašto ne treba otvarati rudnik litijuma?

Danas 15.08.2024
Dr Sanja Sakan, naučna savetnica u Institutu za hemiju, tehnologiju i metalurgiju, verovatno nije ni slutila da će postati najzanimljiviji učesnik debate u Malom Zvorniku, mestu gde se predsednik Srbije Aleksandar Vučić pojavio u sredu kako bi sa… »

Vesti dana »